| anonim_4396 a întrebat:

Pai sa incep am 16 ani si joc metin in fine de la metin am innebunit frate m-am cunoscut cu un baiat si practic nu eream impreuna pe joc sau real si incet incet am inceput sa simtim ceva unul pentru celalalt.dar el nu avea prietena in real si nici eu prieten si. acum are si de la un timp imi tot spune vreau sa aud ilea doua cuvinte(Te iubesc) si i-am zis si el imi tot face si eu te iubesc si vreau sa ne intalnim si vreau sa ma intalnesc cu el este zodia mea fecioara si azii. x_X am vazut doua poze cu el pe facebook si prietena lui cutoate ca este o slabanoaga l-am sunat intr-o zi si se lingea cu ia... si m-ia zis cu nu poate vorbi si nu am zis nimic. am inchis ne-am certat de atatea ori pe motivul ista si el ma tot intreaba cand ma vede de ce sunt suparata si mai multe ne spunem orce vorbim deschis si nu stiu m-ia zis ca nu se poate desparti de actuala ca nu poate nu ia gresit cu nimic si eu i-am zis dar nici tu nu vrei,,,,, si nu a zis nimic si cand il vad ca el isi pune poze cu aia si de fapt el vb cu me la telefon si non-ston nu ma lasa in pace am ajuns sa cred ca ma prostit un baiat pe care nu il cunosc in real si habar nu am ce sa fac totul a pornit de la un joc... banal. si am ajuns intr-un fel sa tin la el si cica "si el tine la mine" dar stie ca sunt geloasa si mai rau face pentru-ca eu am fost cu cineva in real. si pe skype ne tot ziceam "te iubesc" relatie de 6 lunii de zile si acum am luat o pauza de atatea ori i-am sters numarul am zis gata pana aici si vrea tot timpul sa ma faca geloasa si imi zice lasa sa te simti tu cum ma simteam eu gand vorbeai cu gagicuto pe skype si noi nici macar nu suntem impreuna ne jucam ca doi copii de 16-17 ani habar nu am ce sa fac ba chiar odata cand vorbeam la telefon si ne-am certat mi-au dat lacrimile si defiecare data ne certam din cauza mea si el vine la mine sa ne inpacam tot timpul a fost asa si ne cunoastem de aproape un an mai pe scurt nu stiu cum sa o termin cu el m-am saturat sa tot vad poze cu eii doii si ei sunt impreuna cam de 2-3 lunii de zile si imi tot zice a pornit la prosteala relatia dintre ia si mine pentru-ca atunci cand eu te-am vrut nu m-ai vrut tu si cand tu ma vrei nu mai pot fi eu cu tine

11 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Lasă metinul şi băieţii, nu ai de dat tezele? După greşelile tale de ortografie te sfătuiesc să îţi înveţi la română. La ora asta trebuie să te odihneşti, nu să navighezi pe internet.

| Azµre a răspuns:

Numai întrebare nu este ceea ce ai postat. Iar faza cu metin deja mă lasă rece...

| h3r a răspuns:

Măcar dacă era vorba despre alt joc...

Mă rog, de ce stai după un pămpălău?

| Liliana1981 a răspuns:

Si care-i intrebarea?
PS imi cer scuze daca ai adresat o intrebare si nu am vazut-o eu dar e dificil de deslusit ce ai scris tu aici... fara punct, fara virgula, fara litere mari, fara propozitii, nici nu stii unde se termina o idee si unde incepe alta.

| RTDRomania a răspuns:

Lasal despartete de el asa mi s-a intamplat si mie tot in Metin m-am intalnit cu una si e la fel.

| Mineツ a răspuns:

Ce-ti pasa atata? In primul rand cum zici tu despartete de el, daca zici ca te sun a mereu schimbati numarul, blocheaza-l pe FaceBook si dai ignore pe Messenger. Pentru numele Domnului nu mai fiti asa orbi!

| xZIonutZx a răspuns:

