| Silvya18 a întrebat:

Pe 18 verishoara mea face nunta ei si sigur ma invitat si pe mine, iar prietenul meu imi interzice sa ma duc i-am zis sa mearga si el dar acolo vor fi si parintzii mei si zice ca e devreme sai cunoasca. Ce pot sa fac ca sa ma lase fara sa ne despartim? P. S. imi interzice pentru ca ii e frica sa ma piardahappy

Răspuns Câştigător
| ℓίίίgнт a răspuns:

LoL.straight face cum adica iti interzice sa mergi daca tu vrei asta, e chiar asa gelos? Un asa om nu te merita, daca asa iti face si INCA sunteti doar prieteni daca va casatoriti ce face? Te tine in casa legata de pat ca ii frica sa nu te piarda? Doamne dar te duci doar la o nunta.nu in Palestina.Skz exprimarea.dar am patit asa ceva.si inca am nevi sad sper ca te-am ajutat cumva.BfT kiss

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme sa-ti cunoasca parintii, dar nu e prea devreme sa-ti interzica ceva? Adica cum sa te piarda? Inteleg ca este convinsa ca tu esti capabila ca la o nunta sa te culci cu mai multi barbati, eventual pe bani, de fata cu parintii tai? Ca alta explicatie nu am. Vezi ca saptamana viitoare s-ar putea sa fie tocmai momentul in care iti iei vreo doua palme peste ochi. de frica sa nu te piarda in lipsa lor.
Nu inteleg cum o femeie ar accepta asa ceva. Sunt casatorita de 5 ani. Niciodata sotul meu nu mi-a interzis ceva si nu as accepta sa o faca. Plec in delegatii de munca, cu colegi de serviciu, intalnesc multi oameni straini, dorm cateva nopti la hotel (in tara sau in strainatate), merg la receptii, la sedinte, la mese festive, legate de serviciu, de asemenea. Nu s-a pus problema ca m-as putea pierde pe-acoloa. El stie ca eu sunt o femeie normala si imi respect relatia si ca ma voi comporta ca si cum ar fi cu mine. Ca nu l-as insela fiindca am demnitate, nu fiindca ma pazeste el cu forta. Ca il iubesc si numai el este barbatul meu. Si fac asta de buna voie si cu placere, nu fiindca imi interzice. Am si eu mandria mea, coeficientul meu de inteligenta, am o facultate, muncesc cot la cot cu el. Nu-i interzic nimic, nu-mi interzice nimic, ca doar nu sunt un fel de animal de companie, ci un om cu drepturi si libertati. Gandeste-te la asta, maine poimaine iti va interzice sa iesi pe stradasingura de teama sa nu te piarda, apoi iti va interzice sa discuti cu verii tai de teama sa nu-ti faca vreunul ochi dulci, te va tine inchisa in casa de teama sa nu cumva sa te pierzi ca un copil handicapt si incapabil sa-si poarte ingur de grija. Mandria ta unde este?

greece12
| greece12 a răspuns:

Daca e sa te desparti din cauza unei nunti,atunci trebuia sa te fi despartit de mult timp!
Il deranjeaza sa-ti cunoasca parintii,in schimb nu se jeneaza sa-ti interzica sa mergi la nunta verisoarei tale!
Cu ce drept face el asta? Ti-e tata,frate,sot,stapan?
El te tine,esti pe numele lui? Si chiar daca ai fi,libertatea individului e garantata prin constitutie!
Spune-i clar ca NU ARE DREPTUL sa-ti interzica asa ceva si du-te la nunta.
Nu mai da niciodata asemenea libertati nimanui, esti propria ta stapana, tu hotarasti si cu cine esti si ce vrei sa faci si unde vrei sa te duci!
Distractie placuta!

| Narcis2007 a răspuns:

Despartete de prieetnul tau...cum sati interzica sa te duci la nunta verisoarei tale?

| Honeybunny a răspuns:

La nunta se fura mireasa si mirele si oricum sunt (re)gasiti in scurt timp,nu verisoara. plus ca daca nu mergi ca "ii e frica sa nu te piarda" cum o sa fie cand o sa vrei sa mergi la manichiura sau la supermarket? o sa fie coada dupa tine sa nu te piarda? si inca ceva,e ft strict in legatura cu faptul ca tu ai de mers undeva,dar e PREA DEVREME sa iti cunoasca parintiilaughing mi se pare ca la ce pretentii are te'ar lua si de nevasta laughing daca te iubeste o sa inteleaga ca trebuie sa mergi sau o sa vina cu tine, daca nu, e cretin.successmug

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu suferi cu capu'? Lasa ca a trebuit sa citesc de 3 ori ca sa pricep ce vrei, ca...*limba romana e grele rau. Dar, chiar nu pricep ce legatura are prietenul...subliniez: PRIETENUL, cu locul unde te duci tu. Sa stii ca gelozia e boala grava si cred ca, mai bine, il dai dracul decat sa te agiti atata.

| bby a răspuns:

Poi daca iti este verisoara mai mult ca sigur esti obligata sa mergi love struck trebuie sa fi alaturi de familie. Daca ar avea mai multa incredere in tine ar sti ca nu te pierde, si nu trebuie sa te lasi manipulata de el oh go on el te-ar asculta pe tine dacai-ai interzice ceva? probabil ca nu.Ar trebui sa te inteleaga tongue daca nu te intelege in mod sigur vrea sa conduca el relatia

| Babushka a răspuns:

Ce tupeulaughing! eu din contra m-as duce sa-i fac in ciudabig grinpe bune nu are rost sa comentez.

| lauthebest_8914 a răspuns:

Ce lume... ajungi sa fii controlata de gagicatu.ce dq ma daca tu vrei du-te adica ce trebuie sa te lase el se vede cat de mult te iubeste...straight face in locu tau il lasam de mult

| Def a răspuns:

Pai trebuie sa ii explici ca nu are de ce sa isi faca griji. doar mergi la nunta pentru a fi alaturi de familia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te piarda domne, te duci la o nunta de vreo 2-3 zile maxim. Nu te duci pe camp sa traiesti cu tantarii. straight face Doamne, ce minte au unii! rolling eyes [daca au] Frate, ori vrea sa va despartiti ori e dus cu capu', sigur e un alt motiv pentru care iti interzice. Plus ca sunt sigura ca nu te iubeste straight face, atunci cand iubesti pe cineva ii dai cale libera la tot, il ajuti si il sprijini, nu vad niciun motiv pentru care sa nu te lase la nunta. straight face E inutil sa ceri sfat pentru asemenea situatie... parerea mea, e banal! Ori te desparti de el pentru ca iti ia din libertate, ori pentru ca prostia e boala grea! straight face big grin [sper sa-ti dai seama de ce prostie a putut sa faca "prietenul" tau smug]