| perdia a întrebat:

Imi incerc norocul in felul acesta pentru ca se pare, unor doctori nu le pasa atat de mult de suferinta pacientilor lor. Povestea mea suna astfel: eu si sotul meu ne dorim foarte mult un copil (26 ani-amandoi), dar dupa 2 sarcini pierdute consecutiv ne este teama sa mai speram ca totul va fi bine cu urmatoarea. Prima sarcina am pierdut-o anul trecut (pe 3 nov.08), totul a fost bine pana in saptamana a 13-a, cand am suferit un avont spontan.totul s-a eliminat de la sine si nu a fost nevoie de chiuretaj. Doctorul a ridicat si umeri si a spus ca "se intampla"... buun, prima data am acceptat ca se intampla, dar a doua oara nu mai pot asculta aceeasi explicatie, care de altfel mi-a fost data iar, cu toate ca am schimbat doctorul. Analizele la sange mi-au iesit toate bune.

Acum, dupa un an de incercari am ramas din nou insarcinata, cu frica am sperat totusi ca de data asta va fi bine. Am ajuns pana in saptamana a 11-a, cand la ecografie mi s-a spus :sarcina oprita in evolutie la 8 saptamana. (asta s-a intamplat astazi) Nu am avut nici un simptom, nici o sangerare, nimic suspect. Acum astept sa se scurga cele 6 zile ce le am pana cand am fost programata pentru avort. Doctorita ne-a spus ca abia dupa 3 sarcini pierdute ar trebui sa facem investigatii mai amanuntite, dar eu nu pot sa concep asa ceva! Tocmai din aceasta cauza va cer ajutorul, va rog din suflet sa imi raspundeti caci sunt disperata si incremenita de durere! Am rascolit internetul pentru a afla ce analize trebuie sa facem, as vrea sa imi spuneti si sa ma indrumati cu o lista de analize pentru a gasi o explicatie la ce ni se intampla! Mentionez ca cele la sange le-am facut iar, eu, si au iesit in parametri normali.

Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carmi_6480 a răspuns:

Buna, trebuie sa fii tare si sa te rogi la dumnezeu, sa nu-ti pierzi speranta, am avut o verisoara care a pierdut 4 sarcini toate dupa 3-4 lunisi abia a cincea oara s-a intamplat minunea asa ca trebuie sa-asculti sfaturile ginecologului [ea a stat mai mult in pat primele luni]si sa nu renunti la speranta. Te pup si numai bine, ai grija de tine si fiti alaturi unul de celalalt.

14 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Draga Perdia, desi nu te cunosc, imi dau seama cat este de mare suferinta si durerea voastra.Cred ca inainte de toate, dincolo de teste, analize, investigatii medicale, trebuie sa aveti nadejde la bunul Dumnezeu si sa va rugati sa va daruiasca un copil, sau mai multi, depinde de voi.In facultate am cunoscut un parinte preot ortodox de mir (adica casatorit), care va va ajuta cu siguranta.Militeaza impotriva avortului, este foarte documentat si instruit in privinta acestei probleme, a sarcinilor si mai ales asupra problemelor majore ale tinerilor casatoriti din zilele noastre, are studii in strainatate si este cel care a format o comunitate la Valea Plopului, mai precis a schimbat vietiile unor tineri care erau goniti din orfelinate si stateau pe strazi sau tinere care erau constranse din diferite motive sa recurga la avort.Fiti uniti, incercati sa vorbiti la telefon sau sa-l vizitati.Viata voastra se va schimba.Eu am fost 3 ani de zile, pe perioada verii si mi-am dat seama ce inseamna "miracolul vietii" la Valea Plopului.Era o vale cu iarba cand am ajus acolo, apoi au aparut casele, copii, si Dumnezeu le-a randuit oamenilor forta, putere, rabdare, rugacini.Preot Nicolae Tanase
Tel/Fax : 0244 280 695, Telefon mobil: 0723 597 433
Email: asociatiaprovita@hotmail.com, asocprovita@yahoo.com
Ati trecut prin doua incercari majore, important este sa va mentineti increderea in voi.Trebuie sa dai acatist pentru nastere de prunci, sa postiti ( dupa putinta), sa incercati sa va spovediti si sa aveti rabdare unul cu altul, cu iubire si rabdare, indrumare duhovniceasca si medicala, cu siguranta ca vei duce la bun sfarsit sarcina.Sunt gandurile mele, nu sfaturi, ( sunt un om obisnuit si nu sunt sotie de preot sau faca cuiva reclama si sincer, nimeni nu are nevoie). Pana ajungeti la parinte, iata cateva link-uri cu rugaciuni pentru nastere de prunci.http://www.crestinortodox.ro/......tie-SOVRE, Doamne ajuta si multa putere ( fizica, psihica, interioara, sufleteasca) si iubire sa va daruiasca Maica Domnului.Doamne ajuta.

