| Mihaelaa98 a întrebat:

Baieti, ce va atrage cel mai mult la o fata? E adevarat ca uneori va este frica sa o bagati in seama pe fata de care va place?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Depinde de om, depinde de fata, si depinde de starea de spirit, dar da, uneori, teama de a fi respins e prea mare, si aman clipa...cu cativa anihappy. Ce anume? O fata cuminte atrage si baietii buni,si pe cei rai. Cu cat mai cuminte, cu atat mai mare trofeul pentru cei rai si mai mic riscul (aparent) pentru cei timizi. Cu toate ca de obicei fata e sfioasa doar la prima intalnire, e totusi incantatoare,si prima impresie conteaza. Conteaza bineinteles, sa stie de gluma, sa stie sa faca acordul intre subiect si predicat, sa fie intelegatoare, gingasa...dar astea se observa pe parcurs. Cand spun gingasa, macar sa nu bea doua beri la prima intalnire, am intalnit una. Observi termenul, involuntar l-am folosit, "una", oarecare.
Cu ani in urma imi era foarte greu sa deschid gura, acum mi se intampla asta doar daca stiu ca nu e de nasul meu. Dar atunci apelez la diverse tertipuri,cum ar fi sa sun un prieten, il intreb ce face, el ma intreaba ce fac, si ii spun " Privesc o fata foarte frumoasa",si astept reactia ei. Daca zambeste, e bine, daca se uita urat la mine, intru in discutie cu prietenul de la celalalt capat al firuluihappy, nici nu ii au atentie.

| raluk27 a răspuns (pentru valentingb):

E tare sa faci chestia asta intr-un parc, cand mai sunt alte n-spe fete prin jurlaughing

| valentingb a răspuns (pentru raluk27):

Daca ar fi mai multe, as merge pe alese: cea care imi zambeste mai pervershappy apropo de raspunsul cu "ochii negri", am si eu niste pitici pe creier care ma fac sa imi placa fetele care au cei doi dinti din fata, un pic mai mari laughing Mi se par atragatori, nu stiu de ce. Sau pistruii, o fac mai dragalasa. Dar, nu prea conteaza ce imi place, conteaza sa ii placa si ei de mine.

| raluk27 a răspuns (pentru valentingb):

Si eventual cu strungareatalaughing

| valentingb a răspuns (pentru raluk27):

Nu,ca de-asta am eu, of! happy Sau voiai sa spui ca asta iti place tie?winking laughing

| raluk27 a răspuns (pentru valentingb):

Voiam sa zic ca imi si place si ca am si eu big grin De fapt strungareata in majoritatea cazurilor vine "la pachet" cu dinti frontali putin mai mari si cu buze groasebatting eyelashes

| valentingb a răspuns (pentru raluk27):

Vai, nu mai spune, ca deja plutesc! Si bineinteles, cu o frumusete rapitoare!

| raluk27 a răspuns (pentru valentingb):

Simt un ton ironiclaughing

15 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Hai mai dati raspunsuri vreau sa aud mai multe variante laughing

| RAY a răspuns:

Baieti, ce va atrage cel mai mult la o fata?

in primul rand ma atrage fizicul la o fata, apoi ma atrage comportamentul,umorul,inteligenta
sinceritatea,seriozitatea,daca are habar de cea ce vrea in viata,daca stie cea ce vrea,dar in momentul cand iubesc e total altceva una e cand te intarnesti prima oara si ca baiat te atrage sexual acea fata alta e cand iubesti o fata e total diferit, sincer eu am ghinionul,norocul sa iubesc pe cine nu vreau sau nu-mi doresc asa ca nu conteaza ce isi doresti si daca te inndragostesti conteaza,degeaba fac o lista cu ce as vrea daca inima mea deja place pe cineva
in concluzie nu alegem si alege mintea noastra pentru noi, suntem masinari biologice

E adevarat ca uneori va este frica sa o bagati in seama pe fata de care va place?
da e adevarat, frica ca nu te place, reactia ei, multe nici nu tear crede daca le-ai spune, neincrederea in tine etc

| Dariusuu a răspuns:

Frumusetea ei naturala ma atrage.

Si chiar e adevarat asta, de multe ori mi se taie respiratia cand dau ochii in ochii cu persoana pe care o plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ma atrage cel mai mult la o fata? Caracterul, exteriorul nu conteaza asa de mult, frumusetea e trecatoare. Daca mi-e frica sa o bag in seama? No way, chiar imi face foarte mare placere sa vorbesc cu ea happy.

| Swal a răspuns:

In primul rand ochii, ochii ma omoara. Mentionez ca sunt adeptul ochilor negri, ii ador. Si daca mi-ar fi frica sa vorbesc cu ea.thinking acest gen de frica nu exista, exista doar teama de refuz (doar un ipocrit ar spune ca nu ii este frica de un "NU")

| Shavoo a răspuns:

Sufletullaughing

| VladStef a răspuns:

Nu mi e frica sa o bag in seama merg pe latura ei sensibila; sunt atras de lumina chipului ei

| LittleBig a răspuns:

Sincer... in primul rand ma uit la corp... iar apoi pe parcurs ce o cunosc incerc sa aflu cat mai multe despre ea si despre felul sau de a fi