| RAY a întrebat:

Pentru fete,de ce va place sa bagati baieti in friendzone? de ce nu le spuneti de la bun inceput ca nu vreti o relatie sau ca nu va atrage fizic? nu credeti ca prin asta provocati suferinta,iluzi,sperante, dezamagiri?

93 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

În calitate de fată care a stat luni bune în Friendzone (îl curtam des) și vreo 2 ani în care vorbeam mai rar și încercam totuși să mă apropii de el, treaba nu este atât de simplă pe cât crezi. Din cauza distanței și a faptului că nu ne întâlnisem până acum și nici nu aveam cunoștințe/prieteni în comun, nu cred că îl impresionam prea mult. Eram oarecum insistentă pentru că el este o fire rece și distantă, din acest motiv a tăiat legătura brusc. Bine, m-a lăsat să îl curtez vreo lună apoi a blocat orice mijloc de comunicare și a dispărut.
Ca să ajungi să ai o relație cu cineva trebuie să parcurgi niște pași:
1. Fă cunoștință(asta dacă încă nu vă cunoașteți). Nu merge dacă o întrebi după ce ai salutat-o dacă vrea să fie într-o relație cu tine. Și nici băieților nu le plac fetele care după "bună", ele îți răspund cu "am prieten". Prea direct, nu? Vezi că nu merge din prima să refuzi un băiat pentru că o să creadă că ești isterică? Asta înseamnă să nu îi dai speranțe false din prima dacă vezi că un băiat necunoscut te abordează pe Facebook sau în realitate, băieții nu prea caută să își facă amice ci iubite mai ales cu străinele.
2. Trebuie mai întâi să vă împrieteniți, să vedeți dacă vă înțelegeți și dacă aveți lucruri în comun. Aici deja ești în Friendzone și încerci ușor să treci la alt nivel, acela de iubit. Sunt persoane care direct după ce au făcut cunoștință se și cuplează. În general se despart repede pentru că nu și-au acordat timp să se cunoască și nu au lucruri în comun. Deci, trebuie să rămâi un timp în Friendzone iar aici normal că îți faci iluzii/speranțe. Fetele reacționează pozitiv dacă te comporți frumos, nu cred că ți-ar plăcea ca o fată să reacționeze ca o sălbatică dacă îi faci un compliment sau îi propui o întâlnire cu gașca prin oraș.
Dacă suferi și ești dezamăgit, nu este vina persoanei de care îți place. Nu are de unde să îți citească gândurile, este doar amabilă și prietenoasă. Îmi aduc aminte că așteptam cu niște colege să intrăm într-un birou și trece un tip înalt și tânăr cam de vârsta noastră. L-am salutat prietenește și el era cu nasul pe sus, nici nu mi-a răspuns ba chiar a întors capul. A ocolit unde stăteam deși putea să intre direct pe scurtătură. Neplăcută situația, a fost pus sub eticheta de isteric și ciudat. Doar l-am salutat, nu l-am întrebat dacă vrea să ne-o tragem. O colegă chiar îl plăcea, a încercat să se împrietenească cu el, iar ăsta i-a spus direct: "Eu lucrez mult aici și fac și sală. Nu am timp de ieșiri în oraș sau de relații". Vrei așa să facă și fetele ca și tipul ăsta?
Este normal să avem prieteni și să ne facem noi prieteni, dar nu este vina noastră dacă persoana respectică nu vrea să treacă la alt nivel. Dacă suferi înseamnă că nu știi să accepți un refuz, doar nu vrei acum ca toată lumea să fie directă și să îți spună nu din prima.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Isi dau dreptate dar daca persoana respectiva isi da toate motivele din lume ca te vede ca un iubit e logic ca ai sperante, iluzi, dar daca daca te refuza si tu tot de ti dupa fundul ei esti bolovan

| FemeiaPisică a răspuns (pentru RAY):