| Mefisto23 a răspuns:

Incepand din 2010 se introduce si la noi un program de sustinere a cuplurilor care nu pot avea copii - prin ministerul sanatatii. Trebuie sa aveti intre 25-40 de ani, sa aveti o relatie stabila de cel putin 1 an. Astea ar fi conditiile. Dar eu zic sa cautati un medic ginecolog bun, cel mai bun daca se poate - pentru a fi acceptati in program trebuie si un raport de la un medic, care sa ateste analizele facute si concluziile rezultate.

| valsulnorilor a răspuns:

Buna ziua stimata doamna!
Probleme cu sarcina a avut si sotia mea si a pierdut doua sarcini cand ne doream si noi sa avem primul copil la varsta de 27 de ani(amandoi). A fost acelasi diagnostic avort spontan, in anul 1998. A ramas din nou insarcinata insa a tinut o legatura stransa cu medicul ginecolog Pr.Dr.Carauleanu Magda de la Maternitatea Al.I.Cuza din Iasi si in 1999 in august a nascut un copil frumos si sanatos.Mentionez ca avea si RH negativ iar eu RH pozitiv, o problema in plus fata de ce ati povestit dvs.In 2000 ne doream inca un copil inca o sarcina pierduta, aceleasi probleme avort spontan. a ramas din nou insarcinata in 2001 si in luna decemrie 2001 a nascut o fetita frumoasa si sanatoasa.precizez ca ambele sarcini au fost mentinute cu tratament de specialitate, nasterile avand loc prin cezariana.Copii mei sunt bine multumesc lui Dumnezeu si sunt elevi in claselea II-a si respectiv a IV-a.Acelasi lucru va doresc si dvs.Atentie pe langa tratament medicamentos trebuie sa aveti grija la urmatoarele aspecte:interzis tigari, cafea, alcool, chipsuri, snakuri, deliKat si tot ceea ce contine potentiatori de aroma sau gust. o alimentatie rationala si cat mai ecologica vor creste sansele ca sarcina sa fie dusa cu brio pana la final iar copilul sa fie sanatos.Va doresc multa sanatate si sarcina usoara si copii frumosi si sanatosi.
O zi buna!

| Amelia87 a răspuns:

Buna. Imi pare rau pentru piederile suferite...sad

Acuma d/e analize: eu cred ca ar fi cazul sa faci niste investigatii la infectii uro-genitale gen chlamydia, ureaplasma, micoplasma, toxoplasmoza...ect. De multe ori ele sunt cauza avorturilor spontane. Nu sunt medic, dar am auzit multe d/e asta.

Iti doresc multa sanatate si sa-ti indeplinesti marele vis.

In speranta ca ti-am fost de folos, Camelia.

| Jonsdottir a răspuns:

Du'te la medicul de familie si spune'i ce s-a intamplat si o sa-ti dea o trimitere pentru. niste analize.
Sau mai simplu, adopta un copilwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| denyy a răspuns:

Nu stiu ce sa raspund dar te inteleg si sunt alaturi de tine chiar daca nu te cunosc, d-zeu te va ajuta cu siguranta sa iti indeplinesti visul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vizitezi si un genetician- mai ales daca aveti in familie cazuri de boli genetice.
Uneori sarcina o pierzi pentru ca fatu nu e viabil, adica are ceva defecte care-l fac incompatibil cu viata.
Imi pare rau de voi, si eu am 26 de ani si-mi doresc f mult un copil...
Sanatate si mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea esti inca tinara, cu rabdare de la d-zeu se fac toate (eu sunt in aceeasi oala dar am 40 de ani), nu stiu de unde esti dar mergi in clinica giulesti, parerea mea e ca trebuie sa faci alt tip de analize mai profunde succes

| sanatatesiviata a răspuns:

CUM SE FACE AVORTUL! - SOCANT - CEL MAI DUR FILM DESPRE AVORT - AVORTUL CHIRURGICAL, AVORTUL LA CERERE, AVORTUL PRIN CHIURETAJ

Cum se face avortul! Filme documentare despre cum se face avortul chirurgical, avortul la cerere prin chiuretaj.

