| anonim_4396 a întrebat:

Pe 25 februarie am avut primul contact sexual neprotejat. (Și ultimul!) A ejaculat de vreo 3 ori...o dată a folosit prezervativ, iar de două ori și-a retras penisul. El s-a șters cu șervețelul de fiecare dată, dar nu știu cât de bine. De două săptămâni m-a luat paranoia și numai la faptul că am rămas însărcinată mă gândesc. Simt că am aproape toate simptomele necesare ca să cred că sunt însărcinată. Tot caut întrebări și răspunsuri pe internet referitor la posibilitatea unei sarcini, referitor la simptome etc. Și mă îngrijorez și mai tare. Știu că nimeni dintre voi nu mi-ar putea da un răspuns sigur referitor la șansa de a fi rămas însărcinată. Dar totuși vreau să aud părerea voastră. Ciclul meu este foarte neregulat. Mi-a venit pe 27 decembrie o dată, a ținut 5-6 zile, apoi a mai venit, ultima dată, pe 17 februarie. Deci a durat 50 de zile ultimul meu ciclu menstrual. E posibil ca pe data de 25 februarie să fi fost fertilă? Și mâine (se împlinesc două săptămâni de când am avut contactul sexual) dacă fac testul de sarcină, cât de sigur poate fi rezultatul acestuia?
Și menționez că nu mă interesează criticile voastre. Mă critic eu destul zi de zi, oră de oră, pentru ce am făcut. happy Serios...nu se merită ca pentru câteva minute de plăcere să ai atâtea zile de stres. Dar trebuie să mă dau cu capul de pragul de sus ca să înțeleg. ????

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Avand in vedere ca ai un ciclu menstrual neregulat e foarte dificil daca nu imposibil de anticipat cand te afli in perioada fertila si implicit cand apare ovulatia. Teoretic daca ai avut menstruatie pe 17 februarie si ai avut contact sexual pe 25 nu sunt sanse reale sa se fi format o sarcina mai ales ca nici nu a existat practic ejaculare in interior. Dar nu le putem exclude totusi. Testul de sarcina se face la 21 de zile de la contactul sexual ca sa aiba un rezultant concludent. Iar simptomele de sarcinaa nu apar inainte de 5 -6 saptamani de la conceptie. Cel mai probabil tu ti ai indus subconstient aceste stari de teama exagerata de sarcina. Data viitoare nu mai intretine raporturi sexuale fara protectie mai ales ca ai si un ciclu menstrual neregulat. Numai bine

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu neregulat, nu se poate stabili ovulatia si nici perioada fertila la tine!
Ca atare, te sfatuiesc sa faci un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Deci, testul il poti face abia dupa 19 martie incolo.
Nici un test facut inainte de 21 de zile nu va arata realitatea, fiidn facut prea devreme.

Nu am inteles totusi, de ce ati facut sex neprotejat, daca nu vrei sa ramai insarcinata? De ce ai acceptata asta?
Ca sa te bucuri de placere, fa-o cu cap, inainte de a te apuca de sex, ca dupa aceea suferi toata viata!
Folositi prezervativul la absolut fiecare partida de sex, ca nu doare, nu musca, nu strange si costa cat o guma de mestecat.
Din pacate da, pana nu o patesti odata, nu inveti nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sansele sunt destul de mari sa fi ramas insarcinata, mai ales daca ai un ciclu neregulat iar iubitul tau nu a urinat dupa ce a teminat.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă ai ciclul atât de neregulat, e imposibil să determini perioada fertilă. Şi dacă ai ghinionul să fi fost în perioada fertilă, ai absolut toate şansele să fi rămas însărcinată, ţinând cont de modul în care aţi procedat. Simptomele nu apar atât de devreme, ci probabil sunt autoinduse stările tale, însă asta nu exclude posibilitatea unei sarcini. La 3 săptămâni poţi face test.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate, chiar dacă nu a ejaculat în vagin, nu se știe lichidul prejuculator putea apărea oricând și acela are spermatozoizi. Mergi la medic când poți