| alexxandraa1 a întrebat:

Pentru a ramane gravida trebuie ca penisul sa penetreze vaginul si sa ejaculeze in vagin? sau poti ramane gravida daca din greseala au ajuns vreo 3-4 pe langa vagin nu in interior?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,trebuie ejaculat inauntru pentru a ramane insarcinata

| darrio2007 a răspuns:

3-4 ce? Baieti? Glumesc. Daca sperma nu ajunge in interior(la ovul)nu ai cum sa ramai insarcinata.Ca si cum ai face placinta la cuptor dupa ce il aprinzi dar uiti sa bagi tava cu placinta.In cuptor.

| epurasu a răspuns:

Nu poti ramane gravida fara penetrare... si fara sa ajunga vreo picatura acolo...

| Larisssaa a răspuns:

Pentru a rămâne gravidă trebuie ca penisul să ejaculeze în vagin.

| Keith a răspuns:

In momentul cand spermatozoidul fecundeaza ovulul, adica, cand baiatul se termina in tine(vagin).

| hotdesire a răspuns:

Ca sa ramai gravida trebuie ca penisul sa intre in vagin si sa ejaculeze in interiorul vaginului.

| komy1414 a răspuns:

Ramai insarcinata in momentul in care un spermatozoid fecundeaza un ovul, iar asta se intampla cand sperma ajunge in interior.

| LaAURAa a răspuns:

Spala-te! Pentru a ramane gravida trebuie ca penisul sa penetreze vaginul. in timpul frictiunii se poate elimina un lichid care poate contine sperma si care daca ramane in vagin poti sa ramai insarcinata... testul de sarcina din farmacie e sigur pentru depistarea eventualelor complicatii nedorite, ecografia depisteaza existenta posibilei sarcini abia la a patra saptamana, deci tarziu.
nu e neaparat sigur ca ramai insarcinata, dar exista posibilitatea! bafta