| xToxiiq a întrebat:

Ok fratilor, am o intrebare pentru voi :3. Ce stiti voi despre masturbarea fetelor? Adica, si noi o facem nu? Daca ne masturbam, mai suntem virgine? In ce consta ea? De la ce varsta e normal sa o facem? Sunt total pe langa...

Răspuns Câştigător
| ioandreii a răspuns:

Te joci cu focul. Virgina e posibil sa mai fii dar nu fecioara. Vor aparea apoi probleme hormonale. Mai tirziu daca te obisnuiesti cu (masturbare clitoridiana) nu vei mai simti placere la o relatie normala. Masturbarea e ca un drog. Esti libera sa faci ce vrei cu viata ta, dar orice faci are urmari.

| suntserios a răspuns (pentru ioandreii):

Lol, probleme hormonale de la masturbare?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti total pe langa inseamna ca inca nu e cazul sa o faci.

| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea femenina poate fi doar exterioara cand se actioneaza doar asupra clitorisului (masturbare clitoridiana) si este de obicei mai intensa decat cea intravaginala si obtinerea orgasmului este mai rapida.Masturbarea intravaginala presupune introducerea in vagin a unui deget (sau mai multe) sau a unui obiect.In cazul obiectelor mai subtirele care trec prin orificiul din himen persoana respectiva ramane practic virgina deoarece membrana himenala ramane intacta.In cazul in care cu degetul reusesti sa itiexciti punctul G masturbarea poate fi foarte intensa si producerea/provocarea orgasmului este asigurata.Varsta difera dar in general se situeaza in jurul varstei pubertale si aparitiei hormonilor adica 12-13 ani.