Ce nu se spune despre avortul chirurgical, avortul la cerere prin chiuretaj.

Multe femei nu stiu cum se face un avort li se spune de catre medicii de specialitate, doctori obstreticieni, ginecologi, asistentele medicale, etc. din spitalele si clinicile de "planificare familiala" unde se face avortul, ca un copil nenascut pana in luna a treia este doar un ghem de celule si nu un copil.

Adevarul este ca acel "ghem de celule" este o fiinta umana, un copil! O fiinta umana inca de la conceptie asa cum confirma si doctorii geneticieni (codul genetic este deja format din momentul conceptiei si nimic nu se mai scoate, nimic nu se mai adauga este un copil care este in dezvoltare care are nevoie doar de hrana de la mama lui pentru dezvoltare, un copil este unic si nerepetabil inca din momentul conceptiei).

Cum de la 8 saptamani embrionul, fatul, copilul nenascut are toate organele deja formate (intre 18-21 de zile din momentul conceptiei inima incepe sa-i bata!) copilul simte durerea in momentul avortului (cum nici geneticienii nu pot confirma daca copilul simte durerea in momentul aparitiei undelor cerebrale, cand se pot masura cu tehnologiile existente, in jurul zilei 40 de la conceptie, sau chiar mai devreme), iar avortul se transforma intr-un macel, intr-o crima brutala asupra unei fiinte umane inocente lipsite de aparare, copilul nenascut.

Pentru detalii despre dezvoltarea embrionara din momentul conceptiei pana la nastere si cand simte fatul, copilul nenascut durerea vedeti filmele documentare si studiile de pe site.

Manipularea limbajului, manipularea societatii de catre Industria Avorturilor a dus la ascunderea adevarului despre avort de catre doctorii ginecologi, obstreticieni, doctorii avortionisti care efectueaza avortul (dar si asistentele medicale si a tuturor cadrelor medicale care participa si ajuta la efectuarea avortului) astfel nici majoritatea femeilor care au avortat nu stiu ca si-au omorat copilul printr-o metoda brutala, barbara, deoarece copilul simte durerea in acel moment, in momentul avortului.

Atentie: filmele ce urmeaza afiseaza imagini dure. Nerecomandat sub 12 ani.

Cele mai dure filme despre avort:

http://www.adevaruldespreavort.ro/......-chiuretaj

A se vedea si filmul: http://www.adevaruldespreavort.ro/......ent-scream

Alege Viata! Nu iti ucide bebelusul! - Dreptul la Viata - Spune NU avortului.

Campanie Anti-Avort: "Alege Viata! Nu iti ucide bebelusul!"

Sa nu ucizi! - porunca a sasea

Ceea ce nu ti-a spus nimeni, poate, pana acum: avortul inseamna uciderea unui OM.

Un fetus are inca din prima saptamana toate caracteristicile viitoarei persoane care se va naste. Oamenii de stiinta si medicii au cazut de acord asupra faptului ca viata incepe deja din momentul conceptiei.

Daca esti insarcinata si iei in considerare efectuarea unui avort, gandeste-te bine: avortul inseamna moartea unui copil viu, real, unic, exact asa cum esti tu.

Vrei sa-ti omori bebelusul? Uita-te la primul copil de pe strada: ai putea sa il ucizi? Exact acelasi lucru face un avort, dar cu un copil de dimensiuni mult mai mici.

Nu te lasa mintita: avortul = pruncucidere!

Daca doresti un test de sarcina gratuit, sprijin, consiliere si ajutor poti suna sau trimite sms la 0756 150 645 si te poti programa. Poti trimite un email pe nuavortarad@yahoo.com si poti intra pe AdevarulDespreAvort.ro.

Alege Viata! Nu iti ucide bebelusul!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zVOKvbVQKsA

Campania "Dreptul la Viata - Spune NU avortului"

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UeUfSvIARqE

"Raspunsul la criza unei sarcini este eliminarea crizei, nu a copilului." (Jeannie W. French)
Pentru ca exista intotdeauna un motiv pentru a alege viata!

"The response to crisis pregnancy is to eliminate the crisis, not the child." (Jeannie W. French)
Because there's always a reason to choose life!

