| anonim_4396 a întrebat:

Of... am o foarte mare dilema, sunt impreuna cu prietenul meu de 9 luni si ceva, la inceputul relatiei eu am mai fost cu un baiat vreo 2 saptamani nici eu nu stiu ce era in capul meu, tot timpul imi pune intrebari de ce mi-am batut joc de el s. a. m. d. Acum eu il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta, si el ma iubeste (nu ca la inceput dar ma iubeste), insa problema este ca el de atunci nu mai are incredere, am incercat sa ii demonstrez sa aiba incredere in mine (sters numere de telefon, nu am mai iesit nicaieri cu nici un baiat), nu stiu ce sa mai fac, el vrea sa plece in august - septembrie in afara, dar a spus ca relatia nu va mai putea continua pentru ca nu are incredere in mine si ca el daca nu vorbeste 3-4 ore cu mine se gandeste numai la prostii... Help!

Răspuns Câştigător
| blondissima a răspuns:

Increderea este ca o foaie de hartie. Dupa ce ai mototolit-o, oricat de mult ai incerca nu mai poti s-o indrepti.

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Noi de unde să știm ce este în capul lui? Nici tu nu ai explicat teribil de bine.

| bebesweet a răspuns:

Wow!
aceeasi problema o am si eustraight face
poate te pot ajuta, sau u pe mine sau macar vedem noi
poti sa-mi lasi un id intr-un msj privat si vb acolo straight face

ce tampenie sad

| bebesweet a răspuns:

Fa-ti un alt id pe care vb doar noi doua...straight face

| Deniseee a răspuns:

Nu prea pot vorbi pe mess... imi verifica toate conversatiilesad... in capul lui nici eu nu stiu ce este, imi spune ca " nu vreau sa te fac sa suferi" dar e inconstient pentru ca mai mult sufar fara el, nu stiu ce sa mai fac.

| anonim_9551 a răspuns:

Mai eu nu trec prin asa ceva inca,dar poate ca din ce am mai vz. si eu are pe altcineva in afara si asda de a nu avea incredere e doar un pretext! te-ai gandit la asta? nu stiu ce sa spun! i-al cu tine la cumparaturi, cu fetele sa vada ca nu te intalnesti cu nimeni, ori intreaba-l daca te iubeste ca la inceput si daca vrei sa fii si tu fericita si sa ai liniste o data... sper sa te fi ajutat succes