| ghost0 a întrebat:

Parere ca in relatie iubita se întâlnește cu prietenii și se duc în club? Ati accepta așa ceva cu premiza ca dacă e sa se întâmple ceva totul cade pe ea și nu trebuie sa existe regrete sau ati încerca sa discutați cu ea acest subiect și sa îl dezbateti fără sa puneți presiune pe persoana respectiva, pana la urma nu este o proprietate sa impui reguli stricte. Cum vedeți aceasta situație? Urmează sa discut aceasta nelămurire și personal i-aș reamintii ca am încredere multa în ea, pana la urma dacă ar dori sa se duca și după ce am discutat, s-ar duce și fără sa știu eu dar acum încerc sa privesc situația din mai multe perspective, din perspectivele voastre. Mulțumesc.

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E perfect normal ca fata sa iese cu prietenii ei fără partener, e anormal ca tu nu accepți asta

| dullcat a răspuns:

Acum 15 minute | anonim3248 a răspuns:
BĂIETE, o fată sau femeie între 17 ani și 25 de ani se duce în club ca să vadă dacă se ÎMPIEDICĂ și cade în ceva tare și mare ce are unul pe acolo.

Sa-i spuna cineva ca in viata reala nu e ca in animeuri sau comedii penibile.Nu cade nimeni pe organele genitale ale altuia.Te pomenesti ca e asa mare coincidenta incat nici lenjerie intima nu poarta niciunul din ei.

ghost0, corect, nu poti impune reguli de parca cineva iti apartine, insa cand te duci in club iti asumi ce se intampla. Daca iti inseli partenerul/partenera atunci e cat se poate de imatur sa dai vina pe altcineva decat pe propria persoana si atunci evident ca jumatatea ar trebui sa isi puna un semn mare de intrebare, care ar putea duce chiar la finalizarea relatiei.

| ghost0 explică (pentru dullcat):

Multumesc de raspus, sunt de aceeași părere.

| dullcat a răspuns (pentru ghost0):

Cu placere.Am vazut ca mai sus intrebi si de alcool.Acesta nu e o scuza, cand esti adult trebuie sa iti stii limita bunului simt, a respectului fata de tine si ceilalti, nu sa te imbeti pana cand devii alta persoana, ranindu-i pe cei dragi cu remarci penibile sau comportament nepotrivit in general.

| J0B0MAT a răspuns:

Tu de ce nu te duci? Dacă ea chiar vrea, iar tu nu vrei deloc, atunci nu văd nicio problemă în a se duce cu altcineva.
Normal că dacă se întâmplă ceva, vina este a ei. Tu nu ai făcut nimic.
Și cum ți s-a spus, se poate întâmpla oriunde dacă e să te înșele.

| Emma30555 a răspuns:

Este în regula dar cu adevărat indicat ar fi sa va potriviți în anumite aspecte cum ar fi mersul în club, socializarea împreună. Ca se întâmplă uneori în anumite situații separat nu e problema dar cel mai benefic ar fi ca ambii sa gândească la fel în anumite preferințe cum ar fi distracția, și sa se întâmple de la sine sa meargă împreună, nu forțat sau de control ci sa aibă prieteni comuni, preferinte comune, sa facă ceea ce le place împreună

| Eireann a răspuns:

Si daca se intampla ceva cand merge la scoala, biserica sau biblioteca nu tot pe ea cade?
Se duce cu prietenii, danseaza, bea ceva, rade, se distreaza si la sfarsit se intoarce acasa si se duce la somn. E ceva gresit aici?

| ghost0 explică (pentru Eireann):

Interesant argument, il respect. Da-mi voie sa te întreb: Crezi insa ca alcool-ul consumat influențează situația? Dacă ar fi sa adăugăm alcool-ul în ecuație și sa îl punem în circumstanțele enumerate mai sus de către tine, crezi ca vor exista diferențe, sa zicem, în deznodământ?
Multumesc de comentariu și sunt curios sa iti aflu părereahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghost0):

Aoleu, ce întrebări pui - Crezi insa ca alcool-ul consumat influențează situația?

Te blochez că parcă ai 12 ani și nu 19 ani cum ai scris în altă întrebare și șterg ce am scris.

DULLCAT - dă-i sfaturi cu video cu desene animate că pare copil ăsta dacă HABAR NU ARE ce e un club.

| Eireann a răspuns (pentru ghost0):

Consumul de alcool este alegera ei - daca si cat consuma. Scade inhibitiile dar nu uiti ca ai iubit si pleci cu altul acasa. Daca bea pana nu mai stie de ea - asta e alta problema si aici trebuie sa intevina prietenii ei.

| Miruna333 a răspuns (pentru ghost0):

"You're still the same person after a drink, with your existing sense of morality left intact. While alcohol might affect how we interpret and understand the emotions of other people, we can't blame our immoral behavior on alcohol."
Chiar și sub influența alcoolului, valorile morale de bază și credințele unei persoane rămân neschimbate. Alcoolul nu poate fi învinuit pentru comportamentul imoral sau nepotrivit. Ceva ce nu ai face treaz, nu ai face-o nici beat, și aici mă refer la lucrurile mari, nu la dans sau altceva. Alcoolul îți poate da un boost să faci unele lucruri pe care ai vrea deja să le faci, nu e că și cum, ești într-o relație sănătoasă, îți iubest partenerul, bei câteva pahare și gata, sări în patul unei persoane, nu funcționează așa.

| CleanHeart a răspuns:

Importanta e increderea ca daca vrea te inseala si in gand nu doar in club si ador relatiile alea deschise unde barbatu e mandru ca femeia lui se imbraca fain si e admirata de barbati dar sa stie ca niciodata nu l-ar insela si nu ma refer ca rade cu prietenii sau mai glumeste la o masa, astea sunt chestii normale si 2 oameni care au o relatie cu adevarat sudata se inteleg din priviri si sunt gand la gand deci restul sunt copilarii asa dupa perceptia mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e acceptabil.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

"Parere ca in relatie iubita se întâlnește cu prietenii și se duc în club? Ati accepta așa ceva cu premiza ca dacă e sa se întâmple ceva totul cade pe ea și nu trebuie sa existe regrete sau ati încerca sa discutați cu ea acest subiect și sa îl dezbateti fără sa puneți presiune pe persoana respectiva"
Iti dau un sfat, fa in viata in asa fel incat iubita ta sa nu fie pasionata de cluburi si chestii de genul.

| AdeLeu a răspuns:

Este ceva foarte normal. Partenera este libera sa faca tot ce doreste. Are relatie, dar si viata personala, exista si viata ei in afara cuplului. Unii vad dusul in club ca un bordel, intri acolo si gata, ti-ai inselat partenerul.
Nu poti evita sa nu te insele o persoana, orice ai face. Daca vrea sa te insele, o face de mana cu tine. Trebuie sa vezi situatia in mod realistic, nu poti evita aceste lucruri. Niciodata nu tine de o persoana, da-i libertate nelimitata si daca e sa fie pentru tine, se va intoarce.