| Danyella94 a întrebat:

Marti am facut un avort deoarece am avut o sarcina de 7 saptamani oprita din evolutie. Dupa chiuretaj am sangerat putin asa cam 8 ore dar azi si ieri nu am sangerat deloc. Am doar o secretie maronie. O fi o problema ca nu sangerez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înseamnă că ai fost bine curățată.
Dacă nu apare temperatura/frisonul, stări de vomă, dureri de cap nu sunt probleme.
Până la prima prima menstră nu trebuie să ai contact pentru că vei rămâne însărcinată și organismul nu și-a revenit după un avort.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu e nici o problema, sa fi atenta insa in urmatoarele 2 saptamani la mirosul secretiei vaginale si la temperatura corpului. Din pacate, dupa un chiuretaj pot ramane si resturi, ceea ce favorizeaza aparitia endometritei post avort.Multa sanatate!