| Bejenescu_Anca_Maria_1999 a întrebat:

Ok. Am si eu o nelămurire.Fostul meu prieten in seara de revelion mi-a zis ca are treaba in alt oras cu un prieten de a lui si ca nu poate sa ne vedem si ca ar fi bine ca as rămâne acasă și ne vedem in alta zi.M.a cam deranjat putin dar cu toate astea i-am zis ca plec la un prieten de.al noștru comun pentru ca nu vream sa stau acasa.Acolo erau mai mulți pe care ii cunosteam si eu si el si spre dimineata un tip de acolo mi-a zis de fapt ca e cu alta fata si mi.a si demonstrat ca a inceput sa o sune (altfel nu il credeam ) si evident am inceput sa plâng. După spre dimineata putin beată de nervi si nervoasa de numai puteam l.am sunat si am inceput sa ii zic tot ce aflasem si dupa sfârșitul apelului mi-a zis sa luam o pauza, am fost si mai confuza (luând în considerare ca il iertasem oarecum pentru ca am crezut ca e o mica scăpare) si mi-a zis ca ma cauta el, dar eu il tot sunasem pentru ca imi făceam griji si in asa zisa pauza stătea cu ea, aflasem de la o fata si m.am infuriat si am plecat de acasa, de dimineata si pana seara fara sa dau un semn cuiva. Apoi el a aflat si a vrut sa vorbim si mi-a zis sa rămânem prieteni si daca e sa mai fie o sa mai fie,de atunci nu l-am mai vazut, deși am mai vorbit prin telefon, a stat o lună și cu fata aia si s-a despărțit.Acum il mai sun doar ca prietena adică il sun sa vad daca e bine ca nu inseamna ca nu mai imi pasa de el si de multe ori imi raspunde dar are glume sarcastice sau imi zice ca e la volan.Eu ii cer doar sa ne vedem putin pentru ca nu ne.am mai vazut de o lună jumate (relația mea cu el a durat 2 luni jumate ) si mai nou sta cu o fata care are prieten de 3 ani dar se inteleg bine si vorbesc zilnic, din ce am auzit nu au treaba dar mi se pare dubios. iar cu cei care mi.au zis adevarul nu mai vorbește si am mai auzit faptul că nu ii convine ca.l sun in general deși eu doar vreau sa ne vedem putin ca prieteni, orice om are timp macar putin oricât de ocupat ar fi, acum nu stiu ce sa mai cred.Ma evita dar nu inteleg de ce? Ce rau am facut atat de mare? Am încetat să il mai sun cand am auzit vorbele astea dar ma tot gandesc cu ce am gresit? Si daca nu ii convenea ca.l sun de ce nu mi-a zis pe direct doar l-am întrebat si mi-a zis ca nu dar, cu ce ma puteti sfătui? Pentru ca eu sunt confuza. Toți prieteni mi.au zis ca nu e de mine dar as vrea sa reluăm totusi prietenia macar.Nu fortez omu ca dragostea cu sila nu se poate, dar am fost prieteni înainte de a fi cu el acum de ce se comporta nasol stiind ca e vina lui dar eu totusi incerc sa fie bine? As aprecia parerile voastre. App eu am 18 ani el 23

Răspuns Câştigător
| Rux2000 a răspuns:

Desigur ca prietenia o Poti relua insa tu momentan pari obsedată, arătai ca nu iti mai pasa fii indiferenta si fericită apoi vei vedea ca el se va apropia din nou de tine. Succes

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu chiar nu-ti dai seama, cat de penibila suna cererea ta?
Nu ai chiar nici un pic de mandrie in tine?
De ce te-ai milogii de un baiat, daca lui nu-i pasa de tine?
Ce nu poti pricepe?
Daca a ales ca in noaptea de revelion sa fie cu alta, evident a fost pentru ca nu simte nimic pentru tin, ci pentru cealalta!

Am un singur sfat sa-ti dau, daca esti cat de cat inteligenta, nu te mai umili in fata unui baiat, care nu da nici o ceapa degerata pe tine!

| munteanuionvictor a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt de aceeași părere.

| B-zone_Bzone_1977 a răspuns (pentru Violleta2022):

Urăsc răspunsurile tale.

| Freya1 a răspuns:

Nu iti spune sa il lasi in pace deoarece ii este rusine.
Daca ti-ar spune in fata ca esti disperata si sa il lasi in pace ca nu vrea sa vorbeasca cu tine nu te vrea nici de iubita nici de prietena ca l-ai exasperat te-ai simti mai bine? nu cred.Ai si tu demnitate in tine si nu mai insista aiurea omul nu te vrea in preajma ce vrei sa isi schimbe numarul de telefon ca sa scape de tine?

| Emilian65 a răspuns:

Daca se comporta asa cu tine, inseamna ca nu te mai vrea aproape de el. Deci, lasa-l si gasesete si tu un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| sofisis a răspuns:

In fata lui esti o disperata. Imi pare rau sa iti spun dar asa te vede el. Il agasezi. Nu il mai cauta. Nu mai incerca prietenii cu el. Pretinde ca nu exista si punct. Eu sincer oricum nu inteleg de ce ai mai vrea sa vb cu el din moment ce si-a batut joc de tine pe fata...

| NameHarris a răspuns:

Gasesteti altul sa vezi ca nici sa-l vezi nu vei dori

| Romanul86 a răspuns:

Nu e un băiat serios și matur! Vorbește și cu alți băieți. Nu ești genul lui tu ești sentimentală și purtătoare de grijă!

| DonGiani a răspuns:

O sa îți treacă în timp.

| UsualBoy a răspuns:

E normal să te umilești atunci când iubești. Toți care au iubit și au suferit s-au umilit într-o mai mare sau mai mică măsură. Ceea ce te sfătui pe tine este să pui punct umilinței și să-ți găsești altă persoană pentru socializare... Încearcă să te detașezi de această relație ieșind mai des cu prietenii la diferite activități.

| Wilma a răspuns:

Aoleo... Nu il mai suna, vezi-ti de viata ta, ca nu ti se termina la un singur om. Si mai faci si atata drama dupa 2 luni jumate.
Treci peste.