| RAY a întrebat:

Credeti ca baieti sunt in friendzone pentru ca nu vor o relatie sau pentru ca nu va atrag si din punct de vedere fizic?
https://www.youtube.com/watch?v=_mg8_w3HXfA

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ray adevarul este ca raspunsul meu este putin scos din context. La intrebarea respectiva, la care dadusem raspunsul era vorba de o relatie destul de stransa de prietenie, in care fata ii tot spunea baiatului ca vrea un iubit ca el, insa de fiecare data cand el a invitat-o la o intalnire, ea l-a refuzat. In situatia de fata, este destul de clar ca probabil problema era atractia fizica.

Iar apoi, a fi hot nu este acelasi lucru cu atractia fizica. Poti sa fii foarte hot si cineva sa nu fie atras fizic de tine. Eu cunosc fete foarte hot care au fost refuzate de baieti. Chiar si de baieti mai urati decat ele. La fel cum cunosc si fete care au pus in friendzone tipi foarte hot. Si mie mi s-a intamplat la un moment dat sa pun in friendzone un tip extrem de frumos si nu pentru ca as fi fost eu mai frumoasa decat el. Daca il vedeai puteai spune ca e scos din revista iar prietenele mele m-au considerat cateva luni dupa incident debila mental. Dar efectiv nu am simtit acel ceva. La fel cum mi s-a intamplat la un moment dat sa ma simt foarte atrasa de un individ cu un fizic relativ normal. Desigur, cu cat esti mai "hot" cu atat sansele ca mai multe persoane sa fie atrase fizic de tine cresc. Insa asta nu este unicul criteriu ca cineva sa fie atras fizic de tine. A fi "hot" si atractia fizica lucreaza un pic diferit si desi exista o corelatie intre ele, una nu o include neaparat si intotdeauna pe cealalta.

Daca esti foarte hot si o fata nu este atrasa fizic de tine, sansele sa ajungi in friendzone sunt destul de mari, oricat de hot ai fi. Daca esti foarte hot si o fata este atrasa de tine, sansele sa ajungi in friendzone sunt destul de mici. Deci, da, atractia fizica are o importanta destul de mare cand vine vorba de friendzone, insa atractia fizica nu tine neaparat de cat de "hot" este tipul.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Difera ce inseamna hot pentru fiecare,ce e hot pentru tine poate nu e pentru mine, nu e o regula e ceva relativ, plus ca conteaza si ciclul menstrual care afecteaza atractia la fete e complicat, daca esti hot nu stai dupa una care nu te place pentru ca te plac alte fete, cei care intra in zona aia nu prea sunt populari, placuti de asta sunt asa disperati dupa una singura

64 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fete nu exista doar un singur tip de friendzone sunt mai multe tipuri. Este atunci cand iti pune o limita de la doar salut si vb prin mesaje si pana la ma saruti ma pipai dar nu iti dau voie mai mult.
Mai mult friendzonul sa recunoastem este din cauza baietilor si cum ii permiti sa se comporte cu tine.
Este ca si cum punem noi notele fizic 4-10
Daca esti mediu sau sub nu ai nici o sansa, o fata chiar si daca nu arata bine te va pune in frinendzone daca are pe cineva mai bun ca tine. E principiul Pareto 20/80 baietii de sus cei 20% nu sunt in friendzone iar restul au sanse cand dispar pentru un timp cei din varf de aceea ai uneori senzatia ca o fata te scoate si te baga din noi
https://rationalmale.files.wordpress.com/2016/02/hypergamy-in-a-pic.jpg

| AdinaanidA a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, corect ce-ai zis. Dar care crezi tu ca sunt criteriile care trimit pe unul in freiendzone? Ca @RAY spune ca numai aspectul fizic conteaza.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Vreau sa vad si eu baieti frumosi tinuti in zona prieteniei, da prima impresie este aspectul fizic, fie ca negi sau nu, nu o sa stai langa care te displace, atunci unde e chimia aia?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Dragule, tu analizezi doar in extreme : frumos sau fizic care te dezgusta.
Imagineaza-ti ca te duci sa-ti cumperi o masina. Esti in targ. Prima data, normal ca te uiti cum arata. Dar n-o vei cumpara doar pentru atat. Incepi sa studiezi, motorul, bla bla bla ca nu ma pricep. Cand esti convins ca e ok din mult mai multe puncte de vedere o cumperi.
Normal ca nu te vei uita la ultima rabla, ultima cazatura. Dar intre una care arata perfect si ultima rabla mai sunt cateva mii.
N-o vei cumpara pe cea care arata perfect ci pe cea mai buna care insumeaza toate ctriteriile sau cat mai multe din ele. Ti se pare corect?
(Nu mi-am imaginat ca o sa ajung sa vorbesc de masini. Ma duc sa ma imbat rolling on the floor )

