| king5151 a întrebat:

Am un frate care cand pleaca mereu in alta tara plang, dar nu stiu de ce, nu pot sa ma abtin, cel mai greu este cu cateva zile inainte sa plece. Ce pot sa fac? Mereu este asa si nu pot sa ma abtin, si acum daca ma gandesc ca nu o sa ne mai intalnim amandoi o perioada mai lunga sau sa ne mai certam unul cu altul am o stare de melancolie

5 răspunsuri:
| Strwberrs a răspuns:

Buna! E nomal sa plangi deoarece te eliberezi! Cel mai simplu sfat e sa vorbesti cu el pe apel video/telefon, iar asa nu aveti de la ce sa va suparati! Poti vb cu parintii despre chestia asta si iti vor da ei mai multe sfaturi. Poti chiar si sa stai la prieteni si sa mergi la filme ca sa te distrezi=). Iti recomand sa citesti citate pe insta deoarece pe mine ma elibereaza chestiile astea si e posibil sa mearga si la tine. Scz daca am gresit, am scris in graba. Sper ca te.am ajutat! Byee

| Adrian20222 a răspuns:

Bro stiu ce simti vei creste mai mare si o sa fiti impreuna si o sa te gândesti la momentele astea râzând. Fi tare

| king5151 explică (pentru Adrian20222):

Am 17 ani si plang de la 14 de fiecare dată, nu plang din orice ca nu sunt fata, familia este slabiciunea mea cea mai mare, cred ca asa sunt eu.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru king5151):

Nu doar tu ești așa, familia este slăbiciunea oricărei persoane. Cât despre situația ta, stai liniștit și acceptă faptul că tot fratele tău este, fie că este lângă tine, fie că este la cine știe câți kilometri. De asta Dumnezeu ne încearcă pe toți cu astfel de situații; pentru a vedea cât de țări putem fi.