| blackiedamon a întrebat:

Ok! probabil intrebarea mea pare ciudata, chiar e! deci tin sa spun ca am prieten de doi ani dar acum a plecat din oras si avem o relatie la distanta, e primul meu prieten si il apreciez! Dar a aparut un tip. e mormon! misionar in romania si mai sta un an, am incepu sa vorbim pe strada pentru ca sunt foarte curioasa de istorie si religiile lumii iar el e zambaret meu si se poarta foarte frumos cu toata lumea, ma face sa ma simt bine si m-a tot chemat la ei sa vorbim despre"religie"i-am spus ca sunt doar curioasa apoi am realizat ca il plac putin si chestia avansa, m-am simtit vinovata si i-am spus la telefon ca numai vreau sa merg ca incepe sa imi placa si nu e bine, suntem foarte diferiti el un tip credincios, eu fata fara prejudecati si deschisa la "nou". A ramas fara grai si ma tot chema in continuare, i-am spus ca nu pot! Si la inceput spunea ca lui i-ar placea sa fie cu o fata de religia lui, eu am spus ca nu mi-as schimba-o.Deci nu ma mai sunat decat dupa un timp si ma ruga sa ne intalnim iar destul de insistent iar eu eram cu prietenul meu si am spus ca nu pot sa mai fac asta si a fost dezamagit, acum ne mai intalnim uneori si vorbim normal la fel ca inainte dar zambim unul la altul si ne privim doar.nu stiu ce sa cred oare ma place? adica de ce ma priveste si el direct in ochi? se poarta frumos, e foarte religios asta ma scoate din minti si eu atat de freeeeeeeee! ce sa fac in legatura cu confuzia asta? mersi

1 răspuns:
| Sosssso a răspuns:

Pff am trecut si eu prin asta, am un prieten de 7 luni iar eu m-am mutat din oras, si avem o relatie la distanta, aici la noul liceu am intalnit un baiat cu un an mai mare k mine caruia ii placea de mine, vorbeam, radeam amandoi, am fost si la film. Sincer imi trecuse un gand sa renunt la prietenul meu pentru ca e greu sa ai o relatie la 150 de km distanta, dar am stat mult sa analizez si nu merita pentru ca am cel mai bun iubit din lumea care stie mai bine ca niciunul sa ma respecte si apreciaze. Deci pune in balanta tot si vezi daca merita, pup :*