| anonim_4396 a întrebat:

Ochii care nu se vad, se uita...Cat de adevarata poate fi aceasta afirmatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mare parte este adevarata afirmatia, dar daca este vorba despre dragoste adevarata, poti sa ai si oceane si mari piedica si tot ajungi la iubirea ta, tot nu uiti ochii pe care ii iubesti! Nu conteaza timpul si distanta, conteaza sufletul curat

25 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Falsa.Niste ochii frumosi sunt imposibil de uitat... day dreaming

| Alisa a răspuns:

Depinde de fiecare persoana. happy si dupa 5 ani, tot mai simt un fior cand il vad, desi mi-a facut mult rau (ne vedem o data pe an, vara).

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde happy Cateodata se uitalove struck Cateodata nu big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e valabila in toate cazurile.

| tarziu a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita. Ochii indragostiti care nu se vad NU SE UITA!

| marsy a răspuns:

Nu cred! Iubesti si nu poti uita acei oki care te-au vrajit. si te ajuta sa traiesti mai usor!
Depinde si cit timp nu se vad!

mira
| mira a răspuns:

O afirmatie adevarata si cu putine exceptii.

| georgiana a răspuns:

Nu si daca aveti incredere unul in altul si comunicati cat se poate de des.

| theodoraafi a răspuns:

Depinde de situatie... happy
eu zic ca este falsa. dar depinde si de situatia in care te afli, circumstantele in care s-a produs despartirea.

Răspuns utilizator avertizat
| Liada a răspuns:

100% adevar.si plus la toate ochii ce nu se vad se uita si la cei din jur. dupa propria experienta am asteptat iubitul mai mult de jumatate de an.insa in zadar. e dificil sa saruti"vintul"sa nu simti atingeri, caldura.nimic.alege realitatea, si gindeste-te bine daca iti trebuie o viata in asteptare

| udarb a răspuns:

Hai sa iti spun cum sta treaba:"Ochii care nu se vad se uita... dupa altii" by udarb. Parerea mea este ca relatiile la distanta nu functioneaza. Crede-ma iti spun din experientza...

| ffy a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita dupa altiiwinking

| MariJuana23 a răspuns:

Nu neaparat.doar ca sentimentul usor, usor. poate chiar cu trecerea anilor.se va mai stinge sad.

Uff, cu intrebarea asta mi-ai amintit de fostul broken heart

| Decebal a răspuns:

Depinde ce ochi!

| katia a răspuns:

99, 99% e adevarata. e de ajuns?

| clawdya_8655 a răspuns:

Eu nu cred in asta. o prietena a stat cu prietenul ei foarte departe si totutsi se iubeau

| madalykuka a răspuns:

A dreq de neadevarata.crying
eu chiar ma mai gandesc la primul meu prieten si au trecu 3 ani de atunci ...aiurea nu?
cica iubirea adevarata invinge orice...sigh
poate are treptate...crying

| Nimic special a răspuns:

E foarte adevarata, si va zic din propria experenta. sad

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita...si da este devarat eu sunt in aceasta situatie.sad

| Nimeni a răspuns:

Depinde de persoane.
Prietenul meu e plecat in Italia si se intoarce in tara pentru mine.:-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti doresti cu adevarat se uita. Trebuie doar sa stii ce vrei de la viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punctul meu de vedere e putin falsa... Daca iubesti cu adevarat acei ochi pe care acum nu ii vezi, si va leaga ceva frumos, nu o sa ii uiti niciodata!

| Cleona a răspuns:

Adevarata intr-adevar.

| smiley_3104 a răspuns:

Asa este. E adevarat, am patit - o si eu!