Unele fete nu sunt conștiente de acele "semne", nici nu au idee că le curtezi. Un motiv este că îți place de o persoană atrăgătoare, poate este curtată des și s-a obișnuit cu asta și vede acest lucru ca pe ceva normal. Nu spun neapărat că este o persoană care se simte superioară celorlalți, dar nu poate accepta să fie într-o relație cu toți. Are de unde alege, dar dacă nu place pe nici unul din pretendenți? Le dă de înțeles că nu vrea să treacă de linia prieteniei. În general oamenii nu vor să pară duri în aceste situații și ocolesc să le spună direct că nu îl/o place. De asta mulți zic: "Știi ești de treabă și meriți ceva mai bun". Într-un fel apreciază că ai avut răbdare să te apropii și nu ai fost un disperat de la început pentru că din start te respingea. Tu te-ai purtat frumos cu ea și ea încearcă să te refuze într-un fel frumos.
Nu este vina persoanei respective că te ții în continuare după ea și inști. Tu ești singurul răspunzător pentru propria suferință. Ești singurul vinovat pentru că te superi că nu ai cucerit-o și ți-ai făcut iluzii că dacă se comportă frumos cu tine înseamnă că este și îndrăgostită de tine ceea ce este total greșit.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Ai dreptate si tu

| RAY explică:

E furtuna in tm, rugativa pentru mine

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Trimite o la mine. am nevoie de o furtuna la mare, că mă topește caldura.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Nu ploua la tine?

| Drimmero a răspuns:

Cam sadice fetele,, nu-i asa? Profita de suferinta baietilor?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Pur simplu pentru ele e ceva normal sa leaga legături emotionale, sa vorbeasca cu cineva din plictiseala sau sa profite de cineva la greu, dar noi avand o dorinta sexuala mai mare vedem viitoare partenere mereu in ele daca ne atrag si fizic, daca nu ne atrag nu le bagam in seama, asta e diferenta noi nu profitam de alea care nu ne atrage ele ne baga in zona morti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa zici ca ele dau sperante false, in timp ce noi avem mai mereu ganduri serioase si mari?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Noi nu dam nimic daca nu ne atrage fizic

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Saracii băieței, atât de rău îmi pare pentru voi, voi care sunteți niște responsabili și cu gândirea matură, plini de iubire, puneți suflet și noi, ca niște ființe fara inima, va batjocorim.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Hai sa nu dramatizam, ca ma apuca plansul, nici chiar asa

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

laughing)
nu pânge, că pâng și eu crying

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Sa nu dramatizam,doar sti ca urasc ipocrizia, si baieti au interese vor sex de la fetele alea,sunt baieti buni cu ele pentru un scop =vaginul lor nu ca sunt ei buni in general cu alti,dar nu-mi place ca fetele dau false sperante acelui baiat, imagineazati un baiat timid care vorbeste cu o fata zilnic pana cand intr o zi afla ca aia il vede ca pe un frate, noi va vrem ca pe iubite, voi ne vreti ca prieteni si iubiti, asa e dat de la natura, nu e vina noastra ca ne atrageti sexual

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu chiar sunt asa, nu caut sa jegmanesc pe nimeni,, ca mine mai rar!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Sa nu te deochi. ești un exemplu.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Îți dai seama că glumeam.
Îți zic eu care e greșeala colosala a fetelor. Vad băieții ca pe o prada. Vor să atragă cât mai mulți, sa ii aibă acolo pe lista,"uite atâția mă plac pe mine". vorbesc cu ei, le sucesc mințile si după ii "arunca" in friendzone convinse că ei vor accepta statutul de "bff" doar pentru că, sărăcuții, au ajuns să le placă. Cer distanță și totuși îi țin aproape, nu cumva sa intri in "zona morții" (cum ii zici tu) a altei fete. Ce ți-e și cu genul asta feminin.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sa zicem ca nu imi place sa fiu cu turma, ci sa fiu coordonator

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Uite ce bărbat a pierdut Flori

sad

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu inteleg inspre ce bati, poti fi mai explicita?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nu pot. Mi e lene.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Femeile...

