| Elennuk a întrebat:

Pareri: Deci imi place un de un baiat din clasa a 9-10 (acum sunt a 12). Chiar daca au trecut 2 ani tot imi place.La sfirsitul clasei a 10 de abia am inceput sa il cunosc mai bine si incercam sa sa fiu mai mereu in preajma lui.In clasa 11 el a inceput sa vorbeasca cu alta fata...dar acum s-au despartit. El se intelege f bine cu o prietena din generaala si asa ne-am cunoscut si noi... prin intermediul ei(nu am facut cunostinta sad Acum la liceu (clasa12) se mai uita insistent si lung la mine cand vorbim intr-un grup de prieteni, sau ma priveste pe fereastra clasei cand trec. Am vrut sa intru in vorba cu el dar de cate ori il vad imi pierd curajul. Deci cum imi dau seama daca ma place fara sa-l intreb eu sau altele? Va rog raspundeti sincer sau din experienta

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Păi. Nu prea ai cum! Comunicarea este totul, ea dezvăluie și cel mai ascuns gând al nostru! Dar la cum spui tu că se uită la tine este clar că nu-i ești indiferentă! Este posibil ca nici el să nu știe cum să-ţi spună că te place! Dă-i și tu de ȋnţeles asta, când trece pe lângă tine uită-te lung la el, dimineaţa te uiţi după el când vine la școală. N-are cum să nu se prindă!
Dar fă-ţi curaj și vorbeşte cu el, pentru că prin gesturi poate lua destul de mult până când îţi spune!

1 răspuns:
| Akup a răspuns:

Pai daca si el se uita dupa tine cred ca te place...te-ai gandit vreodata ca poate si el e la fel ca tine, poate vrea sa fie cu tine, dar ii rusine sa faca el primul pas happy...