Pai sa-ti zic ceva : 1 joaca alt server 2 cum poti fi geloasa pe un baiat ce nu l`ai vazut "face to face" 3 dai block fb schimba metinu sa nu mai dai de el si nu-i mai raspunde la telefon happy si ai scapat de el whistling, multa bafta

| AnonimAnalfabet a răspuns:

Ce dracu', am citit ceea ce ai scris si am ras mai ceva ca la un film de comedie d-ala bun. Ai o gramatica de nota 10 si eu care sunt plecat intr-o tara straine de cativa ani buni stiu sa scriu mai corect ca tine. thinking

| iWantMore a răspuns:

Desi nu este vorba despre acelasi joc, cand eram mai mica, cam pe la 10 ani si eu am avut o problema in genul doar ca era un baiat din Germania :-D Eu mai naiva decat tine, ce pot sa spun? Imi promitea ca ne vom vedea cand va veni in Romania impreuna cu familia lui si ca vom ramane impreuna pentru totdeauna de atunci in colo. Toti baietii stiu sa minta si toate fetele isi fac sperante care nu-si au rostul din pacate. Ceea ce ai reusit sa faci, este doar pierdere de timp. Nu este el pentru tine, iesi afara si lasa baietii ''virtuali''.Fa-ti un prieten adevarat care sa tina la tine si care atunci cand ti se face dor sa poata veni la usa ta si sa-ti spuna ''Ce mai faci iubita?'' Si nu trebuie sa existe doar acea persoana pentru tine, ai nevoie si de prieteni. Atunci cand esti mult prea atasata de o singura persoana deja nu mai este iubire, este obsesie! Din cate am inteles el nu este atat de legat de acest joc precum esti tu.El isi face timp pentru propria lui viata(prietena/iubita(care nu esti tu), amici etc.) in timp ce tu il astepti sa vina online pe messenger, metin etc. pentru a putea vorbi cu el. Sau daca nu varianta de rezerva un telefon care 1. Il streseaza, deoarece il deranjezi cand este cu cealalta impreuna si 2. iti consumi timpul degeaba cu un baiat care nu tine la tine. Cand iubesti nu iti bati joc. El isi bate joc, atata timp cat mai este si cu alta, dar te amageste cu vorbe. Unde este iubirea? Iti voi raspunde tot eu: nicaieri. Pentru inceput, oricat de mult te-ai chinuit tu la acest cont de pe metin, contul sau conturile pe care le stie el, blocheaza-le, sterge-le sau pur si simplu nu mai intra pe ele. Creeaza-ti altul nou, cu un nume care sa nu dea de banuit ca ar fi aceeasi persoana si despre conturile de facebook, messenger si skype sau ce mai ai tu, ai de ales dintre a le sterge de tot, a ti le schimba sau a-l bloca doar pe el. Numarul de telefon: cand suna, nu-i mai raspunde oricat de greu ti-ar fi. Daca continua in disperare, spune-i sa nu te mai caute sau ii dai numarul in urmarire (reclamatie la politie). Rupe orice legatura cu el si incearca sa-ti gasesti pe altcineva din viata reala care sa-ti umple golul din suflet si du-te si mai invata ca nu iti va prinde rau in viata.Cartile sunt prieteni reci, dar siguri.Gaseste-ti un hobby: volei, desen, muzica orice iti place si crezi ca ai talent.Fa aceste activitati impreuna cu prietenii tai.Trebuie sa dai la o parte ce nu iti trebuie. Oricum tu pentru el nu ai insemnat vreodata ceva, mai mult decat un joc. Asta este adevarul si adevarul doare. Eu nu ti-o spun cu rautate, sper sa intelegi si mai tarziu crede-ma ca-ti va fi mult mai bine decat acum. Iti vei da seama ca ai pus sentimente ca si intr-un obiect, nu intr-o fiinta, asa cum credeai tu.

| Mihai_Sergiu_1992 a răspuns:

Ai schizofrenie...un psihiatru iti poate zice mai multebig grin