| DarkGirl a întrebat:

Pe 8 februarie am avut un contact sexual din care s-a scurs un pic din prezervativ, aseara am baut alcool si am vomitat dupa (inainte cand beeam nu aveam nimic), si azi toata ziua am ameteli si am continuu stari de voma (acum nu vomit dar am stare continua) eu am inceput de 2 zile sa iau si un complex de vitamina b, poate fi de la vitamine sau pot fi insarcinata? pot aparea semnele la 5 zile de la contactul cu risc?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti avea varsaturi de la sarcina la 5 zile de la conceptie. Dar ai varsaturi din cauza ca este complet interzis sa consumi alcool daca faci tratament cu vitamine din grupul B. Asocierea este extrem de toxica pentru sistemul nervos central si pentru ficat si poate da reactii adverse severe.

| SteauaNordului a răspuns:

Simptomele apar incepand cu luna a doua de sarcina.
cel mai sigur e de la vitamine cu alcool.

| panther_5576 a răspuns:

Pai sincer, eu cred ca ar trebui sa mergi la doctor, sau sa-ti faci testul! apoi ai sa vezi happy bafta*(nu stiu daca poti sa ramai insarcinata in 6 zile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baby on bord sex sex sex baby asta iti trebuie daca esti proasta.