| Diana012 a întrebat:

Pai`...am nevoie de un sfat.Am un amic care ma place foarte mult dar eu il consider ca un frate... Ce ar trebui sa fac?:*

Răspuns Câştigător
| Biiiiia a răspuns:

Pai.El e genu d persoana cu "sentimente"chatterbox. Ar fi mai bine daca ai sta mai mult cu el`. dar asa sa te apropii de el si sa vorbesti cu el`. love struck Ca, cu un Frate`winking. Funda?:->

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa-i zici ca nu vrei nimic serios cu el.

| Crisu a răspuns:

Sa-i spui ceea ce simti. Spune-i ca nu vrei sa-l pierzi ca prieten si ca relatia asta chiar nu ar merge. Desi... nu prea cred ca aceasta relatie dintre voi, se mai poate numi "prietenie" din moment ce el tine la tine ca la ceva... mai mult decat o prietena. happy
xoxo

| Castiel a răspuns:

Daca este genl sentimentalist aka fraier (in zilele noastrechatterbox ) va fi ranit si nu va putea sta cu gandul ca tu esti cu altul si nu cu el,chiar daca ar accepta sa fie doar amic (asta dupa ce aveti o discutie sincera) tot ar simti ceva puternic pentru tine si cand te va vedea cu altul va suferi enorm probabil nici nu va mai vorbii cu tine,in final probabil ca il vei face sa sufere asa mult pana nu va mai fi amic cu tine (asta daca este sentimentalist daca nu, si este genul mai dur sau porc atunci nu se va intampla asta, va intelege ce si cum si ve-ti continua relatia de prietenie acum tu alegi ce si cum si tu stii ce gen este el
PS:daca ai fi zis genul lui de la inceput ar fi fost mai easy-.-!

| nimiiiiiic a răspuns:

Ahh.mi s-a intamplat asta.si nu a fost foarte placutsad. Pai singurul lucru pe care ar trebui sa-l faci e sa te comporti cum te-am comportat si pana acum. fara compasiune. E vina lui ca s-a indragostit de tine. Idea e ca ii va trece.si peste ceva timp il vei vedea cu alta. Mie asa mi s-a intamplat. BAFTA>big grin

| hsr a răspuns:

Spune-i- ce simti cu adevarat. Daca intr-adevar tine la tine.va intelege chiar daca ii va fi greubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-i explici care sunt sentimentele tale pentru el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicai ca nu se merita sa dai o prietenie pe o luna 5 de relatie.
Si e mai bine sa fiti voi prieteni, sa fiti alaturi unu de altu decat implicati intr'o relatie.