| 教皇 a întrebat:

Cati dintre voi priviti o persoana in ochi cand vorbiti cu ea? Dati-mi si motivele!

Răspuns Câştigător
| lovenotsex a răspuns:

Eu mereu fac acest lucru cu oricine as vbi si am pretentia ca acel cineva care vorbeste cu mine sa faca la fel(daca vorbesc cu un necunoscut sau amic este o chestie de respect, iar daca cu o persoana pe care o placi, o privesti mai intens)Evident trebuie sa fie o limita pentru ca unii ar putea sa considere acest gest drept impertinent sau sfidator daca insisti cu privirea, iar acelei persoane ii displace. Dar eu consider ca acest gest se datoreaza respectului sau iubirii...Bafta...

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu scopul de a intimida.Intotdeauna.Mai ales daca este vorba de cineva care il cunosc recent.Ador senzatia de intimidare pe care o citesc pe fata lui/ei. Dar. orice nas isi are nasul. Mi-am gasit si eu personajul care ma intimideaza din priviriwhistling

| Floreenofficial a răspuns:

Nuj, ma plesneste rasu cand suntem face 2 face. laughing mai bine stau cu capu' aplecat si ma uit in alta parte. laughing

| Damian a răspuns:

Eu, cred ca asa este normal nu?

| alone a răspuns:

Ochi st oglinda sufletului si cand t uiti in okhi unei persoana o poti privi pana-n sufletlaughing asta cred eu de asta privesc oameni in ochi!

| AnToOniiia a răspuns:

Incerc sa privesc in ochi toate pers cu care vb pentru ca altfel ar crede ca nu sunt interesata de acel subiect sau ca am ceva de ascuns. Stiu ca e greu sa privesti pers iubita in ochi, dar fa un efort happy

| Gigiku a răspuns:

Eu sincer nu pot sa privesc pe cineva fix in ochi si sa vorbesc cu acea persoana. Intotdeauna vorbesc cu cineva tinand capul sus, pentru a intimida, a incerca sa ma ridic peste nivelul lui.

| Biia a răspuns:

Eu.ador chestia asta.Nu stiu de ce, dar imi place sa vorbesk cu candva si sa'l privesc in ochi. Pur si simplu am mai multa incredere atunci cand privesc persoanele in ochi!:X

| pacalici a răspuns:

Atunci cand o placi

| ladygaga a răspuns:

De obicei cand vorbesc cu cineva il privesc in ochi.

Sunt mai multe motive: sa-l intimidez[ador astalaughing., sa am incredere, dupa felul cum ma priveste imi dau seama ce simte

| pitikaaa a răspuns:

Eu! Pentru ca daca privesti in ochii unei persoane pur si simplu parca ii cunosti sentimentele fata de tine. Dupa felul in care te priveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi si culmea sa vorbesc cu cineva si sa stau cu capul intors rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu privesc persoana in ochii. am mai multa incredere cand se uita in ochii mei si eu in ochii ei...