| ĄŇÐİ a întrebat:

Pentru voi ce inseamna dragostea adevarata?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In cazul meu nu mai exista acea pasiune de dragoste m-am inchis in mine.

| cristianorudi7 a răspuns:

Nu stiu ca nu am cun. inca

| AndaAndore a răspuns:

Dragostea.
Poi eu o definesc prin 3 cuvinte : incredere, comunicare si respect.
Simti ca ai fluturashi in stomac de fiecare data cand il/o vezi love struck
Zambesti des. Faci lucruri de care n`ai fi crezut ca esti in stare pentru o anumite persoana. Iti doresti sa fi tot timpul cu el/ea. nu stiu cum sa-ti explic, da` e un sentiment unic si o sa-l cunosti si tu si o sa vezi cat de frumos e!
Take care! :*

| SatanaInIzmene a răspuns:

M-as pricepe mai bine sa-ti spun despre dragostea falsa.Cu aia adevarata foarte putine persoane se intalnesc.

| LucKy_6512 a răspuns:

Sa tii f mult la o persoana si sa fii in stare sa faci lucruri nebunesti pentru ea...nu ma refer la sex de la 12 ani sau cat ai tu dar sa fii in stare sa-ti risti viata pentru pers iubita e un ex bun

| äπđÿ a răspuns:

Dragostea nu se explica dragostea se simtewinking asa ca nu mai cauta explicatii ca nimeni nu iti poate da happy doar lasa'te purtata de val si ai sa simti dragostea adevarata big grin bft...

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Ideea de dragoste pe care o percep majoritatea oamenilor, eu o vad cam asa: (cred ca ati mai auzit povestea)

Era odata o fata oarba. si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei
Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea
-Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul-Nu ma voi casatori daca nu pot vedea
. La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati... a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb. -"Nu ma pot casatori cu un orb"a spus fata si s-a intors sa plece
Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"...