| RAY a întrebat:

Pentru fete,de ce va place sa bagati baieti in friendzone? de ce nu le spuneti de la bun inceput ca nu vreti o relatie sau ca nu va atrage fizic? nu credeti ca prin asta provocati suferinta,iluzi,sperante, dezamagiri?

93 răspunsuri:
| RAY explică (pentru BlackRose03):

Un băiat nu poate fi ok fizic si inteligent?
Ba da, desigur ca da in fapt un studiu a dovedit ca barbati mai placuti fizic aveau un iq mai mare ca barbati care nu erau placuti fizic
De ce trebuie sa fie urat sau frumos? Nu poate fi intre? Adica normal? Nu pot avea o relație cu un bărbat respingător.Nu vreau sa fie nici Fat Frumos.
important este sa te atraga fizic, nu trebuie sa fie fat frumos, nici eu nu ma astept la selena gomez, in fapt majoritatea cuplurilor asa sunt, ca nivel apropiat de atractie

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu inteleg inspre ce bati, poti fi mai explicita?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nu pot. Mi e lene.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Femeile...

| RAY explică:

E furtuna in tm, rugativa pentru mine

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Sunt foarte sincera..Nu e vorba de bacalaureat, e vorba de cum legi 2 cuvinte, de modul de exprimare, de cum socializezi, si de gramatica ta care in cazul unora e la pamant.Mai sunt si fete de genul, iar eu sunt una dintre ele. Daca tie iti convine sa ai o prietena care atunci cand deschide gura sa scoata numai perle, sau sa nu stie sa scrie corect un proces verbal, o cerere etc e problema ta...Nu stiu, nu te afecteaza vizual daca prietena ta iti scrie gresit? rolling on the floor))

| RAY explică (pentru ASMA14):

Te cred, eu sa nu va cred, eu va cred foarte mult, de aia imi pun vata in urechi cand va aud

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Trimite o la mine. am nevoie de o furtuna la mare, că mă topește caldura.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Permite mi sa completez. chiar daca nu o faci, tot completez."femeile, atât de indispensabile vieții noastre de bărbați feroce".

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Bine, bine, o zic si eu : Femeile, atat de indispensabile vietii noastre de barbati feroce, ca daca n-am exista, ele n-ar face nimic',, multumita?

| RAY explică (pentru ASMA14):

Asa e ma numa cei cu bacul luat si olimpici la romana au iubita, apropo scriu de pe tel, desi unu arata hot si tu il refuzi ca nu scrie corect wow ce fete inteligente avem in Romania pun pret pe gramatica, de asta va combinati cu straini ca aia stiu lb romana perfect

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Nu ploua la tine?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu ploua. Doamne, ce tânjesc după câțiva stropi macar și puțină răcoare!

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine aici.E clar ca e o pierdere de timp sa iti raspund. Oare de ce mai pui intrebari daca atunci cand cineva iti raspunde trebuie neaparat sa te contrazici.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ce băiat cuminte, pupa te ar mama! :*

| RAY explică (pentru ASMA14):

Nu stiu de ce sincer, am cereri de la fete de prietenie de ce? Find misogin de ce imi trimit habar n-am, de ce pun intrebari ca sa aflu mai multe despre voi, am afirmat eu ceva? Cum sa nu te contrazic cand spui ca conteaza gramatica nu fizicul, fi sincera cu mine, nu veni cu vrajeli de asta de 2 lei, 40% din copii sub 15 ani nu inteleg ceea ce citesc, dupa ipoteza ta aia nu isi vor gasi o iubita, aia din lista prieteniei sunt agramati? Ai vazut tu ca ma contrazic cu golden fata a fost sincera, la fel si cu rose pana la urma ne_am inteles, tu esti unicata sau ele sunt in fine

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

))))))) Ce dragastoasa esti tu, muah

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa am accelasi punct de vedere ca si ele.Nu stiu de ce totul la tine se bazeaza pe fizic.Nu zic ca nu conteaxa in oricare masura, dar asta nu inseamna ca trebuie sa cauti printul sau printesa ideala. Nu trebuie sa le placa tuturor gramatica si sa ii deranjeze, difera de la om la om, nu stiu cum e in zona ta dar la mine chiar se pune pret pe asta.Si nu doar eu, o sa gasesti si baieti care pun pret pe modul de exprimare si pe gramatica ta..Si acum pe bune, nu cred ca cer asa mult sau imposibilul tinand cont ca majoritatea au terminat o scoala.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Logic ca nu, dar a spune ca fizicul nu conteaza si doar gramatica sa fim seriosi, ok conteaza cat il duce mintea nu spun ca nu dar degeaba stie gramatica daca te respinge fizicul luo

