| CodrutEnergy a întrebat:

Pentru voi e important sa fiti atasati emotional de partenerul de sex? Sau puteti face separatia foarte usor si sa va implicati in relatii doar bazate pe atractie fizica, sau pur si simplu one-night stand-uri?

Intuiesc ca majoritatea ar zice din principiu ca e important sa existe si sentimente. Si atunci, intrebarea mea este de ce e asa de greu de acceptat ca e normal ca cineva sa fie virgin la 20+ de ani?
In special in privinta baietilor exista aceasta stare de disperare creata si de cei din jur atunci cand trec varsta adolescentei si inca mai sunt virigni. Asa ceva in societatea noastra e privit ca ingrijorator. Insa daca tu ca baiat nu vrei doar o aventura si atunci chiar poate nu ai intalnit pe cineva cu care sa ai o relatie serioasa sau poate nu iti doresti pentru o perioada de timp din anumite motive(studii, etc.) una de ce e asa greu de crezut ca inca nu esti activ sexual sau acest lucru este privit ca o problema?

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Dacă ai știi câte ceva despre interlocutoarea ta, ai vedea că replicile de genul sunt prezente și la topicuri la care eu nu sunt prezentă deloc. Aș vrea să nu pui în cârca mea neajunsurile unei psihopate.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este trist daca in viata ta nu ai experimentat one-night standurile, mai ales in studentie, un onee night stand face cat o relatie de 10 ani

| RAY a răspuns:

Pentru ca sa intretin o relatie sexuala cu o fata este necesar sa ma atraga sexual persoana aia, banuiesc ca si ftelor la fel,si ele ar face sex cu un tip, frumos,inalt, hot, care arata cool, cand vine vorba de o relatie trebuie sa fie implicata si partea emotionala atunci vorbim de dragoste, nu consider ca e important ca sa ai sentimente fata de cineva sa faci sex e destul sa te atraga suficient de puternic, desigur aici vorbim de diferite personalitati, eu vorbeam de mine eu as face sex cu o fata daca mar atrage puternic fara ca sa o iubesc

| Drimmero a răspuns:

Depinde, in sex nu intervine de fiecare data iubirea. Te poti duce la o pramatie fara sa ai sentimente fata de ea, si aia a fost totul.
Dar sunt cazuri destule cand preferi sa o faci cu persoana iubita.

| Coquinexta a răspuns:

Nu, nu e important pentru mine sa existe sentimente.
eu imi incepusem viata sexuala cu cineva de care nu eram atrasa decat fizic.
l-am folosit in avantajul meu si adios.
dar e altceva cand sunt sentimente, logic, e placerea mai mare.

nu mai incerca sa-ti bati capul in legatura cu ce crede/zice societatea.
fiecare face ce vrea si ce simte.
bine, sunt si exceptii, adica am intalnit virgini care chiar aveau probleme si complexe.
si am dat si peste virgini care aratau foarte bine, aveau ceva in cap, erau chiar si bad boys, si pur si simplu preferau ca tipa cu care isi incepeau viata sexuala sa fie prima si ultima.
nu e ceva de criticat, repet, fiecare cu principiile si dorintele lui.
da-i dreacu pe toti, oricum esti criticat orice ai face.

| TintarTehno a răspuns:

Vezi niste filme xxx, si o sa fi activ sexual. Vezi atunci ce alergi dupa centuriste.

| Clau130 a răspuns:

Nu va mai ganditi la asemenea prostii!