| RAY a întrebat:

Pentru baieti trădați in iubire din moment ce numai aveti incredere in fete cum va imaginati sa aveti o relatie?

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

"Cand se produce o despartire nu e tradare, pur si simplu exista o incompatibilitate."
Mai nou asa se spuna la "caracter infect".
Cateodata chiar e tradare, in cazuri de despartire de genul sigur e si incompatibilitate din moment ce tu vrei sa fi loial iar gagica'ta si-o trage cu Gicu de la 2.
Tu ai principii, ea nu.

37 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

In loc sa te lamentezi atat mai bine cauti sa devii mai bun. Nu mai bun la suflet, ci o partida mai buna pentru viitoarele iubite. Altfel, daca in loc sa inveti din experienta avuta stai si iti plangi de mila vei fi din nou parasit. Nu inteleg de ce, atat unii barbati, cat si unele femei au impresia ca daca sunt intr-o relatie va fi pe viata. Mai ales la cei tineri care se intalnesc in momentul in care se cauta inca pe ei insisi. Nu se cunosc nici pe ei bine, darmite pe altii.
Sa zicem ca el are 20 si ea 16...se cunosc, se plac, ajung intr-o relatie. Ambii sunt inca in perioada de evolutie, de cunoastere si autocunoastere. In cativa ani e foarte probabil ca fiecare sa evolueze in directii diferite, sa-si schimbe perspectiva foarte mult, despre foarte multe si cel mai probabil nu in aceleasi directii. Atunci e normal ca la un moment dat sa nu mai fie compatibili, iar cel mai puternic dintre ei sa inteleaga si sa accepte asta, punand capat relatiei. Sau unul e capabil sa evolueze mai repede decat celalalt si atunci partenerul devine o povara si iarasi n-are sens sa te chinui intr-o astfel de relatie.
Cand se produce o despartire nu e tradare, pur si simplu exista o incompatibilitate.

| Holiday a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Degeaba ai principii daca nu ii oferi ce are nevoie. Nu degeaba si-o trage cu ala, ceva nu e in regula cu ceea ce primeste de la tine raportat la ce isi doreste ea.
In plus, de ce crezi ca principiile tale ar trebui sa fie compatibile cu ale ei?!? Poate tocmai acele "principii"sunt problema.

| RAY explică (pentru Holiday):

Ca tu nu i oferi nu e o scuza pentru faptul ca te inseala cu altul, asa chiar nu are sens sa stai cu o fata daca te poate insela oricand si cica are si o scuza

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Desi a iubi nu e o greseala, ai dreptate plus ca e ceva involuntar, o iubesti, crezi in ea si ea te face cu altul

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Nici nu trebuie sa fie o scuza. E ceva natural. Atata timp cat nu esti ceea ce ii trebuie, completeaza sau schimba. La fel e si la barbati. Restu-i smiorcaiala si ipocrizie.

| RAY explică (pentru Holiday):

Natural pe naiba, tu ai iubit vreodata? sti ce inseamna a iubi cu adevarat?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Ce legatura are dragostea cu asta? Daca tu iubesti pe cineva nu este obligata acea persoana sa te iubeasca si ea, sau sa continue sa fie cu tine daca si-a dat seama ca a fost o greseala. Ce spui tu e egoism, nu dragoste.

| RAY explică (pentru Holiday):

Vorbim de lucruri diferite,tu promovezi curvia,da de acord nu o oblig sa stea cu mine dar nu sa ma insele pe la spate,vorbim de iubire aici,daca e asa cum spui tu nu vad rostul unei relatii,daca toate fetele sunt predispuse spre a te insela atunci mai bine singur stai, nu sunt egoist daca cer iubirea unei fete care imi spune ca ma iubeste dar ma inseala cu altul, de acord nu ne potrivim ok, dar ce spui acolo e curvie nu e iubire, cand iubesti nu inseli pe cineva

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Trebuie sa gasesti o femeie loiala.
M-am uitat la un interviu cu kendrick Lamar si a zis ca asa credea si el, ca toate femeile sunt curve, dar apoi s-a intrebat "mama e si ea? sora mea e si ea? Nu ", de aia ai nevoie de o femeie, nu de o tarfa ( cuvantul asta poate fi folosit si pentru sexul masculin totusi ).

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Holiday):

Nu neaparat, altele si-o trag cu mai multi ca asa s-au invatat, stii tu, panaramele.
Ma refer ca daca eu intru in o relatie sunt loial, e normal sa fie si ea ca sa fim compatibili si din punctul asta de vedere.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Alea sunt atrase de badboys si sufera mereu din cauza lor

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

O sa se maturizeze, poti sa gaseti o femeie, nu o fetita care de abia experimenteaza.

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"Alea sunt atrase de badboys si sufera mereu din cauza lor."

Parca mai bine sa suferi dupa un badboy, cum spui tu, decat sa nu simti nimic pentru un fatalau...cam asa sta treaba din ce spui tu.

Si pe undeva chiar asa e.

| RAY explică (pentru Holiday):

Mai bine nu suferi dupa nimeni, ca nu e bine sa suferi din iubire

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

No pain, no gain!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Holiday):

"Cand se produce o despartire nu e tradare, pur si simplu exista o incompatibilitate."
Mai nou asa se spuna la "caracter infect".
Cateodata chiar e tradare, in cazuri de despartire de genul sigur e si incompatibilitate din moment ce tu vrei sa fi loial iar gagica'ta si-o trage cu Gicu de la 2.
Tu ai principii, ea nu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Asociezi gresit.
Nu suferi pentru ca ai iubit, suferi pentru ca ai iubit PERSOANA NEPOTRIVITA.
La fel si cu increderea.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Asa e, ai dreptate, asta e

| HadesSs a răspuns:

Salutam fostele care ne-au pierdut ca proastele laughing

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Dreapta - Stanga

| RAY explică (pentru DenisaNicoletaG):

S P A M

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Accepta adevarul manwinking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

E si asta un adevar, il accept

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Are doar 15 ani si deja stie. Generatiile astea laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Generatia noua man

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai tu linistit, altii stiu de la 9-10 ani.
Dar ce e asa uimitor ca stiu chestiia asta? E ceva banal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Stiu ca este. Dar pentru multi e subiect tabu de idioti ce sunt.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu stiu de ce unii se mira si fac ca toate aratarile cand aud chestia asta.
Apropo, fac 16 ani peste 5 luni happy laughing

| RAY explică (pentru DenisaNicoletaG):

E foarte bine ca sti, nu ca multe care se cred gravide virgine

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru RAY):

Hai c-ai zis-o laughing
Ai intalnit cu fete care cred asta? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Multi inainte. Mai ai 2 ani si 5 luni si poti da de carnet. Ai grija ca primul stalp sa nu fie al tau laughing.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc la fel happy
Multumesc si ca-mi porti de grija. Sper ca Dumnezeu ma v-a avea in paza laughing. La ce te gandesti si tu...

| RAY explică (pentru DenisaNicoletaG):

E plina arhiva TPU cu intrebari de astea

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Lasa pe Dumnezeu sa doarma, tu sa fii atenta la strada.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru anonim_4396):

Roaga-te laughing
Sper sa fiu, oricum mereu au ceva masinile cu mine.
Ies mereu teafara si nevatamata. Am patanii cu masinile, vor sa dea mereu peste mine...

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru RAY):

Serios? Eu nu am vazut pana acum, poate am norocul sa vad... oricum e ciudat sa crezi asta. laughing ce pnm.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Nu sunt eu religios.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spui tu...