| tonyc7 a întrebat:

Pentru ca un barbat sa poata tine o femeie frumoasa langa el toata viata, e suficient ca barbatul respectiv sa intruneasca doua mari conditii:
1' sa aiba simtul umorului pentru a o putea inveseli cat mai des pe femeia de langa el.
2' sa aiba o situatie materiala foarte buna, adica sa fie bogat. happy
Ce parere aveti de acest principiu? Sunteti de acord cu el? Sau daca aveti completari de facut.

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar nu aceeasi femeie, nu? Daca ai luat-o cand era tanara si eventual frumoasa, pe masura ce imbatraneste, nu mai e frumoasa...si trebuie alta.

| cristi202 a răspuns:

Bietii barbati saraci si seriosi...

| cristi202 a răspuns:

Iti dau eu doua mari conditii:
1) Sa fie de incredere. Adica sa fie de cuvint, sa fie linga ea cand are nevoie, ea sa se poata baza pe el.
2) Sa stie sa o asculte. Comunicare e esentiala in orice relatie.
De nu crezi, intreaba femeile!

| AnemonaP a răspuns:

Daca tu crezi ca prin aceste doua lucruri un bărbat,, ține" o femeie lângă el, e grav. O femeie dorește un bărbat sa o iubească, respecte, aprecieze, normal, contează și simtul umorului, compatibilitatea in relație, in pat, iar situația financiară dă pe spate numai femeile leneșe care nu vor sa se întrețină singure și caută numai portofele umblătoare. Chiar dacă un bărbat este,, bogat" cum spui tu, acea femeie poate găsi altul mult mai bun, mai amuzant și mai bogat și îl poate lăsa. Nu poți ține cu forța un om lângă tine dacă nu te are la suflet. Chiar lângă un bărbat cu simtul umorului și bogat, o femeie nu se poate simți bine și poate alege altul, care ii atinge sufletul la un alt nivel. Nu totul in viața e despre bani. Normal, contează partea financiară in orice relație/căsnicie. Și aici nu e vorba de întreținut. E vorba ca salariile sa fie cel puțin egale, sa nu fie mari diferențe, pentru ca, de acolo pleacă certurile și neajunsurile. Iar când vine vorba de frumusețe, dacă iei femeia de bibelou, fără sa te uiti și in interior, nu o sa ajungi vreodată fericit cu adevarat. Nimeni nu cred ca sta cu o femeie doar pentru ca e frumoasa, iar când deschide gura, sa îl apuce durerea de cap.

| Drimmero a răspuns:

Cum ar putea sa tina un barbat langa el o femeie frumoasa daca el arata ca scos din cotetul cu gaini? Mai multe calitati iti trebuie, fizic, carisma, umor, probabil si bani si multe alte calitati.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta... din perspectiva cui?
Fiecare persoana stie ce "gaseste" la cealalta. Nu exista o lista magica valabila pentru toti.

| 1997onur a răspuns:

Degeaba ai o femeie frumoasa lângă tine dacă nu este femeia pe care o iubești cu adevărat.

poți avea toți bani din lume și ce vrei tu tot degeaba nu-i poate lua Locul nimic inimi sufletului pe care iubești cu adevărat.

| nevermatch a răspuns:

Ce inseamna femeie frumoasa?

1) sa aiba acelasi simt al umorului ca tine
2) daca v-am lua dupa bani, ati muri toti singuri rolling on the floor majoritatea traiti din minimul pe economie. nu neaparat banii, dar statutul. eu nu as vrea sa fiu cu un tip care nu are facultate sau un job care sa nu urle ''sunt un lenes infect''. vreau pe cineva ca mine

si nu, nu e suficient
degeaba ai umor daca esti marlan, degeaba ai bani daca sunt a lui mami
respectul e mai important si sa simti ca poti sa comunici cu omul ala, ca nu e un perete cu picioare

| AdeLeu a răspuns:

Total fals. Dacă nu ești genul ei și dacă nu te iubește, poți sa ai tot umorul și banii din lume. Nimic nu garantează toată viața lângă o persoana. Nu suntem in filme, trăim in realitate

| PaulCos a răspuns:

Termenul de "femeie frumoasa" este relativ si asta mai ales odata cu trecerea timpului. De ce neaparat se pune problema ca o posesiune. Cum sa o ai alaturi?! De ce nu s-ar pune problema reciprocitatii? Adica de ce nu vedem ca si barbatul este un subiect al analizei din partea femeii? Dar, sa revenim la subiect! Cred mai degraba ca se numeste compatibilitate, acel ceva pe care incerci sa il numesti ca fiind solutia. Altfel spus degeaba simtul umorului daca ea nu il are, sau degeaba bani daca ea are suficienti bani cat sa nu ravneasca la asta. Ceva mai greu de definit, de cumparat sau de masurat este compatibilitatea. Aceasta incepe ca o evolutie a celor doi avand la baza atractia, apoi dragostea. Aceasta forma de perfectionare a relatiei nu se opreste niciodata si este reciproca sau ar trebui sa fie daca cei doi isi doresc sa ajunga la o relatie de o viata. Daca ma gandesc la asta, ma gandesc ca fiind opusul prezentarii din enunt. Adica un contract, ce are ea de oferit si cu ce poate el "cumpara" ce are ea.