| simoSTAR a întrebat:

Off, numai cand ma gandesc ca vin sarbatorile de iarna si nu am pe nimeni cu care sa ma bucur, sa rad... e trist, nu? mirosul sarbatorilor de iarna ma adancesc intr-o stare de melancolie greu de descris...sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, hmm.crede-ma ca la fel sunt si eu, mereu mi s-a intamplat sa fiu singura de sarbatori, parca mereu de sarbatori cand vad cum ninge, bradul impodobit, cupluri tinandu-se de mana si dandu-si cadouri, care se plimb prin zapadasad, ma gandesc ca ar fi fost frumos sa fiu si eu cu cineva, cu care sa ma bucur de sarbatori, sa imi spuna o vorba buna si sa ma simt iubita, dar nu se poatesad, sunt singura si trista, si eu care credeam ca numai mie mi se poate intampla asa cevahee hee. oricum ar fi, ai incredere in tine si fi puternica, ai sa vezi ca totul va fi bine!

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sarbatorile sunt frumoase oricum, indiferent daca esti sau nu singur.Sunt vremuri in care e bine sa inveti sa te cunosti pe tine ca sa ai pretentia de a cere de la ceilalti. Mie de sarbatori imi place sa colind orasul si sa fac poze la oricine, la orice mi se pare mie special.Ma incarca cu energie sa vad atata fericiere in jurul meu, atatea zambete, atata voie buna. E de-a dreptul superb sa vezi cum pentru o perioada de timp persoanele se transforma in OAMENIIlove struck

| clauss a răspuns:

Cunosc sentimentul si stiu cat de greu e, ai incredere in tine si va veni si momentul tau, nu dispera, incearca sa nu pui la suflet, asta e viata

| cioko19 a răspuns:

Buna simoSTAR.

Hei, nu esti singura, in momentul aceasta asa sunt si euhappy.
De 1 luna m-am despartit de iubitul meu.
E aiurea sa nu ai pe cineva alaturi de tine, stiu.
Dar.capul sus!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Asa este viata mai vitrega cateodata, dar toti trcem prin situatii de acest gen, trebuie sa ai incredere intine si sa speri ca intr-o zi totul va fi bine. Timpul va demonstra ca asemenea momente trec foarte repede incat nu o sa-ti vina sa crezi ca ai traversat o situatie de acest gen. Sa fii fericita si iubita!

| Ana_6509 a răspuns:

Nici eu nu am pe nimeni daca te ajuta in vreun fel sa stii asta. Dar e bine si asa, Craciunul il petrec in familie iar Revelionul cu prietenii.happy

| theodoraafi a răspuns:

Acum vreo 2 ani parinti mei s-au despartit. anul trecut ambi au vrut sa faca craciunul cu mine. gandeste-te ca a trebuit sa ma impart la 2. am plans. nu am simtit deloc spiritul craciunuluisad. a fost atat de trist. si nu te mai gandi ca nu ai pe nimeni... poate exista cineva care vrea sa fiu cu tine dar trebui sa cautihappy

| hndel a răspuns:

Stii ce-ar fi ca-lumea "simoSTAR"? Cand o ninge, sa ne strangem toti constantenii de pe TPU la o bataie sangeroasa-n zapada, ne dam cu capacul de wc pe zapada, ologim cu bulgari trecatorii si masinile pe strada, facem baie goi in mare, mergem cu colindul la cersit, apoi tragem o betie si un film in cinema dac-o fi deschis, si dupa alte sticle de alcool, tragem si niste sex in grup. big grin Serios, sariti la o bulgareala la prima zapada? Si mergem si cu capra, daca se pune cineva capra. laughing

| helenqw3 a răspuns:

Eu cred ca poti sa te simti bine si singura nu neaparat in compania cuiva...nu cred ca esti singura.ai familie, prieteni...haide capul sus pentru ca sarbatorile de iarna sunt un motiv de bucurie nu de melancolie.

| sandulache a răspuns:

Buna.
Eu ce iti pot zice de aici de la indepartare de tara sarbatori fericite si daca acepti acest colind bine daca nu asta e.
dom dom sanatam am plecat sa colindam domdom sanatampela case boeresti cand boerinu-s acasadomdom sanatam au plecat la vinotoare domdom sanatam, ata imi aduc aminte, eu iti urez un an nou si inplinit de tote si de fericire si sa fi cea mai iubita.Fruntea sus si mergi in ainte.

| bibi_9393 a răspuns:

Hei Simo.si eu de vineri nu mai am prieten dar sunt optimista si va fi bine ...capul sus fi tare ca ce este al nostru ii pun acolo undeva. te pup ai grija de tine :*

| trifsandu a răspuns:

Nici eu nu am pe nimeni. Daca vrei hai sa ne cunoastem. O sa iti trimit un mesaj cu id meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa-ti spun pe cineva singur? in seara de revelion? pe un bun prieten l-am intrebat, ce -ai facut de revelion? am fost in biserica. m-am rugat si am vorbit cu mantuitorul despre cateva probleme si l-am rugat sa ma ajute.cati din noi /chiar si singuri /se duc de revelion in biserica? sa nu fie si Iisus singur?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti singur, atat de singur incat iti auzi propriile ganduri, priveste-n jurul tau:am oare macar prieteni? si daca vei gasi macar unul sau una nu mai esti singur! Iubirea va veni si la tine nu avea grija, ai s-o recunosti! Si iti urez de pe acum sa gasesti pe cineva care sa te cunoasca si sa te iubeasca!

| dasollo a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie. Poate rezolvam problema, ambilor.