| Smile3 a întrebat:

Pentru baieti:
Ce inseamna pentru voi o fata frumoasa?! ce conteaza cel mai mult(la o tipa!)?!

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Depinde de persoană nu e un tipar anume.
Frumoasă poate fi și din punct de vedere al gândirii, ceea ce o poate face frumoasă, simpatică și cum mai vrei.
O fată simplp întotdeauna va fi cea mai frumoasă. Cu mult peste cele mai frumoase din puct de vedere fizic.

| Zenit313 a răspuns:

Frumusetea este relativa, fiecare are parerea lui.
Pentru mine o fata trebuie sa arate normal, sa fie naturala si desteapta.

| Ichnat a răspuns:

Depinde pentru ce o vrei. : P Daca iti doresti doar contact fizic nu prea conteaza cum gandeste.winking Iar restul e diferit de la mascul la mascul. happy

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

De la barbat la barbat, gusturile variaza. De exemplu, sa nu te astepti ca barbatii frumosi sa stea(in mod general) cu fete urate sau viceversalaughing in general, barbatul este pus pe vanatoare la tinerete. Fete frumoase, cuminti, care sa nu aiba un trecut prea cumulat de relatii. Dar uite ce prefer eu:
-nu trebuie neaparat sa fie Miss Boboc pentru a-mi capta atentia(invat intr-un liceu cu peste 1200 fete si cunosc mai bine de jumatelaughing ), insa trebuie sa aiba un farmec al lor care sa ma atraga la inceput(zambet, culoarea ochilor, gesturi, tinuta, ton verbal, macar una daca nu toate);
-dupa ce mi-am stabilit o oarecare arie de atac(cel mult cinci fete), verific daca suntem sau nu compatibili-si aici intervine problema-. La inceput, macar 3 din cele 5 nici nu stiu ca exist, dar aminte ca le placlaughing asadar, mai inainte, utilizez minunatul facebook si gura nestavilita a prietenelor fetei in cauza pentru a afla mai multe despre ea: ce sporturi prefera, artist preferat, daca e eleva sau chiulangioaica, daca ii sare iute tandara, daca,, stie de gluma''(pentru ca tind sa fac glume mai mult sau mai putin indecente cand simt ca e nevoie sa dezghet atmosfera). Mai apoi intru incetul cu incetul in viata ei(adica in trei zile deja ne cunoastem,, de-o viata''). Intru in conversatii cu ea, mai intai indirect-prin intermediul prietenelor ei sau comentariilor pe facebook-, apoi o abordez cu mesaje si ii cant in struna la tot ce zice, o afirm, ii intaresc ideile, tot ce pot face pentru a o convinge ca poate avea incredere in mine. Si apoi, dupa ce m-am asigurat meticulos ca nu are prieten(sau daca are ca nu il iubeste), o intreb daca ar fi dispusa,, sa incercam'' o intalnire.
Si ceea ce te intereseaza pe tine, ******pana in punctul acesta eu deja m-am hotarat ca este atragatoare, ca nu imi va fi rusine sa ies cu ea la brat sau tinandu-ne de mana in centrul orasului sau la o petrecere de seara, ca nu este o incapatanata care crede ca ea este buricul pamantului, ca stie sa scrie, sa citeasca, tabla inmultirii si ca are peste 15 ani(cel mai important!), ca nu este complexata de aparentele ei, ca nu se va milogi(daca vom fi impreuna) dupa un,, te iubesc'' din 5 in 5 minute si nici nu va insista sa practicam schimb de saliva in public, ca nu e nici prea,, salbatica'', dar nici prea cuminte, ca nu ma va acuza familia ei de corupere de minori, ca este,, de treaba'' in toate sensurile expresiei, ca nu vede in mine bancomatul de la coltul strazii si ca nu are pretentia de a face tot ce zice ea. Luand in considerare avatarul tau, ti-as spune ca cel mai enervant lucru, din punctul meu de vedere, pentru un baiat este ca prietena lui sa insiste sa o sune el primul mereu, sa ii zica mereu ca o iubeste, ea sa faca mofturi doar pentru ca el sa o imbratiseze si sa se joace cu ea cum ma jucam eu cand eram mic cu pisicile de la bunica.******
Si sarind peste aceasta notita, am ajuns la clipa decisiva: ''suntem sau nu suntem compatibili?'', intrebare ce isi gaseste raspunsul prin rationamente logice efectuate de ambele parti de-a lungul unei intalniri de cel putin o ora in care povestim cate-n luna si in stele despre noi insine, pentru a ne cunoaste mai bine. Cand ne ridicam de la masa, fata nu trebuie, din punctul meu de vedere, sa sara la cireasa din varful tortului pe care am vanat-o amandoi, si anume la opinia mea fata de compatibilitatea noastra, ci trebuie sa astepte ca sa achit nota, sa ii aduc haina si sa parasim localul. si acel raspuns se ofera fie in statia de autobuz, fie in fata locuintei ei. Indiferent de raspuns, deoarece(hopefully) de nicio parte a baricadei nu au existat sperante enorme care sa fi fost spulberate de acesta, noi doi trebuie sa ramanem cel putin amici.
Rezumand, nu trebuie sa se comporte ca o fata de 12 ani care crede ca se va sfarsi lumea daca nu isi gaseste printul pe cal alb pana la 13, sa poti vorbi deschis cu ea, sa nu astepte luna de pe cer la aniversarea de 1 luna a relatiei voastre, sa nu cerseasca,, i love you'' precum colegele mele like-uri la poze, sa arate cat de cat bine, sa stie sa se imbrace, sa nu vina cu mama de mana la intalniri ca mi s-a intamplat si e o situatie complet jenantax_X si ce am anuntat cateva paragrafe mai sus. Chiar daca sunt foarte multe cerinte, cred ca oricine ar observa ca nu sunt mofturi ci pur si simplu conditii pe care, la o adica, si tu, ca fata, le ai impuse in minte in criteriul pe care il folosesti pentru a-ti alege un baiat. Bineinteles, daca vreti baieti care sa va sune din 2 in 2 minute ca sa va intrebe ce faceti, gelosi pana la Stele si inapoi si posesivi de mama-doamne, spuneti-mi, va rog, ca va dau cateva numere de telefon de va faceti maici la biserica dupa(daca) reusiti sa scapati de eilaughing
Hope I was helpfullwinking
P.S.: Vreu sa imi spui daca ai reusit sa agati ceva,, marfa proaspata'' sau sa iti imbunatatesti relatia in vreun fel dupa ce ai citit raspunsul meu(acesta influentand in mod direct rezultatul)winking

