| anonim_4396 a întrebat:

Ok3 inca nu sunt sigur de o chestie.Fiti atenti: Voi cand priviti o persoana in ochi... o priviti in ambi ochi sau priviti doar catre unul? Poate vi-se pare o prostie, dar de ceva vreme am observat ca ma uit numai intr-un singur ochi al persoanei cu care vorbesclaughing.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, toata lumea se uita intr-un singur ochilaughing.
Pt.ca ai observat cred, ca nu putem sa privim cu un ochi intr-o parte si cu unul in alta parte, ci privim cu ambii ochi in acelasi ochi; daca iti fixezi privirea pe ochii cuiva, sigur te vei uita doar la unulhee hee.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Logic ca te uiti in aceiasi directie cu ambii ochi caci altfel 'pe creier' ti-ar aparea 2 imagini diferite...Nu ma pricep sa explic stiintific, dar ar fi de rau daca ai avea un ochi, vorba ceea, spre slana, si altul spre blanalaughing

| alexH a răspuns:

Pai daca te uiti crucis.winking

| NeverTheLess a răspuns:

Cel mai bine te uiti intre ochi laughing stii tu ce vreau sa zic.

| AlinaAndreea21 a răspuns:

Pai//n-ai cum sa te uitzi in amn2 ochitonguetongue.deoarece asta ar insemna sa te uitzi shui.deci.e normal sa te uitzi intr-un singur ochitonguehee hee

| Logout a răspuns:

hee hee eu daca privesc o persoana anume day dreaming de aproape. incep sa ma doara ochii laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M. da depinde cateodata si eu ma uit intr-un singur ochi al respectivei pers dar uneori ma uit si in ambi ochi depinde de situatie

| roxyshegymegy a răspuns:

Pai mai alex daca are probleme de vedere si daca se uita (vorba lu "i'm perfect(a)") : cu un ochi in blana si cu unu in slana" normal ca te uitzi numa la unu laughing
nu?
si da, sunt de acord cu monik.
doar ca no...mai sus glumeam si eu putinhee hee