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Permite mi sa completez. chiar daca nu o faci, tot completez."femeile, atât de indispensabile vieții noastre de bărbați feroce".

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Bine, bine, o zic si eu : Femeile, atat de indispensabile vietii noastre de barbati feroce, ca daca n-am exista, ele n-ar face nimic',, multumita?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ce băiat cuminte, pupa te ar mama! :*

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

))))))) Ce dragastoasa esti tu, muah

| SG1995 a răspuns:

Pai depinde o femeie poate nu realizeaza ca esti atras de ea, deseori o fetele ajung sa sa vorbeasca cu baietii pentru ca au nevoie de un amic, iar aici e o mica prostioara: o tipa in relationarea sa cu alte tipe ele vorbesc deschis de emotii, etc., iar cand te percepe ca un prieten se deschide emotional, noi rareori ne deschidem emotional, si nu o facem in fata persoanelor de acelasi sex, ci fata de sexul opus, cu alte cuvinte ceea ce tu pricepi ca un semnal pentru ea e simpla prietenie, si viceversa ceea e pentru ea e prietenie pentru tine e dragoste, adica e ok sa-ti faci cunoscute intentiile de la inceput.

| BlackRose03 a răspuns:

"Pentru fete, de ce va place sa bagati baieti in friendzone?"
Nu am băgat vreodata pe cineva in friendzone(cred), dar o fata poate il vede pe amicul sau drept...un amic.
N-are de unde sa stie ca acesta are sentimente pentru ea.
Fetele nu citesc gândurile.
Si in cazul in care stiu ar trebui sa le explice situația.
Daca o femeie e la alt nivel moral/fizic fata de un barbat sau cei doi se inteleg precum niste frați femeia e obligată sa-l accepte fara a simti ceva pentru el? Daca faci asta te ranesti pe tine însuți si pe cel pe care l-ai acceptat deoarece o relație în care doar unul are sentimente pentru celalalt e o minciuna.
Mai bine lasi pe cineva in acel friendzone decat sa trăiesti intr-o minciuna de dragul amicului.
Nimeni n-ar fi fericit astfel.

"De ce nu le spuneti de la bun inceput ca nu vreti o relatie sau ca nu va atrage fizic?"
Poate unele fete se inteleg mai bine cu băieții sau le place mai mult compania lor.Si eu cred ca baietii sunt mai buni prieteni decat fetele.E doar opinia mea, dar baietii sunt intelegatori si buni ascultatori.E diferit.Din cauza faptului ca un băiat s-ar putea îndrăgosti de o fata aceasta ar trebui sa fie prietena doar cu persoanele de acelasi sex desi se intelege mai bine cu băieții?

"Nu credeti ca prin asta provocati suferinta, iluzi, sperante, dezamagiri?"
Dezamăgiri si iluzii isi provoacă insusi băieții deoarece isi fac speranțe desarte.
Nu e vina fetelor ca sunt văzute drept viitoare partenere.Nu toate se inteleg cu fetele cel mai bine, deci ce e de facut?

| RAY explică (pentru BlackRose03):

De ce nu spuneti direct unui baiat ca nu vreti o relatie?

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Nu mai vorbi la plural ca nu e cazul meu. Poate ca sunt fete care dupa cum am spus vor un baiat drept amic.
De ce trebuie sa vorbesti cu un baiat doar in cazul in care vrei o relație cu acesta?

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Pai poti vorbi dar nu sa i dai false sperante, sa-i spui direct in fata ca nu vrei o relatie, nu e asa greu, noi baieti vedem in voi viitoare partenere, voi vedeti iubiti sau prieteni

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Cred ca o sa i dau dreptate la love sleep, pe tine te atrag doar barbati urati, pe aia frumosi nu-i doresti

