| blackiedamon a întrebat:

Ok! probabil intrebarea mea pare ciudata, chiar e! deci tin sa spun ca am prieten de doi ani dar acum a plecat din oras si avem o relatie la distanta, e primul meu prieten si il apreciez! Dar a aparut un tip. e mormon! misionar in romania si mai sta un an, am incepu sa vorbim pe strada pentru ca sunt foarte curioasa de istorie si religiile lumii iar el e zambaret meu si se poarta foarte frumos cu toata lumea, ma face sa ma simt bine si m-a tot chemat la ei sa vorbim despre"religie"i-am spus ca sunt doar curioasa apoi am realizat ca il plac putin si chestia avansa, m-am simtit vinovata si i-am spus la telefon ca numai vreau sa merg ca incepe sa imi placa si nu e bine, suntem foarte diferiti el un tip credincios, eu fata fara prejudecati si deschisa la "nou". A ramas fara grai si ma tot chema in continuare, i-am spus ca nu pot! Si la inceput spunea ca lui i-ar placea sa fie cu o fata de religia lui, eu am spus ca nu mi-as schimba-o.Deci nu ma mai sunat decat dupa un timp si ma ruga sa ne intalnim iar destul de insistent iar eu eram cu prietenul meu si am spus ca nu pot sa mai fac asta si a fost dezamagit, acum ne mai intalnim uneori si vorbim normal la fel ca inainte dar zambim unul la altul si ne privim doar.nu stiu ce sa cred oare ma place? adica de ce ma priveste si el direct in ochi? se poarta frumos, e foarte religios asta ma scoate din minti si eu atat de freeeeeeeee! ce sa fac in legatura cu confuzia asta? mssss

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E felul lui de a fi,plus tactica de abordare,sa zambeasca si sa priveasca "frumos".Ce sanse ar avea sa isi atraga prozeliti altfel?
E adevarat ca,stiind ca tu il placi,poate ca zambeste ceva mai mult,dar e mult mai bine sa crezi ca doar isi face treaba lui si sa il tratezi doar ca pe o cunostinta!
Nici n-o sa iti strici relatia pe care o ai, nici n-o sa-i dai dreptul sa-si imagineze cine stie ce!
Incearca sa-ti revii si sa gandesti cat mai logic, in ce il priveste!
De ce sa-ti bati cuie in talpi singura?
Ce nevoie ai?

2 răspunsuri:
| Originalone a răspuns:

E aiurea sa fi curioasa si sa iubesti un om ca este doar inteligent.
Ca este ceva nou pentru tine,ceva normal ti se pare banal.
Ceva avansat ti se pare...,iti starneste curiozitatea.
Tine ceea ce ai langa tine, nu lasa ceea ce ai din mana.
Daca vrei ceva sfaturi cu relati, iubire never. lose0.

| IoanaMra a răspuns:

Eu pot sa zic doar sa stergi tot ce tine de el si sa ramai cu prietenul tau. Nu merita sa strici ceva de atat vreme pentru asta. Nu te mai gandi la el, nu te mai du la el. Sa nu iti para rau mai incolo. Have fun \m/!