| lulu15 a întrebat:

Offf probleme peste problemestraight face. Deci sa va explic totul:sunt cu iubitul meu de vreo luna si ceva, ne intelegem perfect, totul merge f bine. Dar problema este ca el invata in aceeasi clasa cu sotia varului meu care are 30 de ani(isi continua studiile, deoarece din anumite motive nu a facut-o la momentul potrivit). Iar intr-o seara cand ma sarutam cu iubitu in scara a venit sotia varului meu cu masina si ne-a vazut. Ea nu stia ca sunt iubita cu el iar azi la scoala l-a luat la intrebari si se tot baga, iar apoi m-a sunat pe mine si a inceput sa imi zica ca nu ne potrivim, ca el nu este pentru mine imi tot reprosa ca are tatuaje si ca e un golan si chestii din astea.Intr-adevar este putin mai libertin mai golanas sa zic dar nu inteleg de ce se baga. Mie imi este frica sa nu ma spuna mamei si sa infloreasca tot felul de chestii, ca ea la o cearta sau cand sta la o barfa spune totstraight facesad. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturikisscrying

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i tu mamei tale intai ca sa nu mai ai motiv de teama.

| TąNyą a răspuns:

Hmm ai putea sa-i spui sa nu se mai bage in viata ta si poti sa-i spui si mamei tale daca are +15 ani ca ai prieten si ca sti mult mai bine ca ea cum e el. Revenind la ce am spus prima oara sa nu se mai bage ca tu nu te bagi in viata ei ca-si continua studiile la 30 de ani si nici cand a fost vorba de varul tau sau alte lucruri.Fiecare cu viata lui pana la urma il iubesti, te iubeste altceva numai conteaza.

| TąNyą a răspuns:

Ai putea s-o ameninti rolling on the floor daca spune ceva ca si tu vei spune si ve-ti fi chit tongue

| TąNyą a răspuns:

Atunci spune-i calm ca e viata ta si daca gresesti vei invata din ea si ca vrei pace in familie nu cearta si ca e mai bine ca fiecare sa-si vada de treburile eitongue

| Happyness a răspuns:

Pai spune-i mamei tale de relatie si gata, ca sa nu creada pe altii mai bine ii spui utongue

| gabytza_7109 a răspuns:

Pai poti sa-i explici mamaei tale ca ai un iubit, si ca tie iti place de el ca va intelegeti bine si etc...si ii zici si de faza cu sotia varului tau.

| Zâmbărici a răspuns:

Eii as avea si eu alte arme sa o dau in gat dar deocamdata astept, iar mamei nu ii pot spune...adica na nu pot nu am o relatie asa stabila cu ea... Oricum mersi mult de sfaturikiss

| Zâmbărici a răspuns:

Nuu, eu nu gandesc asalaughing. Eu las sa se stranga mai multe chestii si apoi sa am destule dovezi impotriva ei daca e sa se intample ceva. Dar parca tot am un stres in sufletlaughing

| otherwise a răspuns:

Vorbeste cu ea, abordez-o decent, va intelege. Spune-i ca el nu e cum pare, ca va iubiti si ca nu merita sa va desparta.
Iti urez succes.

| dulciana a răspuns:

Stii ceva fa ce vrei tu s trimiteope sotia varului tau mai departe

| andra24 a răspuns:

Fii indiferenta fata de ea iar cu iubitul tau incearca sa vorbesti sa il convingi sa nu i dea prea multa importanta acestei fete sa poata sa aiba ocazia sa se bage in viata voastra. tineti-o prieteneste dar l distanta.Numai bafta

| bxr20 a răspuns:

Oops cam nasol, eu am o alta problema ca nu stiu cum sa o cuceresc, dar la tine e alta, ca s-ar putea sa-l pierzi... vorbeste cu mama ta si spune-i tot. Daca iti reproseaza ceva ii zici ca e viata ta si ca incerci sa ti-o faci din ce in ce mai buna. Atentie! vorbeste cu mama inainte sa-i zica ea ceva. Eventual vorbeste si tu cu aia si spune-i sa nu ajunga la urechile maicatii, altfel vorbesti si tu cu barbasu si ii spui tot ce stii.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si stai de vorba cu ea, apoi explica-i si mamei cum stau lucrurile, si cu siguranta totul se va rezolva happy
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vei vb cu ea fii calma si sa nu va certati pentru ca vei inrautati situatia care e deja grava. dar inainte vb cu mama ta si sp ca il iubesti si rog-o sa ve lase sa continuati relatia. mult mult succes

| madalina_9194 a răspuns:

Icearca sa vorbsti cu mama ta despre asta dar fa-o inainte ca ea sa afle de la altcineva crede-ma e cel mai bine te pup