| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci,stiu ca voi fi judecata si merit, insa am o problema la care am nevoie de ceva sfaturi.
Sunt impreuna cu un baiat de un an si unsprezece luni. L-am inselat de trei ori insa el stie ca s-a intamplat doar o data, m-a iertat. Problema este ca de 5 luni a aparut un alt baiat la care ma gandesc mai mereu,cel cu care l-am inselat a treia oara. Inca sunt impreuna cu prietenul meu, desi probabil nu mai simt nimic pentru el,din simplul fapt ca este o persoana incredibil de buna si sufletista si ca daca m-as desparti de el sunt sigura ca i-as trada increderea si i-as rupe sufletul, ceea ce nu imi doresc. Nu am curajul de a ma desparti de el desi in sinea mea mi-as dori sa o fac. Ma gandesc ca avem multe amintiri impreuna si ca am langa mine un baiat care ma iubeste si in momentul de fata nu imi pot imagina cum ar fi fara el. Sunt doua variante, probabil voi fi ok stiind ca il am pe celalalt la care ma gandesc des, dar probabil as fi la pamant din cauza ca as sti ce pierd desi nimic nu prea ma mai leaga sentimental de el, ci doar obisnuinta. El nu banuieste ca ceva se intampla cu mine. Problema e ca de vreun an aproximativ nu mai simt pentru el ce am simtit la inceput(daca am simtit si atunci). Ce sa fac? E obositor sa fii din obisnuinta cu cineva si sa te ascunzi cu ceva stiind ca ai provoca un mare rau cuiva.

34 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Departa-te

| RAY a răspuns:

Clar nu esti o fata fidela in care sa ai incredere, daca tea iertat o data poate a crezut ca numai vei face asta sau se conformeaza cu ideea ca are iubita sau sa obisnuit cu tine, in orice caz viitor nu avei voi doi, solutia despartirea

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are sens sa stai prinsa intr-o relatie sis a suferi, odata ce nu-l mai iubesti pe pretenul tau.
Trecutul oricum nu-l poti schimba si nici nu-ti ajuta la nimic, sa tii o relatie, de dragul trecutului.
Fii cinstita cu el si spune-i adevarul, rupand relatia.
Fiecare are dreptul la fericire!
Reda-i libertatea lui, iar tu fa-ti vaita asa cum ti-o doresti cu barabtii cu care vrei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă continui tot așa, o să te plictisești și de al 10-lea la rând.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai încerca măcar o clipă să te gândești ce simte "actualul"... Adică să te pui efectiv în pielea lui.

| Drimmero a răspuns:

Ce sa faci? Oricum esti o usuratica fara coloana vertebrala, iar gagiul tau e mai nevertebrat decat tine, nu pot sa-mi dau seama ce s-a intamplat cu baietii/barbatii de iarta asa ceva, ai fi meritat din prima sut in dos, si la propriu si la figurat.

Auzi 'nu pot sa-mi imaginez viata fara el' nu are rost, ma enervez aiurea.

| Freya1 a răspuns:

Tu trebuie sa conștientizeze că acum ii faci rau ținându in loc si vanzandui iluzia false.
Ce poate fi mai rau decat sa isi baga joc de tine persoana iubită?
Tu ce faci acum este sa iti oferi tie confort ranindul pe el si sa spui ca faci asta pentru el, ceea ce nu este corect si logic.
Mai bine nu ii spune ca il înșeli ci pur si simplu ca vrei sa va despărțiți si sa il lasi in pace.

| SilentRain a răspuns:

Si asa ce faci? Îți bați joc de el in continuare, e urat ce faci
Desparte-te de el, măcar asa nu il mai minit, lasă-l sa isi găsească o tipa care chiar sa il merita

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ești instabilă psihic, desparte-te și stai departe de relații.

Când o să te îndrăgostești de un dobitoc la fel de mare ca tine și o să-ți facă viața un calvar, sa te gândești la karma laughing

| Nemessys a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el, deoarece merita ceva mai bun, cineva care-l iubeste cu adevarat si ii este fidela, nu cineva care-si bate joc de el si de iubirea lui. Mai tarziu o sa regreti ca ti-ai batut joc de o persoana de genu. Sunt destule fete care cauta asa ceva la un baiat si nu gasesc, iar tu ce faci?

| FreddieM a răspuns:

Gandeste asa. Merita prietenul tau sa-l fie tratat astfel? Oricum l-ai pierdut, dar inca nu ti-ai dat seama.
Pace si vremuri mai bune

| Endoryus a răspuns:

Ce sa faci? Te lasi de relatii. Oricum ai zis singura ca nu prea simti nimic pentru actualul (cum ai zis, poate nu ai facut-o niciodata ). Nu esti tu de relatii. Doar de sex se pare.

| Marius22222222222 a răspuns:

Stai linistita. Daca Asa zisu amant stie ca ai deja o relatie chiar si asa cum e ea mai Buna, mai rea, etc in afara de a te calari nu va cauta niciodata. Iar prostu acasa sta si iarta. Nu? Ca daca ala dupa ce te f... Te paraseste tot la asta saracu te intorci. Am fost si eu inselat, am iertat si sincer e cea mai mare greseala. Nu trebuia. Ai gresit, ai platit

