| 124829 a întrebat:

Pastila de a doua zi sigur isi face efectul?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca o iei a 2-a zi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur că nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

100% sigura e doar abstintenta. In rest orice metoda contraceptiva are rata ei de esec.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pastila de a doua zi se poate fi administrata intr-un interval de pana la 72 de ore dupa momentul in care a avut loc contactul sexual neprotejat, dar medicii recomanda, pentru o mai mare eficienta, ca administrarea acesteia sa aiba loc de preferinta in primele 24 de ore. Eficienta pastilelor administrate in primele 24 de ore este de circa 85-90% si scade treptat ajungand la circa 55-60% in a 3-a zi.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal că își face efectul...altfel nu mai era fabricată.

| Emilian65 a răspuns:

Daca este luata asa cum scrie in prospect, cu siguranta isi va face efectul,

| raluk27 a răspuns:

Daca o iei intr-un interval de maximum 72 de ore, da. Ideal al fi sa o administrezi cat mai aproape de contactul sexual.
In plus, daca nu ar fi eficienta, mai ai alta varianta?