| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As avea si eu nevoie de un sfat big grin.
Este un baiat caruia ii place de mine. As putea spune ca ``ii place cam mult decat ar trebui``. Adica se poarta foarte frumos cu mine, este ``finut`` cu mine si face multe alte lucruri care imi arata ca ma place foarte mult. Insa mie nu imi place DELOC de el happy. Pentru mine este doar un amic de joaca. Imi este teama sa nu imi ceara prietenia pentru ca nu vreau sa fim impreuna, dar nu as vrea sa il ranesc sad. Ce pot face pentru a preveni o eventuala ``prietenie nedorita``? Ce pot face ca sa inteleaga ca eu nu simt nimic pentru el si ca il consider doar un amic, dar nu vreau sa il ranesc sau se supere pe mine crying crying? Astept raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| liongirl a răspuns:

Buna!`Am fost si eu in situatia ta si inca sunt, desi am clarificat problema destul de bine.
Spune-i ca sa pastreze distanta pentru ca asa am facut si eu; la mine mai rau e ca atunci cand ma duceam la tara venea la mine si ma turba cu ce mai faci, iesi si tu pe afara, etc., dar pe deasupra statea foarte aproape de mine si ma mangaia pe spate si i-am spus sa pastreze distanta si de atunci nu prea mai frecventeaza drumul spre mine.
De suparat oricum o sa se supere, ar fi chiar imposibil sa nu se supere, dar asta este.
Trebuie sa spui ce ai in minte, ca daca nu poate iti va cere sa fi prietena lui si atunci o sa fie si mai rau.
Asculta-ma si o sa fie bine!`happy

1 răspuns:
| Matt_1772 a răspuns:

Nu ai ce sa faci ca sa "previ". Dar daca se intampla ii zici ca nu esti pregatita pentru o relatie cu el...ca tii la el ca la un frate si cam aia e.