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Nu neg, punctul tau de vedere.Am si eu o curiozitate daca spui ca fizicul conteaza atat de mult.Ai vazut cate vedete au sotiile sau sotii urati si totusi nu sunt persoane cunoscute. Daca conteaza atat de mult fizicul de ce stai langa o persoana care arata naspa? De ce in ziua de azi conteaza asa mult fizicul, pana la urma frumusetea e trecatoare nu? Si acum sunt destule operatii prin care din ratusca cea urata te transformi in cenusareasa zic si eu...dar degeaba esti frumos daca esti prost...Nu stiu avem noi moduri de gandire diferita sau eu sunt prea demodata si am ramas in urma cu modernizarea.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Hai sa fim.sinceri ok,a da un exemplu gen irinel care are o fata frumoasa el find un pitic urat nu inseamna ca aia e atrasa de el,nu stiu cati barbati urati vezi tu cu femei frumoase,eu vad ca cuplurile majoritatea se aseamana fizic,din intrebarile mele aici nimeni a spus ca accepta o persoana care nu le atrage fizic,nu e vorba de societate noastra moderna si pur simplu e scris in adn nostru de cine sa fim atrasi,in adn nu scrie de gramatica,adica pe bune ce e aia relatie unde nu simti atractie, iubire si doar scarba cand il privesti, omul e o masinarie biologica care se comporta dupa niste coduri scrise in adn, sa ne placa gustul dulce de exemplu asa si atractia, cand vezi un tip frumos e ca daca manci ciocolata

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Atractia nu este numai fizica. Daca e amuzant si te simti bine in compania lui, e grijuliu cu tine e normal sa te atraga nu? Nu am negat ca nu conteaza si fizicul, dar nu in cantitate asa mare..cat despre vedete.L-ai vazut pe sotul Deliei? Nu cred ca e un tip frumos.Si inca ceva daca tu vezi o persoana ca fiind frumoasa nu inseamna ca si eu o vad tot asa, poate eu nu vad nimic frumos la ea. Daca tu te simti bine in compania ei/lui e normal sa il vezi atragator. Frumuseţea poate sta în felul în care tu te percepi în momentul în care te priveşti în oglindă, fără să te raportezi la aşteptările, standardele celorlalţi.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Atractia draga mea este doar de natura fizica,restul sunt pur simplu simpati sau iubire platonica,nu o sa te umezesti la vagin ca unu e inteligent,are banii,are suflet bun,scuzami limbajul,eu vorbesc de dorinta fizics sexuala in lipsa ei omul nu se reproduc sau se repruduce dar apar rebuturi, indivizi cu gene slabe, asta baie vede in norvergia in doar cateva generati s-a schimbat multe, barbati sunt mai inalti, frumosi, vezi tu noi barbati vam stapanit 200p mii de ani noi alegeam nu voi,azi cand voi alegeti apar frustrari, complexe, tot noi am inventat monogamia ca sa va sclavim, religia plus multe alte porcari, gandeste-te in cateva generati ce barbati vor exista daca femeile au libertatea ds a alege, barbati inalti, frumosi etc voi alegeti nu noi

| RAY explică (pentru RAY):

Scriu de pe tel, multe greseli asta scrie in reluare

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa spui ca tu nu alegi? Si ca daca o persoana nu te atrage nu iti cauti alta? Asta nu e tot alegere? sau astepti sa te aleaga pe tine cineva?

| RAY explică (pentru ASMA14):

Tu alegi cand isi esti foame,sete,nevoia de somn,sex? Nu cred, noi astia restul nu alegem, cand vedem pe cineva care ne atrage se elibereaza hormoni in creier apoi ce urmeaza nu poate determina atractie sa iubire doar o iubire frateasca, platonica, tu de ce crezi ca regretam ce facem? Facem chesti in mod emotional, tu cand te imbraci nu isi iei haine frumoase? De ce stai sa isi faci coafura? Pentru ca sti ca atrage sexul opus

| RAY explică (pentru ASMA14):

