| rusnacvalentin a întrebat:

Poti ierta daca persoana iubita te-a inselat?

Răspuns Câştigător
| NonEinstein a răspuns:

Aici aş zice că se potriveşte cel mai bine pilda cu cuiele, nu ştiu dacă o ştii dar eu tot ti.o spun.
Un tată avea un fiu, şi intr.o zi ii spune aşa "De fiecare dată cînd greşeşti să baţi un cui in usă" zis şi facut.
Intr.un an de zile copilul face multe prostii aşa că el umple uşa cu cuie.
Işi cere iertare, şi ii spune tatalui ca va scoate un ciu din uşa cand face o fapta bună.
In 2 ani de zile copilul scoate toate cuiele din uşă.
Dar tatal lui zice, vezi gaurile alea? alea nu o să se ducă niciodata.
Oricum in cazul tau, nu mai vorbim de un cui, ci de ceva mai mare.
Sper că ţi.a placut si că te.am ajutat!

17 răspunsuri:
| sunshine_5685 a răspuns:

Sti cum e... daca a facut-o o data, sigur o va face si a doua oarahappy Sincer nu stiu ce as face, nu stiu daca as ierta sau nu, toate astea depind de fiecare relatie, de cat de mult te-ai implicat afectiv, cat de mult il/o iubesti.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Da o poti ierta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat timp m-a inselat. Daca e prima data se poate ierta.De iertat iert, dar de uitat niciodata [nici sa vreau nu pot]. Daca se mai intampla nici nu imi termin nervii.Zic "pa" si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.cu promisiunea ca te vei razbuna.assa va veti insela reciproc toata viata, deci relatia nu mai are rost.si chiar daca nu-i vei spune, el sau ea vacsti ca vei insela la randul tau deci increderea e dusa numai cat ai gandit. daca mai si faci nu mai e nevoie de o relatie.curvie si preacurvie pe fata.

| Pitzipoanca a răspuns:

Daca este vorba doar de ceva fizic, da.
Daca a investit sentimente in relatia cu acea persoana, nu cred.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Niciodata,pentru ca daca te-a inselat o datasigur o sa te mai insele si in viitor.

| mikilaina a răspuns:

Depinde de tine, de sentimentele tale, de orgoliile tale. In locul tau, as ierta daca intr-adevr sentimentele mele fata de ea sunt puternice, dar i-as plati cu aceeasi moneda. http://www.topexperti.ro/......-ierta_822 Iti las acest articol, sper sa te ajute sa te intelegi si sa intelegi situatia in care te afli.

| MaicutaMaui a răspuns:

Nu as putea sa il mai imbratisez cand si-a gasit fericirea in bratele altei fete.
Deci nu.

| DiaVp a răspuns:

Eu una nu cred.Depinde si de omul care te-a inselat. Daca-i unul/una usuratic/usuratica, nu.In schimb, daca a facut-o din alte motive, de exemplu ca saa te faca gelos/geloasa, poate ai putea sa il/o ierti.

| rusnacvalentin explică:

Inselarea nu se iarta niciodata!

| Kozmyn96 a răspuns:

Stii vorba aia: de iertat ierti, de uitat niciodata! tu ce simti? adica ce te indeamna inima?

| zuzukidu a răspuns:

Poate da poate nu... daca iubesti cu adevarat o poti ierta

| WALexandra a răspuns:

Doar cand iubesti inveti sa ierti si-atunci cand ierti, nimic nu pierzi.

| Catalinutsa a răspuns:

Dacă o iubesti, dacă ea îți arată că te iubeste. Iart`o știi poate mai există o speranță.;-)

| dyaniss a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu! Eu am facut greseala asta. si nu a fost tocmai una cea mai gandita.dar pentru ca il iubeam l-am iertat! Dar dupa s-a comportat ff ciudat pentru ca el deja isi gasise pe alta!
Deci.NUU! cel mai bun raspuns pe care ti-l pot da!

| CiprianClarinetistu a răspuns:

Nu fratee! nimic nu se iarta! daca tea inselat inseamna ca nu te mai vrea!winking

| Toma_Daniel_1993 a răspuns:

Daca ea inca te mai iubeste poti sa o ierti{o data} daca te mai insheala a 2a oara o lasi singura