| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai facut sex, te pot cunoaste ai tai? (mama)
Am 18 ani si vreau sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu pe care il iubesc. Din pacate, m-am scapat la mama cu faza asta si ea a innebunit...in sensul ca imi impune sa ma abtin pana dupa bac ca daca nu "consecintele vor fi grave". A cam inceput de pe acum sa nu ma prea lase sa mai umblu cu el (are o nunta in septembrie si m-a invitat si pe mine sa merg, cu tot cu parintii lui, iar mama nu prea vrea sa ma lase). Ajutor?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 18 ani, deci ar trebui sa fii in stare sa iei decizii pentru tine, si mama ta ar trebui sa astie lucrul asta.

| neutrino a răspuns:

Mama ta va sti atunci cand tu vei deveni femeie, chiar daca-ti va reprosa sau nu la timp acest lucru. Nu uita ca ea este in primul rand femeie! Te-ai gandit ca ea poate avea dreptate?

| maidatendragosteamea a răspuns (pentru neutrino):

De ce ar trebui sa imi programeze cineva viata mea sexuala? Asa cum am stiut pana acum sa stau departe de asta, asa stiu ca sunt pregatita pentru asta. Inteleg ca e mama mea si isi face griji, dar nu hotaraste ea cand si apoi sa-mi comande data si ora...

| neutrino a răspuns (pentru maidatendragosteamea):

Ai acest drept atunci cand vei trai pe spatele tau, nu pe spatele lor. Pana atunci esti obligata moral sa nu-i faci de rusine, daca ei asa cred.

| BadLara a răspuns:

Părinţii sunt invidioşi că tu eşti tânăra, liberă, poţi să f. aci ce vrei. Urlă invidia în ei ca sirenele în Yugoslavia!