| RAY a întrebat:

Persoane incel pe aici?

17 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Incel? cei asta fratelo?

| RAY explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Cand mereu ai fost respins de genul opus fiind doar in onlyfreinds dar fara sex,esti incel,feministele spun ca nu e adv ca fetele sunt detectoare de suflete,cand testezi pe aplicati online sau in realitatea se dovedeste usor ca fizicul conteaza chiar si daca ala are un comportament diabolic
solutia este sa evoluezi ca individ pentru tine, ca fata nu tio poti schimba, bine prin operatii dar costa, inaltimea conteaza fetele prefera tipi inalti, nu ai nevoie de bani ca sa ai iubita asta e un mit spus de multi ca sa acunda adv, o fii si materialiste dar nu toate sunt, fetele nu iti ofera sex nici iubire doar pentru bani daca nu le atragi

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Contează fizicul, mda, că și noi ne uitam la asta, dar știi ce mai contează ray? Cum comunici, ce impresie lași prima dată. Pe scurt contează să fii prezentabil. Asta e diferența între un tip atractiv și unul neatractiv. Nu fizicu îi face așa atractivi cât personalitatea degajată. Un tip care are încredere în sine și vorbește lejer, chiar dacă nu e prințul din poveste, are totuși lipici la femei, nu la toate, dar la unele.

| RAY explică (pentru SG1995):

Tu de ce nu ai iubita?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Well e cam personal și mult de zis aici. Dar să zicem e că poate nu sunt așa de pregătit emoțional pentru o relație precum credeam, sunt anumite chestii la mine care nu sunt okay. Relațiile inter-umane nu se reduc doar la aspectul fizic sau sex precum o zice cultul incel, pentru că un om e mult mai complex.
Și dacă tot e curiozitate, am avut odată o iubită, relație la distanță, dar ne-am și văzut în realitate, arăta ok, nici proastă nu era și totuși pentru ambi era prima relație, astea fiind zise au fost cele mai al 4 luni din viața mea. Am sfârșit prin ai da papuci nu odată ci de cel puțin 3 ori. Și nu avea legătură cu aspectul, cât cu faptul că tipa vedea în mine mai mult un terapeut decât un iubit. Pe scurt, există un mod sănătos de atașament, și unul toxic și sufocant. La mine e al doilea tip, și până când nu ajung la maturizare emoțională, ca să evit depedența obsesiv-compulsivă față de persoana de care mă îndrăgostesc, clar nu am nicio șansă. Atâta timp cât relația e folosită drept pansament pentru anumite insecurități, și ca o compensare a lipsei de realizări, nu o să meargă. O persoană caută să fie iubită nu obiectificată și veneralizată sau la polul apus dezumanizată.

De ce nu am relație?

Pentru că eu ca persoană nu am o relație ok cu mine însumi.

O să am vreo relație?

Nu știu, pot doar să sper, și dacă nu, și asta e ok, atâta timp cât ajung în punctul în care sunt cea mai bună versiune a mea și sunt mulțumit de bine.

Am ajuns la concluzia că relațiile noastre nu trebuie să un răspuns la probleme, nu trebuie să umple un gol în relația cu noi înșine. Atâta timp cât noi ne refugiem de proprii demoni în diverse relații de orice tip, rezultatul nu poate fi decât toxic și nesănătos.
Și asta e fix ceea ce cultul incel eșuază să înteleagă.

| RAY explică (pentru SG1995):

Mann astea se numesc minciuni care te protejeaza de adevar,hai sa o dam pe fata, nu esti un barbat atractiv, asta e adv, ce tot prelungesti minciuna, aspectul fizic te face automat atractiv, ai auzit de efectul halo? https://ochiulmintii.ro/efectul-de-halo/ nu iti da nici una vreo sansa daca nu o atragi fizic,eu am o fata de bebelus si nu dau senzatia de incredere, adica oameni nu au incredere in mine, nu stau ei sa ma cunoasta, femeile ma considera un copil na ce atractie sa creez, eu macar accept realitatea

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Repet, nu zic că atracția fizică nu contează, dar nu e tot ce contează.

| RAY explică (pentru SG1995):

Intum conteaza fizicul pentru ca sexul opus sa fie atras de tine si sa te cunoasca,unele accepta si un caracter murdar doar ca frumos dar invers sa fim seriosi, te baga in onlyfrends, incerc de ceva luni nimic,la nici una nu i pasa sufletelul meu,fetele vor doar prieteni de care sa profite, se plang la tine, profita de timpul tau dar nu iti ofera accses la sex, crezi ca nu exista baieti buni cum spun ele, exista dar nu le atrag fizic

| RoCkKiD a răspuns:

M s-a implinit profetia?

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Eu mereu am vb de incel

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Uita-te la mesaje. Ti-am zis ca daca o sa continui tot asa acolo ajungi dinainte sa-ti vina tie ideea. happy

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Asta e, va las toate femeile voua

| ForeverAlone97 a răspuns:

Prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multi is virgini decat incel pe forumul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulți. Din lipsă de posibilitate, nu din intenție.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate, nu ca vrem si pentru ca nu avem de ales

| Gheorghe199217629871 a răspuns:

Incel? cei asta fratelo?