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Cum adica sa dai false speranțe?
Cum poți sa faci pe cineva sa creadă ca vrei o relație cu el daca nu ii spui ca ti-ai dori asta si/sau vorbesti cu el?
Daca tot băieții isi fac sperante nu pot întreba fetele daca sunt dispuse sa aibă vreo relație cu acestia?
Eu am spus de nenumărate ori cand vorbeam cu un baiat ca nu imi doresc o relație, inca de la inceput.
Dar e destul de obositor... Daca tot el vine la mine de ce nu ma poate întreba la inceput ce imi doresc?
Nu pot citi gândurile.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Noi credem ca daca vorbiti cu noi stop si ne povestiti toate chestile ne lasati sa va pupam va stim toata viata ca ne vedeti ca un iubit

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Si de asta le spun de dinainte ca nu-mi doresc o relație, dar totusi au fost băieți care mi-au fost prieteni si si-au împărtăsit problemele sentimentale cu mine.I-am ajutat dandu-le sfaturi cand placeau pe cineva sau aveau probleme in relatie.Si eu le spuneam o patre din problemele mele si primeam sfaturi. Nu chiar toti băieții sunt interesati de vaginul unei fete.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Stiu ca nu toti, dar noi va vedem ca viitoare iubite aici nu e vorba doar de sex e vorba de o relatie

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Iti pun o serie de intrebari si te rog sa-mi răspunzi.Un băiat nu poate fi ok fizic si inteligent?
De ce trebuie sa fie urat sau frumos? Nu poate fi intre? Adica normal? Nu pot avea o relație cu un bărbat respingător.Nu vreau sa fie nici Fat Frumos. Vreau sa fie normal fizic.Ai auzit de cuvântul normal? Scuze, dar ti-am spus asta de nenumărate ori si tot aici ajungi.Nu imi place sa repet.
Simt atractie pentru fizic, dar ma port in fata unui barbat respingator precum o fac si cu unul care ma atrage.Pentru ca nu imi doresc relatii.Nu vreau sa par altcineva sau sa fug de cei inferiori mie mintal sau fizic.Pentru ca am trecut prin asta.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Un băiat nu poate fi ok fizic si inteligent?
Ba da, desigur ca da in fapt un studiu a dovedit ca barbati mai placuti fizic aveau un iq mai mare ca barbati care nu erau placuti fizic
De ce trebuie sa fie urat sau frumos? Nu poate fi intre? Adica normal? Nu pot avea o relație cu un bărbat respingător.Nu vreau sa fie nici Fat Frumos.
important este sa te atraga fizic, nu trebuie sa fie fat frumos, nici eu nu ma astept la selena gomez, in fapt majoritatea cuplurilor asa sunt, ca nivel apropiat de atractie

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu ploua. Doamne, ce tânjesc după câțiva stropi macar și puțină răcoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca unii sunt orbi si incapatanati si nu vor sa accepte un refuz. Sincer, mie mi se par stresanti baietii care tot incearca, chiar daca au fost refuzati intr-un mod politicos si subtil.

Răspuns utilizator avertizat
| ASMA14 a răspuns:

Eu una sa stii ca spun direct cand nu vreau o relatie cu cineva si nu il tin in friendzone, dar daca el nu intelege si insista in continuare e problema lui.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Bravo tie, ma bucur, esti o fata de treaba, cele mai multe refuzuri sunt din cauza fizicului?

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Sa fiu sincere cele mai multe refuzuri sunt din cauza scrisului.Atunci cand nu stiu sa scrie corect si au sindromul "k, y, si" bleach....mai ales cand nu stiu unde se pune cratima..Suntem in anul 2017 si e ceva anormal pentru mine sa nu cunosti limba romana.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Haaaaaaaa buna asta, cand mergi pe strada si vezi un baiat i spui te rog frumos imi scrii ceva sa vad daca stii sa scrii gramatical, lasa vrajeala cu scrisul ce aia din zona prieteniei sunt toti agramati te pomenesti iar badboys sunt olimpici la romana

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Ma refer ca asta e primul criteriu.E treaba ta ce crezi laughing)

| RAY explică (pentru ASMA14):

Fi sincera cu tine insati, lasa basmele astea, cati baieti au multe iubite si nu au luat bacul