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Eu ce am spus, daca erai atenta nu ai fi pus intrebarea asta nici concluzia asta, fetele se vad cum arata in functie de cum arata au si pretenti, normal ca nu toate o sa aveti numa baieti hot asa ca va alegeti baieti apropiati de valoarea voastra fizica dar daca se da unu hot pe langa voi il alegeti pe el

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Hot nu este egal cu frumos.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Adina dar ce e hot?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Iti arat o gramada de frumosi batuti in cap. Sa-mi spui tu daca astia-s hot.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Ok,hai ca astept

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Omule, tu trebuia sa fi politician dupa cum manevrezi intrebarile laughing
sunt politician in iad, sunt un dracusor nu vezi?

Normal ca nu stai cu unul care nu te atrage fizic. Dar asta nu inseamna ca numai unul superb te poate atrage fizic. Chiar daca tu te tot stradui sa impingi lucrurile in directia asta laughing
am spus eu asa ceva? vad ca si tu esti politiceana, normal ca nu, important e sa te atraga fizic
Poate sa fie unul urat dar bine dotat.
daca e urat nu ajungi in pat cu el, acum vrei sa spui ca marimea conteaza si nu cum arata smechero faci reclama la pastle pentru crestere de penis

ne intelegem tot mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creierul femeii este ca un scanner incearca sa atraga ce are mai bun in acel moment, crede-ma daca te bagi inseamna si cu una de 10 si e singura ai sanse. Dar asta se poate schimba odata ce apare alt timp mai bun ca tine (non fizic) sau si fizic daca tu ai cam aceeasi atributii ca el doar ca esti mai aratos

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si noi la fel, ne plac fetele frumoase, dupa ele stam nu dupa alea urate sa fim sinceri, prima impresie conteaza, prima impresie este aspectul fizic care este involuntara nu noi alegem de cine sa fim atrasi, apoi intr o relatie conteaza si personalitatea ca degeaba e frumoasa daca te inseala cu tot orasul

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cum poti sti unde esti pe scara aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie intelese noi baietii sa fim sinceri chiar daca am avea de ales dintre un numar de fete am vrea cu majoritatea, poate chiar numai daca ne dezgustã fizic dar nu suntem chiar asa porci sa mergem doar dupa cea mai buna noi le vrem aproape pe toate in pat laughing

Asa ca ele saracele daca se lasa la toti ar avea pasarica frenjuri,
Vorbind de friendzone asta e una dar la toate le place sa aiba baieti prin preajma dar nu la toti le ofera sex.

Răspuns utilizator avertizat
| AdinaanidA a răspuns:

Intuiesti bine. Friendzone-ul e o vrajeala. Dar nu neaparat pentru prietenii care nu te atrag fizic, ci pentru prietenii cu care nu ai nici o intentie sa ai altfel de relatii din orice alte multe motive.
Dar nici nu e o chestie batuta in cuie. Daca astazi esti in friendzone nu inseamna ca e obligatoriu ca acolo sa ramai mereu. Lucrurile se mai schimba. Sau le poti schimba.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Hai sa fim sinceri un baiat frumos care te atrage fizic nu il vezi ca pe un frate

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Iarta-ma dar cred ca ai un fix cu frumusetea fizica. Crede-ma ca din punct de vedere al fetelor sau cel putin al meu, frumusetea fizica conteaza maxim 25%. Sunt multe altele mai importante.
Am prieteni in friendzone superfrumosi dar care nu m-as combina in veci cu ei. laughing

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Te cred

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

De ce nu te ai combina cu ei ca ei nu vor cu tine?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Nicidecum. Pentru ca nu frumesetea inseamna totul. Ce poti face cu un dumbass frumos? Il iei acasa sa-l pui in rama?
Crede-ma inca n-am intalnit barbati care "nu vor cu tine". Poate la pensie. laughing

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Astea sunt povesti, la cum arati daca tu esti in poza sigur nu ai un iubit urat, sunt curios cum arata iubitul tau?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Nu am. Tocmai m-am despartit de unul care credea ca sunt proprietatea lui.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Trist, cum arata fostul tau iubit? sincer

