| anonim_4396 a întrebat:

Pentru oamenii care vor sa inceapa viata sexuala ce sfaturi le dati? Ce trebuie sa stie? Cum decurge totul va rog?

22 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi tu deja ești doctor în domeniu, ce te dai tu aici fecioară?

https://www.tpu.ro/......og-frumos/

| manumescAlexandra111 a răspuns (pentru sierra1):

Intreb pentru persoanele care chiar au nevoie de aceste sfaturi nu pentru mine.fiecare cu parerea sa

| manumescAlexandra111 a răspuns (pentru sierra1):

Nu te mai baga unde nu iti fierbe oala.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

Dece te oftici? Dece? Tea prins cu minciuna muahahahahrolling on the floor)))

| manumescAlexandra111 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Invata sa scrii si dupa vii la mine viata mea

| Continchiscontsters a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

Hopa ia uite acum ai 17 din doctor ești kid teau prins cu minciuna ce ai facut,? laughing))) mai mințit? Doctor kid mai minți,?

| manumescAlexandra111 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Omule du te pe la scoala ca se vede ca nu ai dat demult.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

Acuma domne învățată sa scris ba omule cum de înțelegi ce-ți spun eu ție atunci,? Ai vreau tu sa fiu eu viata ta nicio șansă eu nu am treabă cu oamenii mincinoși.

| manumescAlexandra111 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Eu cred ca nu intelegi limba romana? eu am pus intrebarea pentru persoanele care au nevoie

| Continchiscontsters a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

Acuma ai șters întrebarea rolling on the floor))) rolling on the floor))) Doamne ce rea și mincinoasă poate fi lumea

| manumescAlexandra111 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Da pentru ca nu imi obosesc timpul cu niste oameni ca tine adica tampiti si nu inteleg ce am avut de spus.

| dullcat a răspuns:

Fata intreaba de sfaturi, dar primeste numai mistouri si poze cu penisuri de plastic. Si se mai intreaba lumea de ce e asa pustiu pe TPU.

De citit aici/sau trimis catre cine spui ca a pus intrebarea:

https://www.planificaneprevazutul.ro/sfaturi-viata-sexuala/

https://www.vice.com/......a-data-sex

| anonim3247 a răspuns:

Din ce întrebări ai pus și ce răspunsuri ai dat cam știi totul pentru primul sex cu un băiat sau bărbat.

| manumescAlexandra111 a răspuns (pentru anonim3247):

Oamenii buni efectiv nu e pentru mine intrebarea ci pentru pers care au nevoie...fiecare cu parerea sa.

| anonim3247 a răspuns (pentru manumescAlexandra111):

Știe lumea ce are de făcut.

| anonim3247 a răspuns:

Lumea știe ce are de făcut când face sex prima oară.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

În general este bine sa îți începi viata sexuala când intrii într o relație, pentru ca totul este altfel când ai sentimente pentru o persoana și da, important și asta + sa ai parte de un partener care sa nu fie egoist și sa se gândească doar la propria placere, adică sa ii pese și sa facă totul astfel încât să te simți tu bine( ca e de rahat sa dai de un tip care te face sa crezi ca sexul este un coșmar și ca este nasol).
Îți recomand să îți începi viata sexuala pe la 18+, evident ca se poate și mai devreme, dar da, corpul tău nu îți este dezvoltat complet și probabil nu ești pregătit nici psihic pentru pasul respectiv.

Nu sta cu un tip care baga vrăjeala, " a nu, ca se simte mai bine fără prezervativ", asta dovedește ca nu da 2 bani pe tine și ca nu te respecta, este important sa va protejați.
Ca pana la urma nu sunt safe nici alea, dar cu prezervativ șansele de a rămâne gravida - 1%, fără prezervativ: 90%, pe lângă sarcina nedorita + bolile cu transmitere sexuala, deci protecție.
Dacă intervine frica și sentimentul de abandonare a situației - nu ești pregătită și e normal sa ai frici, doar ca vezi tu, în acel moment trebuie sa te gândești la tine și la partener ( și de asta spuneam ca e important sa ai atracție, sentimente), sa ai încredere și curaj ( o faci direct, fără sa te gandesti) nu îți pot promite ca o sa fie plăcut primele dați, pentru ca experienta fiecărei persoane este diferita, în fond suntem oameni diferiti.
Este importanta comunicarea, dacă nu îți convine ceva, spune, etc.
Preludiul este important- deci fără sex mecanic, pupaceli, îmbrățișări, atingeri înainte de început, pana când tu devi excitata ( pentru ca cu cât ești mai excitata, cu atât durerea aia dispare ).
Etc
Îți recomand și alte clipuri educative despre acest subiect pe YouTube și totul o sa fie bine, succes!

| AmandinaDragan a răspuns:

Intai cauti pe cineva de se x opus.