Gasiti informatii despre consiliere si sprijin gratuit in ce priveste sarcina nedorita, criza unei sarcini (criza de sarcina), etc., pentru femeile care au facut avort consiliere post-avort pe AdevarulDespreAvort.ro

http://www.adevaruldespreavort.ro/......ei-familii

Mai putin se cunoaste ca TOATE metodele asa zise "contraceptive, anticonceptionale" sunt in realitate avortive (produc avortul timpuriu, avortul in primele 14 zile de la conceptie), ele lasa sa se intample conceptia (nu opresc 100% ovulatia - au rateuri intre 3-8%) si nu lasa copilul conceput sa se implanteze (nideze) in uter.

Astfel copilul aflat in stadiu de ou sau zigot (cum se cheama din ounct de vedere stiintific medical) care are independenta de hranire in jur de 14 zile din momentul conceptiei (cand au fuzionat cele 2 nuclee unul de la spermatozoid de la tata si unul de la ovul de la mama si astfel s-a creat o noua fiinta umana unica in univers, nerepetabila nici in trecut, nici in viitor), deci metodele "contraceptive, anticonceptionale" actioneaza si dupa conceptie nelasand copilul nenascut sa se hraneasca (neputand sa se implanteze in uter), deci copilul nenascut moare de foame. Astfel metodele "anticonceptionale, contraceptive" sunt avortive deci sunt CONTRAGESTIVE actioneaza si dupa conceptie si omoara copilul nenascut prin infometare producandu-se ulterior avortul timpuriu, avortul in primele 14 zile de la conceptie.

Deci metodele "anticonceptionale, contraceptive" se estimeaza ca omoara intre 3-12 copii nemainumarand gemenii! Deci se omoara mult mai multi copii daca putem "compara" cu avortul la cerere (avortul chirurgical, avortul prin aspiratie, avortul prin chiuretaj, etc.), la avortul la cerere macar se stie pentru ca noteaza avortionistul (dr care efectueaza avortul) intr-o condica.

De retinut: AVORTUL = PRUNCUCIDERE = CRIMA si pentru crestini CEL MAI MARE DINTRE PACATE (MAI MARE DECAT CRIMA UNUI OM NASCUT, acesta macar este botezat, sau a avut sansa spre mantuire) pentru ca copii avortati NU AJUNG IN RAI, IN IMPARATIA LUI DUMNEZEU pentru ca NU AU FOST BOTEZATI.

Daca se ajunge la avort, atunci BARBATUL (tatal copilului) este PRIMUL care ia asupra s-a PACATUL AVORTULUI deoarece NU a asigurat un mediu de liniste pentru femeie (mama) ca sa poata sa nasca si sa creasca copilul, apoi mama este vinovata de pacatul avortului, pruncuciderii pentru ca NU a refuzat sa faca avortul (in general femeile sunt manipulate, de clinicile de planificare familiala, de avortionisti: doctorii si asistentele care promoveaza avortul, etc. spunand ca prin avort "nu se ucide un copil" ci este doar "un produs al conceptiei", "un ghem de celule", "un embrion", "nu este fiinta umana", "nu simte durerea", si alte cuvinte de manipulare mincinoase)
Pacatul avortului care si asupra celor care sfatuiesc (familia mamei, tatalui, prieteni, cunostinte, orice persoana) alte persoane sa faca avort sau sa foloseasca metodele "contraceptive, anticonceptionale" care in realitate TOATE sunt avortive.

Doctorii ginecologi, obstreticieni si asistentele medicale NU sunt obligati de nicio lege sa faca avort la nicio femeie, daca efectueaza avorturi pacatul avortului cade asupra lor si asupra familiilor, copiilor lor.

Pentru mai multe detalii a se vedea:
- http://www.adevaruldespreavort.ro/......dicamentos

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......7-feb-2009

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......-avortului

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......ra-ascunsa

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......-in-romana

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......am-stenzel

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......zervativul

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......al-hpv-etc

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......-avortului

Sfantul Vasile cel Mare avertizeaza: "Cei care dau medicamente abortive, sunt ucigasi si ei precum si cele ce primesc otravuri ucigatoare de embrioni." (canonul al 8-lea).

Din punct de vedere crestin a se vedea si conferintele:

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......lae-tanase

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......a-sanselor

- http://www.adevaruldespreavort.ro/......i-cu-vicii

CAMPANIA DE INFORMARE "ADEVARUL DESPRE AVORT" a inceput pe contul de Facebook al siteului www.SanatateSiViata.ro. Ce NU se spune despre: avort, anticonceptionale, contraceptive, sterilet, RU 486 (Mifepristone), avort timpuriu, avort menstrual, avort hormonal, avort medicamentos, Sindromul Post-Avort, bolile cu transmitere sexuala, prezervativ, spermicide, fertilizarea in vitro - FIV, cum se dezvolta copilul nenascut (intre conceptie si nastere), dezvoltare embrionara, fetala, etc. Studii medicale, filme, marturii, etc. - www. AdevarulDespreAvort.ro

Alege Viata! Nu iti ucide bebelusul! - Dreptul la Viata - Spune NU avortului.

| sanatatesiviata a răspuns:

Pentru a va regenera corpul si pentru a nu mai avea sarcini pierdute, treceti pe alilmentatie sanatoasa, si urmati un stil de viata sanatos.