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Nu era o frumusete in orice caz. Dar era un tip inteligent (cel putin asa am crezut). Si extrem de gelos dupa cum s-a dovedit.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

La cum arati tu e greu de spus ce inseamna frumos pentru tine, cu cat o fata e mai frumoasa cu atat are pretenti mai mari, e normal ca era gelos, multi se dau la tine

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Ciudat mod de a vedea lucrurile ai. Ar trebui sa-ti fac cunostinta cu o colega superba dar careia ii vezi ceafa cand te uiti adanc in ochii ei. Asta ca sa-ti iasa din cap prostia asta cu frumusetea inseamna totul.
Era gelos ca era bou. Pana sa inceapa sa faca scene nu mi-a trecut niciodata prin cap ca l-as putea insela. Cand a inceput sa faca scandal abia asteptam sa ne despartim sa plec sa nu-l mai vad.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Ar trebui sa-ti fac cunostinta cu o colega superba dar careia ii vezi ceafa cand te uiti adanc in ochii ei

cu ce ar rezolva asta Asta ca sa-ti iasa din cap prostia asta cu frumusetea inseamna totul?
ce legatura are una cu alta, da-mi o poza cu o fata frumoasa si unu urat dar sarac

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Daca nu conteaza aspectul fizic de ce exista zona prieteniei?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Pe bune acum, ai prefera o tipa frumoasa dar mai redusa sau o tipa average dar inteligenta?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

De ce ai tu impresia ca singurul criteriu dupa care apreciaza fetele un barbat e frumusetea?

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Ce intrebare poti pune, inteligenta nu atrage fizic pe nimeni, nu noi alegem cine ne atrage sau nu, atractia fizica este instanta, involuntara, tu alegi cand isi este foame? sau cand ai menstruatie? sau cand isi este sete? preferintele noastre nu determina ceea ce ne atrage

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Pentru ca prima impresie o face aspectul fizic, tu ai putea sta cu un baiat care te degusta fizic, pentru care nu simti nimic, unde e chimia aia? cum poti face sex cu un om de care nu simti nimic

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Tot ce-ai scris mai sus e valabil numai pentru voi barbatii. Poti crede ca femeile nu aleg instinctual ca voi? Fa un test si baga o intrebare aici pe TPU si vezi rezultatele.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Dar voi cum va alegeti parteneri, le detectați sufletul? eu te am intrebat ceva de ce exista zone prieteniei daca fizicul nu conteaza, am facut test pe toate site urile de dating iar rezultatul nu m-a mirat, prima oara vedeti profilul apoi i raspundeti sau nu, pe TPU am inalnit multe fete care au spus adevarul ca fata de sus, rar fete sincere

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Hai ca facem testul
alegem un barbat frumos si unu urat sa vedem cum aleg fetele de acord?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Nu, intreaba fetele daca doar frumusetea e suficienta pentru a se cupla cu un tip.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Ce intrebare intr o tara religioasa,normal ca nici una nu va spune da, alo traim in Romania, hai sa intrebam fetele intr o tara cu alta gandire, in ro daca o fata face sex e criticata, judecata de toata lumea de parca nu ai sti, dar daca fata aia trece de rusinea aia va face sex cu unu frumos, sunt si baieti care nu ar face sex cu una frumoasa, e o diferenta intre a intreba un barbat si o femeie asta pentru ca traim intr o lume misogina

| Freya1 a răspuns (pentru AdinaanidA):

CORECT BRAVO mi-a placut

| RAY explică (pentru Freya1):

Feministo ti cu fetele

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Are dreptate miso ce esti laughing

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Ok adina, deci deja cam stiu ce vor spune, ca nu, eu unu nu ma astept la sinceritate dar hai ca voi intreba

| Crista456 a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca nu ar trebui sa existe acest "friendzone" mie imi pare ca baietii care ajung aici sunt putin lipsiti de curaj, adica nu au destul curaj sa dea cartile pe fata de frica sa nu fie refuzati si atunci se multumesc sa fie in preajma respectivei, eu una nu as putea sa fiu doar prietena cu cineva pe care plac, in situatia asta baietii ar trebui sa fie directi, daca sunt refuzati macar stiu o treaba si pareare mea este ca nu fizicul e principalul motiv pentru care se ajunge aici, dupa mine lipsa increderii in ei e principalul motiv happy

| RAY explică (pentru Crista456):

