| Stephyyyy a întrebat:

Pe data de 09.08. 2017 am avut un chiuretaj din cauza ca sarcina a fost oprita din evolutie, si eu dupa o saptamana de la chiuretaj m-am masturbat
Are ceva?
E o problema?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unui avort efectuat prin chiuretare, poate fi afectat doar interiorul/peretele uterului si intr-o oarecare masura si colul uterin din cauza dilatarii sale exgerate si din acest motiv dupa o saptamana sa mai existe o stare de sensibilitate mai accentuata. Avand in vedere cele explicate, reiese foarte clar ca te poti masturba fara nici-o retinere atat extern prin masarea doar a clitorisului cat si intravaginal (cu atentie) sau combinat, fiindca o asemenea activitate,, sexuala'' nu te va afecta absolut deloc. Multa sanatate!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu te va afecta cu nimic, si nici nu iti va da vreo stare de rau, insa iti recomand sa nu mai faci acest lucru cel putin o luna, ca totul sa se "vindece" in interior.Meriti"a doua sansa"