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te desparti de el si încerci o relație cu cel de-al 3-lea.Nimeni nu te pune sa-i zici ca l-ai mai inselat de 2 ori între timp.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred că ești ironică "daca nu poți sta într-o relație fara sa înșeli", nu t mai baga intr-una. Daca te gândești la o persoana asta nu înseamnă că trebuie să fii într-o relație cu ea, ce simți acum se poate schimba fără să-ți dai seama.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ironica? Nu sunt.
E treaba ei dacă vrea sa însele. Daca e deșteaptă si nu se lasă prinsă, bravo ei.Nu-s eu in măsura sa o judec si nici nu-s atat de ipocrita încât sa o fac.
Dacă se gândește la alta persoana decât iubitul ei si nu are nimic de câștigat de pe urma relatiei cu el, cel mai bine e sa se despartă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate dacă e tip e vorba de inteligenta. Nu e nevoie să fie inteligenta de fapt poate sa fie cea mai urâtă și proastă femeie, trebuie doar sa se lase purtata din penin in penis, nici măcar nu e alegerea ei când e vorba de înșelat, ci vrăjeala care o fac alții cu ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau vrăjeala pe care o face ea cu altii.

| numeunic a răspuns (pentru anonim_4396):

'Dacă se gândește la alta persoana decât iubitul ei si nu are nimic de câștigat de pe urma relatiei cu el, cel mai bine e sa se despartă.'

>> si nu are nimic de câștigat de pe urma relatiei cu el

Uu, psihopata mica rolling on the floor)
Esti foarte speciala si interesanta cand spui asa ceva. Multumita acum? Stiu ca asta iti doresti cu disperare sa auzi laughing)

| anonim_4396 explică (pentru numeunic):

Nu ma refer la ceva material.Ea a zis ca nu mai simte nimic pentru el, deci relația nu îi aduce niciun beneficiu.
Iubirea e tot un câștig intr-o relație si ea n-o mai simte.Deci da, nu are nimic de câștigat, decât o vina permanenta.
Ce-mi doream sa aud? Psihopata mică? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi rupei sufletul laughing asta o să-l ajute pe viitor sa nu se mai încreadă in altcineva. Nu vreau sa te judec deloc, nu e vina ta e iubitul tau este naiv și prost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despartete de el, merita ceva mai bun decât o petarda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum poti dormi noaptea când știi că ești ultima petardă. Daca ai făcut-o de 3 ori îndeamnă că nu ai autocontrol deloc ai curvăsăraia in sânge. Așa o să faci cu toți iubiții tai. Scârbo

Răspuns utilizator avertizat
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Ceea ce iti spun acum nu ti-o spun cu rautate si nici nu te judec dar parerea mea personala este ca i-ai face un bine daca te-ai despartii de el. Iubitul tau te iubeste foarte mult dar daca tu nu mai simti nimic pentru el e mai bine sa rupeti relatia, nu merita ceea ce ii faci, da va suferii putin sau mai mult la inceput, dar cu timpul poate isi va gasi si el o alta partenera care sa il ajute sa treaca peste si cu timpul te va uita.Gandeste-te ca el chiar daca te-a iertat l-ai facut sa sufere ce sa mai zicem daca va mai afla si de celelalte infidelitati, plus de asta nici tu nu mai esti fericita pentru ca stai cu el din compromis dar asa cine stie va gasiti fericirea cu alti parteneri, pentru ca in caz contrar va irositi amandoi timpul degeaba impreuna.Iti urez mult succes in a lua decizia corecta in ceea ce va priveste.Multa sanatate!

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să te desparți de actualul dacă te gândești la cel cu care l-ai înșelat a treia oară. Înșelatul provoacă suferință.

| Gaby212 a răspuns:

Esti om bun, esti luat de prost.
O data, treci cu vederea. Se mai intampla... De doua ori, ok, asta e, se iarta...DAR DE 3 ORI?! Eu daca as fi in locul lui si as afla sincer te-as bate.

| DonGiani a răspuns:

Nu are rost să te ascunzi degeaba pentru că este deranjant pentru tine cat și pentru el neștiind tot va afla la un moment dat. Cel mai bine și cel mai sănătos lucru pe care-l poți face în momentul de față este să renunți la relația în care ești și nu mai ai sentimente și să intri într-o relație cu băiatul cu care Împarți sentimente și ai o legătură emoțională.

| AEWPenta a răspuns:

Pe bune daca va inteleg voi care faceti asta in loc sa va bateti joc de bietul om care chiar tine la voi mai bine termin-o politicos si asta e daca va place sa va traiti viata eu nu inteleg de ce aveti relatii daca nu sunteti in stare de ele si ce e mai rau e ca gasiti si baieti buni si va bateti joc de ei, fara suparare dar rusine mare!

| mike1736831 a răspuns:

Daca l-ai inselat ce rost mai are sa fii cu el? O sa il ranesti mai tare daca o sa il mai inseli, pleaca ca n-are sens

| Lovaid a răspuns:

Fi sincera cu el