| milliondollarslover a întrebat:

Pareri despre sado-masochism?

9 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu sunt pro atata timp cat amandoi partenerii sunt de acord. apropo: eu cred ca barbatii sunt mult mai sensibili decat femeile la chestii din astea, din cate am vazut. chestii foarte dure nu am probat niciodata cred ca deja nu mai este o placere cand se ajunge la lesin. dar lucruri mai normale cum ar fi biciuitul, picatul cu ceara, muscatul etc le-am probat. ar mai fii unele lucruri care-mi plac dar nu este locul potrivit pentru marturisiri.winking

| Arthur a răspuns:

Un prilej bun de a-ti capaci partenerul avand o scuza plauzibila.

| tarziu a răspuns:

Ion si maria aveau un copil, intr'o zi i'au gasit sub pat o gramada de reviste sado-maso. Ion : "Eu zic sa nu-l batem"

| gingasull a răspuns:

Fiecare este liber sa faca ceea ce doreste in intimitatea sa happy. Atat timp cat aceasta categorie de oameni nu abuzeaza de ceilalti semeni si nu-i constrange pentru a deveni adeptii al acestui mod de viata... Nu este nicio problemawinking

| death a răspuns:

Spank me, I've been noughtysmug Sunt chestii sado-maso care mă atrag. Mi-ar plăcea să fiu legat de pat sau să o leg pe ea... îmi place să strâng de gât şi să fiu strâns de gât, dar chestia cu biciuitul nu prea mă încântă. În fond, fiecare are pornirile lui care trebuie respectate şi, atâta timp cât ambii parteneri sunt de acord, nu este nimic rău în a plesni o palmă mai vânjoasă peste bu... fesele inocente ale partenerei.

| Astaeparereamea a răspuns:

Mai intrebi? devil

| vampirika a răspuns:

Sadismul si masochismul lol ce ieserolling on the floor
sadism= placerea de a provoca durere partenerului[naspa...
masochismul=placerea sexuala obtinuta de o persoana prin durerea pe care o simte[iar naspa credlaughing
Dorinta de dominare sau de supunere este "motorul" care intretine sado-masochismul oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rele multe si rele dar dupa poza ta ar cam trebui sa stam departe de tine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia reconsidera sadomasochismul, este scos de la clasificarea tulburari psihice.
Asa ca daca, o comisie de medici si nu orice medici, il considera normal inseamna ca noi ceilalti suntem anomali daca l-am considera anormal.