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Sunt foarte sincera..Nu e vorba de bacalaureat, e vorba de cum legi 2 cuvinte, de modul de exprimare, de cum socializezi, si de gramatica ta care in cazul unora e la pamant.Mai sunt si fete de genul, iar eu sunt una dintre ele. Daca tie iti convine sa ai o prietena care atunci cand deschide gura sa scoata numai perle, sau sa nu stie sa scrie corect un proces verbal, o cerere etc e problema ta...Nu stiu, nu te afecteaza vizual daca prietena ta iti scrie gresit? rolling on the floor))

| RAY explică (pentru ASMA14):

Te cred, eu sa nu va cred, eu va cred foarte mult, de aia imi pun vata in urechi cand va aud

| RAY explică (pentru ASMA14):

Asa e ma numa cei cu bacul luat si olimpici la romana au iubita, apropo scriu de pe tel, desi unu arata hot si tu il refuzi ca nu scrie corect wow ce fete inteligente avem in Romania pun pret pe gramatica, de asta va combinati cu straini ca aia stiu lb romana perfect

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine aici.E clar ca e o pierdere de timp sa iti raspund. Oare de ce mai pui intrebari daca atunci cand cineva iti raspunde trebuie neaparat sa te contrazici.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Nu stiu de ce sincer, am cereri de la fete de prietenie de ce? Find misogin de ce imi trimit habar n-am, de ce pun intrebari ca sa aflu mai multe despre voi, am afirmat eu ceva? Cum sa nu te contrazic cand spui ca conteaza gramatica nu fizicul, fi sincera cu mine, nu veni cu vrajeli de asta de 2 lei, 40% din copii sub 15 ani nu inteleg ceea ce citesc, dupa ipoteza ta aia nu isi vor gasi o iubita, aia din lista prieteniei sunt agramati? Ai vazut tu ca ma contrazic cu golden fata a fost sincera, la fel si cu rose pana la urma ne_am inteles, tu esti unicata sau ele sunt in fine

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa am accelasi punct de vedere ca si ele.Nu stiu de ce totul la tine se bazeaza pe fizic.Nu zic ca nu conteaxa in oricare masura, dar asta nu inseamna ca trebuie sa cauti printul sau printesa ideala. Nu trebuie sa le placa tuturor gramatica si sa ii deranjeze, difera de la om la om, nu stiu cum e in zona ta dar la mine chiar se pune pret pe asta.Si nu doar eu, o sa gasesti si baieti care pun pret pe modul de exprimare si pe gramatica ta..Si acum pe bune, nu cred ca cer asa mult sau imposibilul tinand cont ca majoritatea au terminat o scoala.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Logic ca nu, dar a spune ca fizicul nu conteaza si doar gramatica sa fim seriosi, ok conteaza cat il duce mintea nu spun ca nu dar degeaba stie gramatica daca te respinge fizicul luo

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Nu neg, punctul tau de vedere.Am si eu o curiozitate daca spui ca fizicul conteaza atat de mult.Ai vazut cate vedete au sotiile sau sotii urati si totusi nu sunt persoane cunoscute. Daca conteaza atat de mult fizicul de ce stai langa o persoana care arata naspa? De ce in ziua de azi conteaza asa mult fizicul, pana la urma frumusetea e trecatoare nu? Si acum sunt destule operatii prin care din ratusca cea urata te transformi in cenusareasa zic si eu...dar degeaba esti frumos daca esti prost...Nu stiu avem noi moduri de gandire diferita sau eu sunt prea demodata si am ramas in urma cu modernizarea.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Hai sa fim.sinceri ok,a da un exemplu gen irinel care are o fata frumoasa el find un pitic urat nu inseamna ca aia e atrasa de el,nu stiu cati barbati urati vezi tu cu femei frumoase,eu vad ca cuplurile majoritatea se aseamana fizic,din intrebarile mele aici nimeni a spus ca accepta o persoana care nu le atrage fizic,nu e vorba de societate noastra moderna si pur simplu e scris in adn nostru de cine sa fim atrasi,in adn nu scrie de gramatica,adica pe bune ce e aia relatie unde nu simti atractie, iubire si doar scarba cand il privesti, omul e o masinarie biologica care se comporta dupa niste coduri scrise in adn, sa ne placa gustul dulce de exemplu asa si atractia, cand vezi un tip frumos e ca daca manci ciocolata

