| Sara2 a întrebat:

Pe 10 octombrie am avut ultimul contact sexual, pe 5 noiembrie mi-a venit menstra, pe 12 noiembrie mi-am facut un test care a iesit negativ, pe 5 decembrie trebuia sa imi vina iar si nu-mi vine, suntem deja in 7 decembrie, oare e vreun risc sa fiu insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut doar un test de sarcina, ceea ce este gresit, trebuie facute macar doua. e adevarat ca trecuse mult din momentul contactului, suficient ca testul sa fie relevant, dar ar putea sa fii fost expirat sau sa-l fi facut gresit. Oricum, e bine sa-ti mai faci unul pentru siguranta. Si, daca nu esti insarcinata, consulta un ginecolog pentru a afla cauza intarzierii.

| valThina a răspuns:

Orice e posibil.mai fa o data testul sa fii sigura d raspuns.

| ElenaMaria a răspuns:

Si mia imi mai intarzie cam 2-3 zile. Daca testul a fost facut la minim 21 de zile de la contact din urina de dimineata si a iesit negativ ar fi bine sa il mai repeti odata tot in urina de dimineata. Daca contactul a fost fara prezervativ si el nu a ejectuat in tine is riscuri mici dar sunt.Cam intre 4%-27% depinde de perioada de fertilitate in care erai.
Ai grija de tine!:*

| DdDiX a răspuns:

Stai linistita... se mai decaleaza...

| deutza a răspuns:

Mie mi-ar fi trebuit sa-mi vina in 2 si mi-a venit azi.deci stai linistita o sa iti vina:*

| slayer09 a răspuns:

Te'ai protejat cum trebuie? adica ma refer la prezervativ, pastile anticonceptionale... daca nu... exista 99% sanse sa fii insarcinata.