| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As avea si eu nevoie de un sfat big grin.
Este un baiat caruia ii place de mine. As putea spune ca ``ii place cam mult decat ar trebui``. Insa mie nu imi place DELOC de el happy. Pentru mine este doar un amic de joaca. Imi este teama sa nu imi ceara prietenia pentru ca nu vreau sa fim impreuna, dar nu as vrea sa il ranesc sad. Ce pot face pentru a preveni o eventuala ``prietenie nedorita``? Ce pot face ca sa inteleaga ca eu nu simt nimic pentru el si ca il consider doar un amic, dar nu vreau sa il ranesc sau se supere pe mine crying crying? Astept raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| campanario a răspuns:

Pai, lasa timpul sa isi spuna cuvantul. Tu linistita, si in cazul in care iti va cere prietenia, tu incearca sa fii sincera cu el si sa'i spui ca nu il vezi mai mult decat un amic. Nu te aventura sa'i spui ACUM nimic! Lasa'l pe el sa iti zica treaba aceasta, si sa iti explic si de ce: pai pentru ca s'ar putea sa te inseli tu, ( era doar o presupunere nu zic ca e asa! ) si el sa te ia de fraiera sa zica " Ui la asta cine se crede", chiar daca el ar simtii ceva pentru tine! Da pentru ca sa nu fie el " victima" ar fi capabil sa se intample si asa. Am cunoscut un caz, si se vedea bine ca el era disperat dupa ea.Si cand ea i'a zis, ala s-a apucat de ras, insa nu era rasul lui. da ca sa nu cada de fraier in fata prietenilor, s-a comportat asa. Deci te sfatuiesc sa lasi timpul sa vb, sa il lasi sa vina la tine, sa iti zica el. Dar am o intrebare big grin De ce nu iti place de el?happy

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Foarte simplu si frumos. Ii spui ca esti prea mica sa te implici intr-o relatie. E un mod elegant de a refuza pe cinevawinking

| Unique a răspuns:

Stefi, baiatul chiar te iubeste si poate chiar simte ceva pentru tine.Nu inteleg cum dai cu piciorul acestei iubiri care poate dura o viata! Stefi, baieti in lumea asta gasesti foarte greu sa te iubesca si sa tina la tine, dar eu te as sfatui sa vorbesti serios cu el, nu inteleg de ce unele ca tine tot timpul da la o parte ce-i bun.De ce? poate baiatul e urat dar poate te iubeste
maine intalnesti unul frumos, curvar care umbla, si acre mai incolo te bate? inearca sa l intelegi si pe el, daca nu borbeste-i si spune-i din tim sa nu isis faca sperante, sau macar iai putea darui o mica sansa! Iar daca nu e genul tau de baiat aici este o problema, nu stiu ti-as spune sa-i oferi o sansa fara sa existe nimic intre voi sau pur si simplu evita-l, dar spune-i din timp altfel o sa parcurga si la altele, stiu eu ce, dar ajuta-l si pe el cumva nu il fa sa sufere sau sufera si e prea tarziu pentru a putea face ceva.Cum crezi tu e bine. Dar uitate cate perechi vezi pe strada tinandu-se de mana si poate tu in acelasi momnet iti doresti si tu acel lucru si nu o sa poti sa il ai, asa ca nu da cu piciorul ca in minge mingea se duce mai tarziu o sa ajungi sa-l iubesti si atunci el te va respinge, cunosc cazuri si foarte dese intalnite, sau ti-ar place ca una dintre prietenele tale sa iasa cu iubitul ei iar tu sa stai intre ei singura? nu cred asa ca vorbeste cu el, daca poti chiar acum spune-i ca ii oferi o sansa si sa tina de ea, daca in cateva zile nu iti place de el, atunci spune-i ce te deranjeaza sa stii. ti am mai zis rar gasesti iubire si cand o gasesti repede, atunci dispare repede

| Ros3Blu3 a răspuns:

Spune'i si tu direct in fata stii intre noi nu poate fii nimic pentru ca nu simt nimic pentru tine si nu vreau sa te fac sa te simti aiurea daca as sta cu tine asa...Si ar fi cred eu cel mai bun raspuns stii ca uneori adevarul doare. Dar e cam singura cale si poate v'a intelege big grin Macar vede ca te gandesti la sentimentele lui big grinbig grinbig grinbig grin
Si ii spui ca asta nu strica prietenia voastra si puteti ramane prieteni in continuare doar ca intre voi 2 nimic niciodata...big grinbig grinbig grin Sper sa mearga big grin Te pupiccc:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luati o pauza, adica "nu te mai juca" cu el cateva zile, sau lasa-l sa iti ceara prietenia, si ii spui frumos.ca sunteti doar prieteni... nu esti pregatita... abureste-lbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu imi place de el pentru ca nu e ``genul`` meu de baiat sad.