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Atractia nu este numai fizica. Daca e amuzant si te simti bine in compania lui, e grijuliu cu tine e normal sa te atraga nu? Nu am negat ca nu conteaza si fizicul, dar nu in cantitate asa mare..cat despre vedete.L-ai vazut pe sotul Deliei? Nu cred ca e un tip frumos.Si inca ceva daca tu vezi o persoana ca fiind frumoasa nu inseamna ca si eu o vad tot asa, poate eu nu vad nimic frumos la ea. Daca tu te simti bine in compania ei/lui e normal sa il vezi atragator. Frumuseţea poate sta în felul în care tu te percepi în momentul în care te priveşti în oglindă, fără să te raportezi la aşteptările, standardele celorlalţi.

| RAY explică (pentru ASMA14):

Atractia draga mea este doar de natura fizica,restul sunt pur simplu simpati sau iubire platonica,nu o sa te umezesti la vagin ca unu e inteligent,are banii,are suflet bun,scuzami limbajul,eu vorbesc de dorinta fizics sexuala in lipsa ei omul nu se reproduc sau se repruduce dar apar rebuturi, indivizi cu gene slabe, asta baie vede in norvergia in doar cateva generati s-a schimbat multe, barbati sunt mai inalti, frumosi, vezi tu noi barbati vam stapanit 200p mii de ani noi alegeam nu voi,azi cand voi alegeti apar frustrari, complexe, tot noi am inventat monogamia ca sa va sclavim, religia plus multe alte porcari, gandeste-te in cateva generati ce barbati vor exista daca femeile au libertatea ds a alege, barbati inalti, frumosi etc voi alegeti nu noi

| RAY explică (pentru RAY):

Scriu de pe tel, multe greseli asta scrie in reluare

| ASMA14 a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa spui ca tu nu alegi? Si ca daca o persoana nu te atrage nu iti cauti alta? Asta nu e tot alegere? sau astepti sa te aleaga pe tine cineva?

| RAY explică (pentru ASMA14):

Tu alegi cand isi esti foame,sete,nevoia de somn,sex? Nu cred, noi astia restul nu alegem, cand vedem pe cineva care ne atrage se elibereaza hormoni in creier apoi ce urmeaza nu poate determina atractie sa iubire doar o iubire frateasca, platonica, tu de ce crezi ca regretam ce facem? Facem chesti in mod emotional, tu cand te imbraci nu isi iei haine frumoase? De ce stai sa isi faci coafura? Pentru ca sti ca atrage sexul opus

| RAY explică (pentru ASMA14):

Cand manci ceva oare manci doar ca sa nu isi fie foame sau pentru ca simti placere? E la fel si cand suntem intr o relatie nu stam cu cineva daca nu ne atrage, in lipsa atractiei fizica nu exista iubire desi nici un interes, cam aiurea sa isi fie scarba sa isi privesti iubitul, multe fete se compromit cu barbato mai putin frumosi o data ce au ajuns la 30 de ani ca sa faca si ele o familie

| FAndrei a răspuns:

