| iulicab a întrebat:

Poți rămâne gravidă doar daca te a atins cu penisul in zona intima fara să ejaculeze?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciodată. Sperma este esența vieții.

| sierra1 a răspuns:

Nu știi ce viclene-s chestiile ălea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat teoretic cat si practic in proportie de peste 99, 9% este imposibil sa se poata forma sarcina intr-o astfel de situatie.
Ti-am transmis urmatorul raspuns in urma cu cateva zile :
In situatia descrisa de tine, se poate afirma ca nici teoretic si nici practic, sarcina NU se poate forma in proportie de peste 99, 9%.
Draga @iulicab,
Pentru informarea ta corecta, trebuie sa afli, fiindca iti vor fi de folos in mod absolut sigur in viitor, umatoarele explicatii :

CAND?, CUM? SI IN CE CONDITII? SE FORMEAZA SARCINA

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic asa cum cred foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma. Spermatozoizii NU pot sa provina si din lichidul preejaculator fiindca pur si simplu acestia NU exista in continuul acestui lichid
2-) Sarcina se poate forma NUMAI in cazul in care sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) si acest lucru se produce/are loc in una sau in toate cele 4-5 zile care formeaza asa numita perioada fertila a ciclului menstrual.
In situatia descrisa se poate aprecia ca a fost cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si daca jocul sexual descris a fost intretinut in zilele perioadei fertile a actualului ciclu menstrual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Categoric nu.

| NotNamed a răspuns:

Lmao nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Paul754880338 a răspuns:

Incep sa ma intreb daca e adevarat ce citesc. E un curent?! E o conspiratie a prostiei?! E o moda, sa pui semnul egal intre contaminare si insemintare?! Este cumva un truc care atrage audienta, respectiv vizualizari?! Atrage reclame ( asta-i pentru... staff only;-))?! Este cu siguranta intrebarea anului. Este cumva o directie pe care o vom urma ca specie?! Sa nu stim nici macar cum si cand apare accidental sau voit procreerea?! As putea spune ca multe animale stiu mai bine, fie si instinctiv, despre acest proces. Vad ca are stimabila noastra gazda, TPU, o campanie despre exercitii de feminizare ( de parca ar fi yoga sau...). As propune inceperea acestui proiect prin promovarea in randul tinerilor, cat mai succint si mai explicit, a legaturii dintre sex si procreere. As spune " Vai de mama noastra" dar mai corect ar fi "Vai de viitoarele mame".
Fetelor! Cuvantul "carte" va spune ceva?! Daca "nu" incercati sa gasiti semnificatia pe google si apoi gasiti manualul de anatomie si fiziologie umana, cititi-l ( stiu, dureaza mult si doare )si acolo gasiti magicul raspuns la aceste intrebari prostute.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Esti insarcinata 100%

| popik50 a răspuns:

In nici un caz

| BlankSpace a răspuns:

Esti cam proasta dar asta e...