| mirunanicole12345 a răspuns (pentru Nitescu_Theodor_1995):

La cate cerinte ai, ma mir ca nu ai ramas virgin toata viata, tu vrei un animal de companie nu o fata, sa faca tot ce vrei tu, dar nu si ce vrea ea, trebuie sa existe un echilibru nu o extrema cum ai scris tu

| FirstplaceXXX a răspuns:

Sincer se spune ca frumusetea unei fete nu se discuta, insa sunt tot felul de concursuri de frumusete si fiecare isi are parerea sa. Insa pentru mine o fata frumoasa nu exista, ci exista o fata care ma uit la ea ca la stele, care radiaza la propriu, si sa stie sa iubeasca. Dar, ca sa fim sinceri, scenariile de adulter ale barbatului vizeaza primul criteriu estetic si multi se viseaza posedand o astfel de femeie intr-o atmosfera incitanta si erotica. Deci pentru majoritatea asta este prioritar. Esteticul

| costelus25 a răspuns:

Frumusetea conteaza foarte mult intr-o relatie...dar este si important sa stii cum sa te comporti in societate...sa arate bine inalta subtirica

| LordofCheese a răspuns:

1.Sa aiba ceva in cap, sa nu asculte manele, sa nu fumezea, sa nu bea in exces(alcoolica)
2.Ca aspect fizic ma uit la :fata, par, fund, picioare...cam atat.

| xeod a răspuns:

Comportament, afinitati, caracter, insusiri, limbaj si boobies.

*boobies > all

| xeod a răspuns:

Comportament, insusiri, limbaj, afinitati si boobies.

boobies > all

| raulos a răspuns:

Din punctul meu de vedere ea trebuie sa fie frumoasa si din punct de vedere fizic(cat mai naturala, fara machiaje, fite), sa fie ea insasi.