Hahahaha, asa ceva, nu te mai opresti frate din frustrarile astea, deja mie sila de site-ul asta, numai oameni low mind. Eu ti-am dat mai de mult de citit niste carti, se pare ca nu le-ai citit, decizia ta.
O sa ramai toata viata un virgin cu mentalitatea asta, cum vrei tu sa te scoata o fata din friendzone cand tu nu stii cum sa creezi atractie si sa emani masculinitate, esti doar catelusul ei cu care se joaca si vorbeste, doar atunci cand vrea ea.
Intelege dracu ca seductia e un skill, nu conteaza cum arati sau ce statut social ai, si ce conteaza e cum faci cealalta persoana sa se simta, daca arati ca esti inteligent, stii sa socializezi si sa seduci o femeie prin atingeri, plus sa fii ingrijit si sa te imbraci decent, e aproape imposibil sa nu te culci cu o tipa, dar tu continua sa iti scrii frustrarile aici, ca eu ies afara si intalnesc femei ca sa ma culc cu ele.
P.S Am 97kg adica o burta frumoasa, chelios cu nasul si urechile mari, dar am ce.imi trebuie, atitudine si personalitatea de badboy, pup si bafta la ****!
Ps 2, viata e o competitie, daca vrei sa obtii ceva, trebuie sa muncesti si sa fii mai bun ca ceilalti, chiar daca nu pare, cam asa sta treaba!

| RAY explică (pentru FAndrei):

Vrajeala,platesti escorte, la barbati lauda e ceva des dar si minciuna, hai da-mi Facebook tau sa te vad plus Facebook lui iubita ta

| FAndrei a răspuns (pentru RAY):

Nu man, nu imi fac FB public, dar cand vrei, de pe TPU sa stabilim o data, sa ne vedem in Bucuresti, si nu o sa imi pierd timpul aiurea, dar iti demonstrez ca eu neavand aspect, bani sau orice alta cerinta de care VB tu, pot sa atrag o femeie, ba chiar si sa o sarut daca mergem in Club! dar pe o suma de bani, nu pierd vremea cu cineva pe degeaba, imi dai 1000 de lei daca reusesc sa fac asta, daca nu, iti dau dreptate.
Lasa-mi tu Fb, si ma hotarasc daca iti dau add sau nu.

| RAY explică (pentru FAndrei):

Haaaaaa nu stau in Bucuresti si stiu eu cum sunt barbati mereu se lauda cu ce nu au, daca esti cum te-ai descris tu acolo isi garantez eu ca nu o sa ai parte de fete frumoase, asta daca nu le minti ca ai banii sau daca nu le dai banii, daca ar fi cum scrii tu acolo as vedea multi urati cu fete frumoase, supriza sunt rar

| RAY explică (pentru FAndrei):

Ce Facebook public ma mare lucru sa dai mesaj in privat sa spui uite asta e iubita mea si eu arat asa

| FAndrei a răspuns (pentru RAY):

Ahh, iarta-ma am uitat ca vorbesc cu cineva care e incapabil sa inteleaga ce am scris, scuza-ma ca ti-am furat din timp, ramai la ideile tale.
Apropo, cine esti tu ca sa ma laud in fata ta, nu te cunosc, nu iti cunosc numele, ce motiv as avea, eu m-am folosit de propriul expemplu ca sa te fac sa intelegi, daca vrei sa crezi sau nu, e decizia ta.
Imi poti lasa tu FB, vreau sa vad cat se urat si sarac esti, sunt mai sarac decat ai crede eu, dar asta nu ma opreste, atata timp cat am creier, si nu mint femeile ca sunt sarac, ba chiar imi fac cadouri si e un avantaj daca stii sa il folosesti.

| RAY explică (pentru FAndrei):

De ce imi pierd timpul cu tine, mai era unu tot asa cu multe laude omul isi platesa escorta saptamanal, dar el era gigolo mare

| RAY explică (pentru FAndrei):

Sarac,urat,gras,cu penis mic tu sigur nu esti un personaj din basme? si spui ca fetele fug dupa tine a? mic de inaltime esti?

| FAndrei a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt eu cel care zice ca sunt sarac, si contul din banca, nu sunt eu cel care zice ca sunt urat, si multe tipe cu care am vorbit, tot nu sunt eu cel care zice ca o are mica si penisul in sine

| RAY explică (pentru FAndrei):

Daca ai cont in banca nu esti sarac man, crezi ca toti avem cont in banca? poate te te consideri urat dar arati ok, multe tipe ti-au spus ca esti urat? fetele nu prea spun asta ma mir

| FAndrei a răspuns (pentru RAY):

