| anonim_4396 a întrebat:

am. si eu o problema mica sa zic asa, deci, am avut o rel cu un baiat de 9 luni si ceva, a fost primul baiat din viata mea l-am iubit enorm era totul pentru mine, m-a inselat de mai multe ori l-am iertat, imi spunea ca nu mai face ca se schimba chestii din astea si dupa 9 luni ma cam saturasem il iubeam dar ma saturasem sa isi bata joc , m-am indragostit de alt baiat si de el m-am despartit , acum cu acel baiat de care m-am indragostit il iubesc foarte mult dar am momente cand inca ma gandesc la fostul impreuna avem acum 8 luni , intrebarea e : cum sa il uit definitiv? funda & vot ! :* multumesc sad

Răspuns Câştigător
| daria10 a răspuns:

Il poti uita numai daca tu vrei asta,daca o sa continui sa te gandesti la fostul comparandu-l cu actualul nu vei reusi niciodata,chiar daca te gandesti fara sa vrei la el in anumite momente ar fi cazul sa te gandesti si la faptul ca nu te-a apreciat la adevarata ta valoare, daca ai reusit sa-l excluzi din viata ta vei reusi sa ti-l scoti si din minte, tot ce ai nevoie este de inca putin timp...

7 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Pur si simplu esti incepatoare in chestiile astea...
EL (fostul) tea inselat de mii de ori. Il iubeai prea mult fiindca erai incepatoare, iubeai intens si aveai prea mare incredere... nu il uiti cu usurinta happy fiidca e prima iubire...
dar oricum daca dezvolti relatia cu prezentu preafericit il vei uita, asta e parerea mea,,,, bafta

| ateu123 a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata sa stii

| Diiiaaღ a răspuns (pentru ateu123):

Adevarat:X

| ateu123 a răspuns (pentru Diiiaaღ):

Trist e cand afli prin lacrimii si suferinta acest lucru

| Diiiaaღ a răspuns (pentru ateu123):

Asa am patit si eu cu un baiata il iubeam foorte multlove struck:*dar mai tarziu din cauza geloziei si a unor fapte neadevarate m-a facut c****a de fata unor prietenisadDesi il iubeam m`am simtit ingrozitorstraight faceInca nu sti care este baitul potrvit pentru viitorhappy

| Rebecca009 a răspuns:

Pai in mod normal tu fiind acum cu altul, pe care sustii ca il iubesti, trebuia sa-l uiti deja pe fostul... din moment ce inca te mai gandesti la el si nu-l poti uita, atunci nici nu-l vei uita prea curand. Sincer ma indoiesc ca tii simti ceva pentru actualul. Cel mai probabil ai incercat sa te razbuni pe fostul, incepand o relatie cu altul... se pare ca nu iti iese. Sorry!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica :"am avut o relatie cu un baiat de 9 luni si ceva"?
Si el stie?