| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi dragostea adevarata?

Răspuns Câştigător
| Sophiee a răspuns:

Dragostea adevarata este intre doua persoane care ar fi in stare sa faca mari sacrificii unul pentru celalalt,compromisuri. Atunci cand IUBESTI cu adevarat pe cineva,persoana respectiva reprezinta centrul universului tau,si incerci sa-i oferi tot ce e mai bun:afectiune,protectie,tandrete,pasiune,sinceritate,loialitate, sa-i fi alaturi in momente grele, pe scurt sa il/o faci fericit/a pe cel/cea de langa tine.atunci,cand esti in stare sa faci toate astea pentru o persoana, poti spune ca o iubesti cu adevarat! cel putin asta e parerea mea happy.

9 răspunsuri:
| ochiverzi91 a răspuns:

Dragostea adevarata e atunci cand ii cunosti toate partile rele ale partenetului si tot vrei sa stai cu el, atunci cand te gandesti la el 24/24, de fiecare data cand il vezi sa simti un nod in gat, cand te bucuri si de cel mai marunt gest care il face pentru tine, atunci cand te simti protejata in bratele lui si uiti de toate problemele... dragostea adevarata inseamna sa iti tresara inima de bucurie de fiecare data cand il vezi, chiar daca au trecut ani...

| Mircik a răspuns:

Dragostea adevarata? Eu sunt de parere ca nu mai exista dragoste adevarat...acum toti se casatoresc pentru bani, avutii, etc. dragoste adevarata este la bunei strabunei nostri care au traiti chiar si cite 50-60 de ani impreuna, care nu se plictisesc unu de celalalt, care mereu se ajuta, care seau crescut copii, si care cu drag isi saruta nepotii pe obraz sau frunte. dragostea de azi: il/o vezi de doua ori si gata esti indragostit/a si te iubesti pin in al 9-lea cer, dar asta e doar o pacaleala, tu doar crez ca il/o iubesti. Totusi eu vad dragostea adevarata ca o dragodtse devina, o dragoste curata-unde ei mereu sint impreuna(nu in vremurile noastre sotia la Italia, sotu acasa cu bautu, sau invers-sotu in franta, sotia acasa cu curv**)care isi cresc copii din banii munciti impreuna, care traiesc pna laadinci batrinete, intr-adevar, poate cu mici certuri da si asta face parte sin familie. sper ca team fost de foloshappy

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Iubire,adevar,incredere,loialitate,intelegere

| AnnaMariaaa a răspuns:

Ptr mine dragostea adevarata inseamna o dragoste sincera care sa se bazeze pe iubire reciproca, respect si incredere pentru ca restul vin de la sine! happy

| Popcorncubranza a răspuns:

Atunci cand desi o vad pe WC, nu mi se pare scarbos.

| Lovedance144 a răspuns (pentru Popcorncubranza):

Daca faci misto nu rezolvi nimicwinking

| Popcorncubranza a răspuns (pentru Lovedance144):

Eu nu fac misto thinking

| Andrusccaaa a răspuns:

Bine ai venit printre noi! Dragostea este sentimentul cel mai frumos care poate fi exprimat de doua persoane, la inceput e mica apoi creste, devine din ce in ce mai mare. Dragostea inseamna pretuire respect adevar cooperativitate si comunicare.si Pai dragostea e atunci cand iubesti intrabevar pe cineva... dragoste =cand vezi pers iubita iti bate inima ff tare asa zisi "fluturasi in burta", si inrosesti la fata cam astea sunt simtonele dragostei...dar este cea mai deosebita stare.Nu cred ca poti explica prin cuvinte acest sentiment. Cert e ca Dragostea e principalul motiv pentru care existi Si fiecare il simte in felul sau mai mult sau mai putin

| Luca666 a răspuns:

Asa este, iti place orice defect a persoanei. Iubesti tot la acea persoana.Nu trebuie neaparat sa simtit fluturasi, sa ai nod in gat, cand o \ il vezi. Trebuie sa iti placa enorm de mult orice face si defecte si gesturi si tot.