Uite un tip urat ce rupe femeile e si scund si nici nunare bani, dar are creier, atitudine si skills cu femeile.
https://youtu.be/fooimIfPvtE
am 60 de lei in banca si tipele iti spun daca esti direct cu ele si ii spui ce simti si ce vrei de la ea.

| RAY explică (pentru FAndrei):

Nu e urat man

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru Hanhao):

Asa e, fara atractie fizica ce seductie poate fi

| FAndrei a răspuns (pentru Hanhao):

Scopul meu nu e sa ma laud, si sa va zic ca conceptia voastra e gresita, dar cine sunt eu sa va zic ca nu e bine cum ganditi si ca poti atrage femeile chiqr daca nu ai bani sau aspect, nu stau sa explic, bafta in viata, scriu asta in timp ce stau langa o tipa ce aseara mi-a facut o felatie, pup!

Răspuns utilizator avertizat
| FAndrei a răspuns (pentru Hanhao):

Se pare ca ti-ai ales prost informatiile, sau poate nu ai reusit sa intelegi in totalitate PUA, am citit TheGame plus the MysteryMethod, si alea au fost baza, dar tu nu intelegi ca PUA nu se rezuma la a te invata niste replici, si la a te convertii intr-un barbat, de a-ti dezvolta calitatile masculine si sociale, nu numai pentru agatat femei, si in viata! Dar nu o sa intelegi asta, pentru ca nu te ajuta capul, vezi doar ce vrei tu, si cand nu intelegi, transformi ce nu intelegi dupa gandurile si crederile tale.
Ce spui tu acolo mai sus, vorbesti de situatiile sociale si cum sa intri in vorba cu tipa fara sa creezi presiune sociala sau fara sa para ciudat si sa o faci confortabil, dar din nou, nu ma astept sa intelegi, ramai la ideile tale.
P.S. Atunci cand vei putea sa agati o tipa de pe strada, poti sa zici ca ai ajuns bun, ca asa cum ai zis tu, saraca femeie e disperata sa gaseasca pe altcineva, si tu esti una din variantele ei, du-te la una pe strada care e gorgeous si e abordata de 10 tipi zinic, atunci poti spune ca esti bunwinking!
nu o sa continui discutia, esti inchis la minte si nu are rost sa mai ma argumentez, faci cum crezi si ce crezi!

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Buna.Nu a zis nimeni ca ne place sa bagam baietii in friendzone.Pur si simplu ne gandim ca daca le spunem ca nu ne atrage fizic ii pierdem si ca prieteni. Orice fata are nevoie de un prieten baiat, deoarece baietii sunt mai obiectivi..adica spre exemplu daca ii trimiti prietenei o poza cu o bluza, o rochie, etc ea va spune ca e superba, si ca:"iti vine misto" pe cand un baiat iti spune clar daca ii place sau nu.
Plus, marile "friendzone-uri" cum le spui tu se pot transforma in iubiri.

| RAY explică (pentru MeGustaSiempreTu):

Nu prea cred ca o fata te va putea vedea ca iubit dupa ce tea vazut mereu ca frate

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru Hanhao):

Inainte de a purta cu o fata exista prima impresie

Răspuns utilizator avertizat
| FAndrei a răspuns (pentru Hanhao):

Hahahahaha, nu stiu daca observi, dar marea problema a egoului tau este ca nu poate castiga batalia asta dintre sexe, in care baiatul incearca sa faca sex cu tipa, iar tipa vazand ca vrea doar asta, se foloaeste de avantaj cum vrea ea, dar i-a in considerare ca baiatul e constient, nu nega, el stie, dar poate poate reuseste, vina ii apartine, nu blasfema femeile pentru ca fac asta, e ipocrit sa spui asta, pentru ca si tu ca baiat vrei doar sex de la ele, in cele mai dese cazuri!
PS, am citit comentariile tale!