| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci m-am desp de 2 zile de pr meu cu care am stat 4 luni. Dupa asta a inceput sa imi zica ca incearca sa ma uite dar nu poate ca daca vreau sa stergem toate cu buretele si sa o luam de la 0.Am ezitat putin apoi el a spus ca nu stie totusi ce sa faca daca sa se impace cum mine sa stau linistita ca cel putin 2 3 luni dupa ce relatie am avut nu ar trece la alta fata si imi spunea si mie ca daca mi'as gasi altul i'ar fi ciuda etc etc. Un prieten a vb cu el si i'a zis ca ar putea sa mai insiste si sa ne impacam si nu stiu ce si el a spus ca daca vrea se poate impaca cu mine ca nu crede ca as zice nu dar ink nu vrea ca mai sta o saptamana doua sa se gandeasca nu stiu ce si ca are si altele in vizor da prima data se gandeste la mine.Sincer tin ff mult la el dar daca se da asa de mare si din alea ca cine i el ma cam supara.Desi stie ca hotararea e la mine tot el se crede mare cocos dar ink nu stiu ce sa fac sunt sigura ca ma va intreba daca vreau sa ne impacam dar nu stiu ce as putea raspunde.Sunt foarte orgolioasa P. S. ne'am despartit din niste povesti ale prietenilor lui care sunt cam disperati dupa mine si din cauza ca el nu ma ajuta deloc sa trec peste toate povestile alea.Va rog ajutati-ma spuneti-mi cum ar trebui sa ma comport cu el?

4 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Yappi, impacate cu el, si incearca sa te schimbi, mai lasa orgoliul si jucati un joc, spune-i ce ii place lui la tine, ce iti place tie la el, si dupa ce a-ti vrea sa schimbati unul la altul. Asa va schimbati amandoi si dupa o sa fie mai frumos. Sper ca te-am ajutat.

| dan_2834 a răspuns:

Spui ca esti orgolioasa, si ca nu stii ce sa faci.In dragoste nu exista orgoliu, aici trebuie sa il lasi la o parte.A iubi inseamna cu totul si cu totul altceva.Ai spus foarte clar ca tii la el, deci automat nu poti spune ca il iubesti. Poate te-ai atasat de el ca persoana si esti obisnuita cu el.Gandeste-te bine ce iti doresti cu adevarat,daca tii la el, daca il iubesti cu adevarat, daca vrei sa mai fii cu el...la ceea ce simti,in asa fel incat sa poti lua o hotarare. Daca nu il iubesti, cred ca e mai bine sa ii spui asta, sa discuti cu el pentru ca sigur va intelege.Nu are rost sa pierdeti timpul degeaba. Sper sa iei o decizie corecta.si tine minte:cand iubesti si stii ca esti iubita,deciziile le iei cu sufletul,nu intotdeauna cu capul,si lasa orgoliul la o parte...fa ce simti, ce iti doresti cu adevarat, ca apoi sa nu regreti! sper ca te-am ajutathappybaftawinking

| Dennys1521 a răspuns:

Ii este frica sa repete aceeasi greseala.
nu trebuie sa te comporti schimbat cu el
faza e ca daca te iubeste te vrea asa cum esti.
funda?

| raluca18 a răspuns:

E normal sa se dea cocos ca de... ar trebui insa sa ii mai dai o sansa, ultima e posibil sa se fi schimbat insa e hotararea ta fa ce simti