In multe cazuri alimentatia de origine animala, alimentatia fast food, dar si alimentatia gatita, procesata contine substante care induc avortul si chiar infertilitatea in timp.

De la un singur avort se poate ramane sterila, in timp uterul se cicatrizeaza de la avorturi si mereu or sa fie pirderi de sarcina.

VINDECA TOATE AFECTIUNILE!
Invata cum sa ai un stil de viata sanatos si sa vindeci orice afectiune (VINDECARE, REGENERARE CELULARA COMPLETA), vindeca TOATE afectiunile, "bolile" citind cartea:
- SA TRAIM SANATOS FARA TOXINE. GHID FUNDAMENTAL. ALIMENTE SI PLANTE NATURALE PENTRU REGENERAREA CELULARA COMPLETA - The Detox Miracle Sourcebook: Raw Food and Herbs for Complete Cellular Regeneration

http://www.sanatatesiviata.ro/......generation

| sanatatesiviata a răspuns:

Luati legatura si cu Dr. Robert Morse, are o clinica in Florida este specializat in regenerare la nivel celular de peste 40 de ani, puteti sa-i trimiteti email la clinica dansului.

Sau sa sunati la telefon, angajatii clinicii dr-ului Morse va ajuta si gratis, la raspunsul intrebarilor dvs. daca sunt urgente, daca nu este urgenta trimiteti email la clinica dansului.

Aveti detalii de contact la linkul lasat anterior, sau pe siteul dr. Robert Morse.

| perdia explică:

Multumesc mult de tot pentru raspunsurile voastre, nici nu m-as fi asteptat sa fie in numar atat de mare! Te simti oarecum mai bine sa vezi cum oameni necunoscuti incearca sa iti aline durerea printr-o vorba buna.
Eu analizele mi le-am facut si ele mi-au iesit foarte bine. acum vom mergem impreuna sa facem teste genetice si niste investigatii mai amanuntite! Nu mi-am pierdut speranta si cert este ca nu ma las! Dumnezeu este mare, imi pun toata speranta in el. Ma ajuta foarte mult sa citesc pe forumuri cum sunt atatea femei care au trec prin ce trec eu acum, care au pierdut si cate 3-4 sarcini in mod consecutiv si care pana la urma au reusit sa aiba copii sanatosi. Ele imi demonstreaza ca nu sunt singura si ca nu trebuie sa imi pierd speranta!
Multumesc din suflet tuturor celor ce mi-au raspuns!

| Anke7793 a răspuns:

Vreau să-i mulțumesc domnului Bubuza că mi-a adus înapoi fostul meu iubit, iubitul meu și că am iubit pe atât de mult, relația noastră a fost cu adevărat uimitoare și am învățat că nu vom putea niciodată să o facem fără unul pe celălalt, deși l-am iubit atât de mult încât niciodată nu am știut el a fost obosit de relația și el a fost interesat de cel mai bun prieten al meu. Sa despărțit de mine și am fost devastat, mi-am plâns ochii înainte de a merge la culcare în fiecare noapte, viața și visele mele au fost zdruncinate, am fost frustrat până când am intrat în contact cu un vechi prieten al meu care ma introdus apoi la domnul Bubuza vrăjitorul magic Magic. Lordul Bubuza mi-a dat instrucțiuni cu privire la ce să fac și am aderat strict la ea și mi-a spus că prietenul meu se va întoarce la mine cerșind în 12-16 ore, după ce a făcut tot ce mi-a cerut să fac, iubitul meu a venit la mine cerșind și plângând pe genunchi. Toate datorită domnului Bubuza pentru lucrările sale minunate. Dacă aveți o problemă de genul asta sau cel mai rău decât acest lucru contactați domnul Bubuza pentru o soluție permanentă și nu veți regreta niciodată întâlnirea cu el. Contactați Domnul Bubuza Via e-mail: lordbubuzamiraclework@hotmail.com sau via WhatsApp: +1 505 569 0396!