| Sara2 a întrebat:

Pe 10 octombrie am avut ultimul contact sexual, pe 5 noiemrie mi-a venit menstra a curs normal, imediat dupa ce mi-a trecut am facut un test care a iesit negativ (la 33 zile de la contact), apoi pe 8 decembrie mi-a venit iar menstra, dar e ciudat ca burta mea s-a umflat, si ma simt grea in burta, oare e posibil sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu cred ca esti insarcinata, poate doar obsedata de asta, motov pentru care ti se pare ca ai burta mai mare. Mai degraba esti balonata.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Burtica nu se vede atat de devreme.De pe la 3 luni incolo incepe sa se vada! Poate esti balonata, poate suferi de constipatie...Chestia cu "grea" se spunea mai demult cand o femeie era gravida, dar senzatia nu este de la sarcina.

| lyrics a răspuns:

Mmm
thinking
in mod normal. testul ar fi trebuit sa fie corect. iar daca ti-a venit si menstra normal...
mai bine te duci la un ginecolog.

| p1nk a răspuns:

Nu. Daca ai facut test si a iejit negativ plus cati vine menstra nu ai cum! probabil din cauza perioadei asteia majoritatea se ingrasa putin se imbaloneaza, e iarna mancam mai mult.

| pedROfilul a răspuns:

Sunt situatii execptionale cand poti ramane si sa vina si mensta dupa; oricum ar fi, poti merge sa faci un ecograf