| LuizaPatrick234 a întrebat:

Bună! Sunt insarcinata in 4 luni si nu pot păstra copilul. Doresc sa il dau spre adopție...Ce trebuie sa fac mai exact?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu medicul tau de familie si acesta poate actiona in numele tau, sau iti poate da referinte spre o clinica de adoptie.

Imi pare sincer rau ca nu doresti copilasul asta, dar aprecize ca nu faci avort si doresti sa nasti un copil normal si sanatos.
Sa ai grija de tine si de copilasul din pantec! Sanatate multa!

| LuizaPatrick234 explică (pentru Violleta2022):

Doresc sa fie adoptat de o familie sau de o persoană responsabila, nu de oricine

| Violleta2022 a răspuns (pentru LuizaPatrick234):

Daca intra in sistemul legal de adoptie, va fi adoptat de o familie care nu poate avea copii, dar au dorinta si dragoste sa ofere si evident ca stau bine financiar, deci copilasului nu-i va lipsi nimic, fiindca sunt investigati serios inainte sa fie aprobati ca parinti adoptivi.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-ai asumat sa faci sex neprotejat asuma-ti si sarcina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am crescut in centrele pentru copii, si te rog nu-l da, va fi chinuit rău de tot. oamenii din acele centre nu au inima pe care o poate avea o mamă

| Utilizatoare123 a răspuns:

Mergi la un centru pentru copii, un orfelinat si intreaba acolo detalii.

| Lambruzau a răspuns:

Cat de inconstienta esti sa ti pui asemenea intrebari, e clar ca 3-4 luni nu ai stiut ca esti insarcinata, ca exista metode contraceptive si acum vrei sa te scapi de un suflet!
Cum sa dai copilul spre adoptie? Esti iresponsabila!
Nu te gandesti ca este un suflet nevinovat? Ce crezi tu ca poate rezolva protectia copilui si TPU?
Esti vinovata 100%.
Cum de ai decis ca nu poti pastra copilul? Vrei sa mai hoinaresti, nu ar fi de acord ai tai? Orice are o rezolvare, nu pune viata acestui copil pe balanta asta! Ia- te cu viata la lupta si creste copilul.

| RobertVaka a răspuns:

Avort?