| Yhugato a întrebat:

Pentru baieti cand este recomandat sa-si inceapa viata sexuala? Sau asta este doar o 'chestie" feminina?

Răspuns Câştigător
| NickName01 a răspuns:

Maturizarea pentru o relaţie, fie ea chiar şi de prietenie (pentru că şi aceasta are nevoie de pregătire), maturizarea deci pentru o relaţie, este o maturizare pe „teren" psihic, la nivelul spiritului şi spiritualului! Cine îşi imaginează că pregătirea se face prin informare despre sexualitate, şi-a dat singur foc la casă înainte de inaugurare. Va încerca apoi să se adăpostească printre bârne şi scrum...

Poate că întâlneşti în viaţa ta, multă naivitatea şi stupiditate în jurul tău, de care eşti tentat să profiţi, dar, gândeşte-te permanent că Dumnezeu nu a lăsat femeia ca pe o cârpă (chiar naivă aşa cum este ea uneori) de care un bărbat să se şteargă când şi cum vrea, pentru ca apoi să lase această fiinţă folosită, pentru altul, pentru viitorul ei soţ!

25 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

La orice persoană e indicat să-și înceapă viața sexuală la 18 ani, când corpul, respectiv organele reproducătoare sunt dezvoltate complet.

| Nedea_Marius_1994 a răspuns (pentru HolyPotato):

In Romania e altfel noi suntem mai dezvoltati stii am vazut un tricou pe un site nu ii dau nume tricoaie.ro in care scria am 18 acum pot sa fac legal ce faceam inainte la 14

| HolyPotato a răspuns (pentru Nedea_Marius_1994):

laughing Păi domnul aici de față a întrebat când ar fi normal, acum că țara noastră nu se încadrează în "normal" asta e altă poveste...

| AnaBejenaru a răspuns:

Baietii sunt putin mai privilegiati, nu au aceleasi probleme ca fetele. Fetele sunt nevoite sa fie atente la chestia asta.Nu stiu, cand un baiat simte ca vrea, si are cu ce, isi incepe viata sexualathinking

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru AnaBejenaru):

In genereal baiatu isi incepe viata sexuala cand are cu cine. Si daca ai cu cine, atunci poate ai ghinionu ca ea sa nu fie pregatita, si s-ar putea sa stai mai bine de un an, asteptand marea salvare, chiar daca ai cu cine, si mai e si varianta, ai cu cine, si vrea si ea, dar nai cu ce...
E destul de dificil si pentru sexul opus, stai fara griji. Si daca inplinesti 18-19 ani si esti inca virgin, incep complexele, sa vezi atunci distractie happy

| ioanaabt a răspuns:

Nici pentru fete nu cred ca este recomandata o perioada. cred ca fiecare isi incepe viata sexuala dupa cum simte. nu trebuie sa iti fie impusa o varsta, dar nici sa iti incepi viata sexuala de la 12 ani straight face

| h3r a răspuns:

17+, hai treacă de la mine...18.

| Wøodenpints a răspuns:

Recomandat de către cine?

| Danysan a răspuns:

Never -odata ce incepi nu te mai opresti e ca un drog laughing

| Yhugato explică (pentru Danysan):

o sti din propria experienta? laughing

| Nedea_Marius_1994 a răspuns (pentru Yhugato):

Nu e ca un drog sunt mari diferente intre drog si sex
drog:
-dezavantaje:
-se consuma repede costa mult si intri la puscarie daca te prinde ca il transporti sau daca il utilizezi acuma depinde de tara si de tip de drog
AVANTAJE: nu te ameninta daca ca e insarcinata cu tine, nu tio musca daca nu ii dai bani promisi si e mai ergonomic si nu intri la puscarie daca il violezi(drogul)
FEMEIE dezaantaje ce am mai scris mai sus in afara de ergonomic
AVANTAJE: nu prea am gasit avantaje numai ca are 3 gauri disponibile atata tot

| Danysan a răspuns (pentru Nedea_Marius_1994):

Maxim frate rolling on the floor Violezi drogu laughing

| Yhugato explică (pentru Nedea_Marius_1994):

Nu e un drog ma : \ stiu ce "caractere" secundare apar in timpul actului sexual, cum ar fi eliminarea unei substante(am uitat denumirea) care te face sa nu te poti opri, si de asta "vrei mai mult" in sex pot sa spun ca "este NATURAL" laughing

| Nedea_Marius_1994 a răspuns (pentru Yhugato):

Testosteron vrei sa spui?

| Yhugato explică (pentru Nedea_Marius_1994):

Si daca mama dumneavoastra are 67 de ani, inseamna ca sunteti in varsta, asa ca vorbesc cu "Dumneavoastra", nu inteleg de unde aveti o pasiune pentru anime laughing

| Nedea_Marius_1994 a răspuns (pentru Yhugato):

Frate nu-s batran abia am 16 aia e bunicamea sa o chis in freza

| Nedea_Marius_1994 a răspuns (pentru Yhugato):

Vrei sa te invat sa faci chidori?

| Yhugato explică (pentru Nedea_Marius_1994):

Nup,ceva cu "d" sau "da", iar testosteronul se "produce" mereuwinking

| Yhugato explică (pentru Nedea_Marius_1994):

Stiu sa fac laughing) am vazut o intrebare la tine si de asta am intrebat laughing iar la "chidori" cu sensul de la-ba?laughing))

| Nedea_Marius_1994 a răspuns (pentru Yhugato):

Tehnica de obtinere a unui chidori este un mare secret nu trebuie dezvaluita neinitiatilor niciodata insa imi place determinarea ta asdar iti voi spune dar tu sa nu mai spui la nimeni. trebuie sa fi intr o stare de completa relaxare in care iti golesti mintea de alte lucruri cam dupa 3-4 sticle de bere. dupa ce imi golesc mintea plutesc pana acasa pentru a incepe practicarea technici. cea mai buna tinta este usa. nu incerca peretele, nu functioneaza! iti colectezi toata energia in mana stanga, iti iei avant si aplici in chidori distrugator usi care iti sta in cale. dupa 2-3 astfel de tehnici mana va capata o culoare purpurie. nu te ingrijora, e normal la chidori! de obicei, apare tata care imi da un rasengan peste ceafa si intrula somnic.cantecul pasarelelor te va insoti si a doua zi. asadar ai nevoie de concetrare, determinare lichid magicsi o usa. restul vine de la sine. sa nu crezi ca technica e asa de simplificata! daca decizi sa incerci mult succes!

| Yhugato explică (pentru Nedea_Marius_1994):

laughing nu beau alcool laughing se spune ca scade productia de testosteron, asa ca nu consum alcol se spune ca scade productia de testosteron, iar pentru un culturist ca mine merita lucrul asta laughing dar eu fac chidori pe "colegii" mei si se tin de piept sau de stomac cam 20 de minute dupa laughing si cum spui tu trebuie sa ai mintea "gaoala" laughing ca sa faci asa ceva rolling on the floor)

| NuMaContrazice a răspuns:

Cand vor, au cu cine si cu ce.Nu exista o varsta anume.Pe la 16-17 zic eu ca e cel mai ok.Dar si daca incep la 14-15 nu se intampla nimic.

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Practic ar trebui sa faci un chidori si daca este alb e bine glumesc in jur de 14 ani acuma depinde si de om uni pot mai devreme uni mai tarziu dar cam 14 e raspunsul

| boy19 a răspuns:

Pe la 16-17, nu la 14, nici nu prea ai c u ce atuncilaughing