Sunt de acord cu tine, dar le e frica de respingere, dar tu ai sta cu unu care nu te atrage fizic?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Omule, tu trebuia sa fi politician dupa cum manevrezi intrebarile laughing
Normal ca nu stai cu unul care nu te atrage fizic. Dar asta nu inseamna ca numai unul superb te poate atrage fizic. Chiar daca tu te tot stradui sa impingi lucrurile in directia asta laughing
Poate sa fie unul urat dar bine dotat.
(na, ca ti-am dat alt fir de despicat in 2638376)

| Crista456 a răspuns (pentru RAY):

As putea trece peste faptul ca nu e impecabil din punct de vedere fizic, dar sa trec peste faptul ca nu e in stare sa dea dovada de maturitate sa ia niste decizi asta niciodata happy

| RAY explică (pentru Crista456):

Hai sa fim sinceri nu poti sta langa un barbat care te repinge fizic fata de care nu simti chimia aia sti tu la ce ma refer, tu la cum arati sa fim seriosi ai un iubit frumos ca tine

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Tu ai mers de la inceput pe ideea ca trebuie sa arate bine ca sa te atraga fizic. Nu, nu e asa. Am avut prieten cu care am fost mai mult de jumatate de an care nu arata bine, nu era o frumusete. Dar era superhaios, spontan, inteligent, era mereu sufletul petrecerilor, iti facea ziua frumoasa cand erai in preajma lui. In alt plan era sensibil, tandru, stia sa iubeasca, stia sa te faca sa te simti iubita, iti oferea acea liniste sufleteasca dupa care tanjim de multe ori. Si mai era si f bun la pat. Pacat ca acum e in America. laughing Ai priceput ce vreau sa spun?

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Mare politiceana esti tu, am spus ca trebuie sa te atraga fizic si da baieti frumosi atrag mai multe fete decat restul, te cred, te poti culca linistita ca te cred

| Crista456 a răspuns (pentru RAY):

Da,am un iubit imaginar superb laughing
Nu poti sta langa cineva care sa te respinga fizic sunt de acord,dar pentru mine nu exista sa ma indragostesc doar de fizicul cuiva, oamenii care fac asta sunt oameni superficiali care nu sunt in stare decat prin fizic sa se conecteze cu celalalt, de exemplu fostul meu era un tip normal si desi mi-a atras atentia din prima, daca as fi observat la el gesturi care sa nu imi placa, gesturi badarane sau altele iti zic ca la fel cum m-am aprins m-as fi si stins happy

| RAY explică (pentru Crista456):

Nu sunt superficiali, de ce sa stai cu x daca te degusta fizic, trebuie sa exista o atractie fizica

| Crista456 a răspuns (pentru RAY):

Ba da, un om care se indragosteste de cineva doar pentru fizic fara sa il mai intereseze si celelalte aspecte e superficial,nu ai inteles, aici nu e vorba sa te dezguste, dar nu sunt si nu voi fi de acord ca daca este atractie fizica restul nu mai conteaza, pana la urma fizicul poate fi perfectionat, dar daca un barbat este badaran, arogant sau mitocan e aproape imposibil sa se mai schimbe happy

| RAY explică (pentru Crista456):

Draga eu vorbeam de prima impresie,logic ca daca vezi ca e un curvar fugi de el, trebuie sa fi proasta sa stai cu el, atractie fizica -iubire -atasament romantic, hai sa isi spun ceva ai auzit de halo effect? percepem persoanele frumoase ca fiind si inteligente si cu o personalitate buna, numai vorbesc ca iubirea ne tampeste, ne orbeste ratiunea, tu acum spui ca nu a aratat bine dar cand il iubeai era alta poveste

| Crista456 a răspuns (pentru RAY):

Doamne, esti belea happy
Ti.am zis ca era normal nu ca era uratenia pamantului.

| RAY explică (pentru Crista456):

Deja ma placi, daca vrei poti face iarna asta cu mine la caldura

| Crista456 a răspuns (pentru RAY):

Mersi de oferta, ma mai gandesc laughing)

| RAY explică (pentru Crista456):

Sa ma anunti cand vrei ok

| Rts123123 a răspuns (pentru RAY):

Watafac?

| Crista456 a răspuns (pentru RAY):

Asteapta.mi mesajul laughing

| RAY explică (pentru Crista456):

Daca castig la loto o sa te anunt poate o sa am sanse mai mari, ca asa zero sanse ma bucur ca razi dovedesti ca vrajeala cu 25% e minciuna bravo.

| Crista456 a răspuns (pentru RAY):

Putina incredere in tine nu ti.ar strica happy

| RAY explică (pentru Crista456):

Vesnica speranta a fetelor., ok., astept mesajul tau.