| AndreiIonut2000000 a întrebat:

Penisul meu masoara 15cm fix.

Am 17 ani.

O sa mai creasca?

Si apropo, a facut cineva exercitii pentru marirea penisului? Daca da, as vrea sa-mi zica daca s-au vazut rezultate.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In primul rand nu exista exercitii sau alifii care te ajuta sa faci sa ai penisul mai mare.
Marimea penisului, ca a tuturor organelor fiecaruia dintre noi, este inscris in codul genetic, in DNA. Nu exista masuri standard ale penisului, la varsta de 10 ani, la 11 ani sau asa mai departe. El se dezolta in armonie cu corpul tau,
Fiind la pubertate, in plina adolescenta, este posibil ca marimea penisului sa creasca o data cu dezvoltarea corpului tau, spre maturitate.
Nu trebuie sa disperi ca penisul tau are doar 15 cm.
Sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu!
Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca baietii intra in perioada pubertatii la timpul potrivit, adica in jurul varstei de 11-12 ani, in acel caz dezvoltarea penisului d.t.p.d.v. se definitiveaza in jurul varstei de 16 ani (+/- 1 an). In consecinta la aceasta varsta de 17 ani, penisul tau are marimea conforma cu informatia genetica existenta, cea care este inscrisa in cromozomii transmisi de parinti, care formeaza lantul ADN. Fiindca penisul este format dintr-un tesut cavernos si spongios si nu are in structura sa nici o fibra musculara, reiese ca nu exista nicio metoda prin care sa poata fi marita. De asemenea pentru informarea ta corecta, trebuie sa stii/sa cunosti faptul ca vaginul are o adancime (lungime) medie de circa 11-12 cm in momentul in care ajunge in starea de maxima excitare, Astfel cu un penis acre are lungimea de 15 cm, in mod cert, sigur si garantat, pot fi satisfacute sexual cel putin 8 din 10 femei. Bineinteles ca numai in cazul in care barbatul are suficienta experienta sexuala si este capabil sa-si controleze si coordoneze procesul de ejaculare si reuseste sa-si mentina penisul in stare erecta timpul suficient de lung incat femeia sa ajunga la starea de satisfacie si/sau cea de orgasm. Multa sanatate!

| GeoVus a răspuns:

Nu exista exercitii pentru marirea penisului.Si da, o sa iti creasca.