PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Pentru aceia care se grabesc sa faca sex fara a se gandi la consecinte si fara a se proteja!

Cititi si meditati! Ce parere aveti?!

http://www.tpu.ro/......am-nici-o/

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cei care ar fi trebuit sa citeasca si sa mediteze, sunt singurii care n-au facut-o, se pare.
Cazurile astea continua si, din nefericire, se inmultesc pe zi ce trece...

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ca sunt inconstienti. Ca fetele se lasa convinse sa faca sex fara prezervativ si n-au taria de caracter sa spuna nu ca vezi doamne sa nu-l piarda. Ca parintii nu mai au timp de educatia copiilor. Ca sunt baieti care conving fetele sa faca tot felul de compromisuri doar doar sa simta macar cateva secunde cum e o penetrare fara prezervativ. Si se intampla astfel accidente.

Povestea cu "a bagat-o putin (si alte exprimari pe care nu le repet) si apoi am pus prezervativul, credeti ca sunt insarcinata?" sunt deja la ordinea zilei am impresia ca trei persoane deja au intrebat acelasi lucru in decurs de o saptamana.

Mai compadres, nu va sta bine penisul in prezervativ si nu stiti cum sa va faceti belele capului, ce-aveti?

Si asta nu tine de varsta. Sunt si barbati maturi pe care i-am auzit vorbind ca ei nu suporta prezervativul si ca vor o tipa care sa nu-i oblige sa-si puna cauciucul ala.

Ce parere sa mai am...E o mare mare diferenta in a-ti incepe viata sexuala mai devreme decat considera unii sau altii si a o incepe asa "cum o fi". Persoane iresponsabile gasim la orice varsta.

| mihai69 a răspuns:

Că TPU nu ar trebui să fie o platformă de trafic cu ființe umane. Prea multe oferte de „înfiere" prin articolul ăla!

| Fatamuntilor a răspuns:

Da,dar nu e prima minora care ramane insarcina.Cel putin a ales sa pastreze copilul cu toate ca stia ca nu are sprijin.
Dar... vad ca acel copil a ajuns sa fie licitat ca pe o marfa. Oare asta se vrea de la TPU?
Oricum, chiar si acum procesul de adoptie nu se face asa usor, si nici un caz prin platforme online.

| Voidwithin a răspuns:

Intr-adevar, prezervativul trebuie folosit si de asemenea sa oameni trebuie sa fie atenti ca partneru lor sa nu se fi culcat cu un bloc intreg.
Poti lua boli si cu prezervativul.