Cand manci ceva oare manci doar ca sa nu isi fie foame sau pentru ca simti placere? E la fel si cand suntem intr o relatie nu stam cu cineva daca nu ne atrage, in lipsa atractiei fizica nu exista iubire desi nici un interes, cam aiurea sa isi fie scarba sa isi privesti iubitul, multe fete se compromit cu barbato mai putin frumosi o data ce au ajuns la 30 de ani ca sa faca si ele o familie

| FemeiaPisică a răspuns:

În calitate de fată care a stat luni bune în Friendzone (îl curtam des) și vreo 2 ani în care vorbeam mai rar și încercam totuși să mă apropii de el, treaba nu este atât de simplă pe cât crezi. Din cauza distanței și a faptului că nu ne întâlnisem până acum și nici nu aveam cunoștințe/prieteni în comun, nu cred că îl impresionam prea mult. Eram oarecum insistentă pentru că el este o fire rece și distantă, din acest motiv a tăiat legătura brusc. Bine, m-a lăsat să îl curtez vreo lună apoi a blocat orice mijloc de comunicare și a dispărut.
Ca să ajungi să ai o relație cu cineva trebuie să parcurgi niște pași:
1. Fă cunoștință(asta dacă încă nu vă cunoașteți). Nu merge dacă o întrebi după ce ai salutat-o dacă vrea să fie într-o relație cu tine. Și nici băieților nu le plac fetele care după "bună", ele îți răspund cu "am prieten". Prea direct, nu? Vezi că nu merge din prima să refuzi un băiat pentru că o să creadă că ești isterică? Asta înseamnă să nu îi dai speranțe false din prima dacă vezi că un băiat necunoscut te abordează pe Facebook sau în realitate, băieții nu prea caută să își facă amice ci iubite mai ales cu străinele.
2. Trebuie mai întâi să vă împrieteniți, să vedeți dacă vă înțelegeți și dacă aveți lucruri în comun. Aici deja ești în Friendzone și încerci ușor să treci la alt nivel, acela de iubit. Sunt persoane care direct după ce au făcut cunoștință se și cuplează. În general se despart repede pentru că nu și-au acordat timp să se cunoască și nu au lucruri în comun. Deci, trebuie să rămâi un timp în Friendzone iar aici normal că îți faci iluzii/speranțe. Fetele reacționează pozitiv dacă te comporți frumos, nu cred că ți-ar plăcea ca o fată să reacționeze ca o sălbatică dacă îi faci un compliment sau îi propui o întâlnire cu gașca prin oraș.
Dacă suferi și ești dezamăgit, nu este vina persoanei de care îți place. Nu are de unde să îți citească gândurile, este doar amabilă și prietenoasă. Îmi aduc aminte că așteptam cu niște colege să intrăm într-un birou și trece un tip înalt și tânăr cam de vârsta noastră. L-am salutat prietenește și el era cu nasul pe sus, nici nu mi-a răspuns ba chiar a întors capul. A ocolit unde stăteam deși putea să intre direct pe scurtătură. Neplăcută situația, a fost pus sub eticheta de isteric și ciudat. Doar l-am salutat, nu l-am întrebat dacă vrea să ne-o tragem. O colegă chiar îl plăcea, a încercat să se împrietenească cu el, iar ăsta i-a spus direct: "Eu lucrez mult aici și fac și sală. Nu am timp de ieșiri în oraș sau de relații". Vrei așa să facă și fetele ca și tipul ăsta?
Este normal să avem prieteni și să ne facem noi prieteni, dar nu este vina noastră dacă persoana respectică nu vrea să treacă la alt nivel. Dacă suferi înseamnă că nu știi să accepți un refuz, doar nu vrei acum ca toată lumea să fie directă și să îți spună nu din prima.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Isi dau dreptate dar daca persoana respectiva isi da toate motivele din lume ca te vede ca un iubit e logic ca ai sperante, iluzi, dar daca daca te refuza si tu tot de ti dupa fundul ei esti bolovan

Răspuns utilizator avertizat